PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496833}
6,4 28 594
oceny
6,4 10 1 28594
13
powrót do forum filmu 13

Żałuję, że go obejrzałam. Scenariusz bez sensu. Zakończenie do dupy. Pozostawił uczucie niesmaku.
Jedyny plus za grę aktorską. Mickey Rourke zagrał świetnie i Michael Shannon też nieźle sobie poradził.

ocenił(a) film na 7
rena1971

Co bez sensu było według Ciebie w scenariuszu? Czy każdy film według Ciebie powinien kończyć się tym, że główny bohater odjeżdża na białym koniu wraz z wybranką swojego serca w stronę zachodzącego słońca? Moim zdaniem film był dobry, zakończenie niezłe a gra aktorska na dość wysokim poziomie. I wyjaśnij mi proszę co masz na myśli mówiąc, że film jest chory i dołujący. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
uki1985

O matko jakie emocje wywołał mój post :)
Nie uważam , że każdy film powinien kończyć się happyendem, nie w tym rzecz. Lubię filmy które mają jakieś przesłanie. A tu główny bohater dał się wciągnąć w jakąś chorą, okrutną grę i to tylko dlatego żeby dać kasę na dom swojej matce. Dać się tak upodlić dla kasy? Wolałabym umrzeć niż patrzeć na siebie w lustrze przez resztę życia.

ocenił(a) film na 7
rena1971

Jak Ty to oglądałaś? Czy on się dał wciągnąć w tę grę? Przecież kompletnie nie wiedział co go czeka. Wiedział tylko, że można zarobić mnóstwo pieniędzy, a jego rodzina ich potrzebowała, by nie stracić domu. Przypomnij sobie rozmowę z ojcem w szpitalu. Nie miał wyjścia. Nadarzyła się okazja na dużą forsę, więc poszedł na całość. A gdy na miejscu zobaczył, o co chodzi, chciał się wycofać, ale było za późno.
Teraz miał 2 wyjścia. Albo mieć w du*ie rodzinę i palnąć sobie w łeb. (żeby nie patrzeć w lustro przez resztę życia) albo walczyć do końca. Grając też mógł zginąć, ale przynajmniej miał szansę wygrać i pomóc rodzinie.
I może Cię to zdziwi, ale też wybrałbym tak jak główny bohater.

ocenił(a) film na 3
venez

Bardzo dobrze zrozumiałam o co w tym filmie chodzi. Tak jak mówisz miał dwa wyjścia. Wybrał takie które i ty byś wybrał. Rozumiem twój punkt widzenia, ale ja wolałabym wybrać śmierć niż zastać mordercą.

ocenił(a) film na 8
rena1971

Nigdy nie byłaś w takiej sytuacji, więc nie wiesz jak byś się zachowała!

Wielu przed tobą już wygłaszało tak górnolotne myśli lecz w konfrontacji z rzeczywistością dość okrutnie ich z tego rozliczono.

A co do filmu to scenariusz właśnie jest jego mocną stroną. Zaś odnośnie zakończenia to lepszego ten film już chyba mieć nie mógł.

rena1971

obejrzyj sobie ponownie Przeminęło z wiatrem i lepiej trzymaj sie tego scenariusza

rena1971

Nie dziwi mnie twoja wypowiedz biorąc pod uwagę że obcy decydujące starcie jest dla ciebie arcydziełem xD
Wg mnie film dobry warty uwagi

ocenił(a) film na 3
Rico1989pl

A mnie dziwi że wyrabiasz sobie opinie o mnie na podstawie jednego filmu, zwłaszcza że większość oglądnych przez nas filmów oceniliśmy podobnie.

ocenił(a) film na 7
rena1971

Tak to jest, jak się naoglądało filmów, gdzie tylko główny bohater przez cały film robi rozp*****, efektów, wybuchów za kilkadziesiąt milionów i wszystko kończy się dobrze. Mnie osobiście ten film z każdą chwilą coraz bardziej zaskakiwał, spodziewałem się po obsadzie szybszego tempa akcji, było na odwrót, lecz to w tym wypadku nic nie ujmowało ogólnej ocenie. Z czystym sumieniem daje 7/10.

ocenił(a) film na 3
mrverde

I to mówi osoba która Transporter 2 ocenia wyżej niż Czarny Łabędź.

ocenił(a) film na 7
rena1971

co to ma do rzeczy? :O

rena1971

Scenariusz jest rewelacyjny. Niby każdy wie jak się skończy film a tu taki zakończenie które nie jednego kinomaniaka zadziwi w pozytywnym sensie oczywiście. A ogólne film trochę mi przypomina "To nie kraj dla starych ludzi" z Javier Bardem

rena1971

Do dupy to ty możesz sobie wsadzic dildo ale nie zakończenie filmu.Tyle w temacie.

ocenił(a) film na 7
rena1971

chyba nierozkminiasz oco w tym filmie chodzi i jaki ten film niesie przekaz

ocenił(a) film na 3
hamster230

Oświeć mnie proszę.

rena1971

Jak większość dobrych filmów, jest on alegorią rzeczywistości. Pieniądze, strach, stres, ale i wyższy cel, w tym wypadku przyziemny. Dla głównego bohatera jednak, w danym momencie najwyższy.
"De gustibus non est disputandum", a krytyk i eunuch z jednej są parafii, obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi.
A bardziej prozaicznie: każdy film ma jakiś przekaz, nie każdy widz ma na tyle szerokie horyzonty, aby przekaz dostrzec. To moje subiektywne zdanie oczywiście. Chcę po prostu wyrazić swój pogląd, iż w każdym gniocie tkwi perełka, nie każdemu chce jej się szukać i nie każdy umie ją znaleźć.

rena1971

Niestety film fajny ale zakończenie BYŁO S P I E R D O L O N Y M KONDONEM 13 wygrał więc powinien przeżyć film moim zdaniem zakończenie powinno być takie ze jeszcze się pojednują ze Stathamem w pociągu albo ze Statham ginie zanim wyciąga broń. Tyle w temacie.

ocenił(a) film na 8
Jozin

Całe szczęście że zakończenie nie zależało od Ciebie. Zrobiłbyś z dobrego filmu jakiś niedorobiony film akcji:)

ocenił(a) film na 7
rena1971

Masz rację zakończenie do dupy.Ale takie jest życie i taki jest świat.To właśnie zakończenie dodało filmowi realizmu i zmusiło do refleksji.Przejść przez piekło i na końcu stracić życie będąc najbardziej pozytywną postacią...jaki to znajome z realu.

ocenił(a) film na 8
ftw_2

Normalnie szok. "13" przeszła praktycznie bez echa a to jeden z ciekawszych thrillerów ostatnich lat. Ciekawy scenariusz (temat) i kapitalna gra aktorów sprawia że pozbawiony efektów specjalnych i akcji film ogląda się z zaciekawieniem do końca. Riley, Statham, Shannon, Winstone, Rourke- kapitalni.
Zakończenie jest kapitalne, pozbawione heppy endu, żyjące własnym życiem.

ocenił(a) film na 8
robert_28

Nareszcie ktoś kto potrafi docenić dobre zakończenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones