PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863}

1900: Człowiek legenda

La leggenda del pianista sull'oceano
7,9 29 680
ocen
7,9 10 1 29680
6,9 9
ocen krytyków
1900: Człowiek legenda
powrót do forum filmu 1900: Człowiek legenda

POLECAM!

ocenił(a) film na 10

Ten film byłby arcydziełem i bez żadnych dialogów. Muzyka "opowiedziała" wszystko!
Rewelacyjna rola Tima Rotha. Wzruszający, subtelny i pełen pozytywnego napięcia. Znam
mężczyzn, którym pokulała się na nim łezka. Ja sama płakałam :-)

ocenił(a) film na 10
Martasaa

Chyba należę do tych mężczyzn... Oh my God ! Jak ja uwielbiam tego typu klimatyczne, kameralne filmy pełne wyrafinowanego stylu i tego "czegoś" co porusza.

ocenił(a) film na 9
Martasaa

Nic dodać nic ująć. Świetne kino :)

ocenił(a) film na 9
milowan

9/10, klasa i wyczucie w każdej scenie, każdym momencie.Naprawdę godny polecenia.

ocenił(a) film na 7
OnslaughT44

SPOJLERY muzyka rewelacyjna, ale coś ciężko mnie ostatnio wzruszyć. wg mnie zakończenie było trochę wymuszone. trochę pretensjonalnie myślałem podczas końcowej sceny, przypiedziel mu! no rozumiem psychika, hamulce, ale to co mówił, że miasto nie ma końca, to to samo do oceanu można powiedzieć, mówi się 'bezkres oceanu', to jest dopiero brak granic.
oprócz muzyki, kilka scen jest świetnych (ten "tańczący" fortepian, pojedynek, piosenka miłosna dla tej dziewczyny), ale film mnie jakoś nie przekonuje. momentami nudny (trochę zbyt długimi momentami, może to wina mojego deficytu uwagi heh), dialogi mi się nie podobały, zdecydowanie nie jest to dzieło psychologiczne.

ocenił(a) film na 7
miqel10

*bezpretensjonalnie

ocenił(a) film na 8
miqel10

No i niestety słabe efekty wizualne.

ocenił(a) film na 9
Berith7777

Wszystko co tam było pokazane w 100% wypełniało ten film, nie bardzo rozumiem o jakie efekty ci chodzi.

ocenił(a) film na 8
facet31

Dobra powtórze:efekty wizualne-wygenerowane przez komputer,a dokładnie statek na morzu.

ocenił(a) film na 9
Berith7777

Wcale tego nie zauważyłem. Pewnie dlatego, ze skupiłem się filmie a nie drobiazgach :)

ocenił(a) film na 8
facet31

To dobrze,że niezauważyłeś,chociaz to nie był "drobiazg"-to było kilkanascie konkretnych scen,takze to chyba nie ja byłem nieskupiony na filmie;)Ale nie zmienia to tego,ze film świetny!Pozdrawiam.

OnslaughT44

Przyłączam się,daje 10/10.Swietnyyyyyyyyyyy i chwyta za.....

ocenił(a) film na 10
Martasaa

Wracam do tego filmu przynajmniej raz do roku. Żyję muzyką i nie mam w swoim własnym kinie ŻYCIE większego hołdu dla niej niż 1900. Kocham ten film.

ocenił(a) film na 9
Martasaa

Racja. Jestem jednym z tych facetów i wcale się tego nie wstydzę :)

ocenił(a) film na 10
facet31

miło, że jest Ich więcej :-)

użytkownik usunięty
Martasaa

Przyłączę się i też polecę!
Świetna ekranizacja nowelki Baricco. Tornatore postawił na rozmach, przepych i widowiskowość, i to się świetnie sprawdziło. Rzadko się zdarza, by autor literackiego pierwowzoru mógł być usatysfakcjonowany ekranizacją, ale tutaj na pewno tak jest - Baricco powinien bić brawo, bo w porównaniu z Jedwabiem to jest naprawdę arcydzieło!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones