PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470283}

2:22

5,1 801
ocen
5,1 10 1 801
2:22
powrót do forum filmu 2:22

Dobry film z morałem. Dobra muza. początek słaby, ale później jest pomysł :) kilmera prawie nie ma, więc pewnie chodziło o nazwisko. Tak czy siak, w domowym zaciszu warto poświęcić dwie godzinki. Nie złe kino... domowe kino....

ocenił(a) film na 8
alflolek

Zgadzam się. To dobry film dla uważnych. Zawiera kilka błędów logicznych ale też wiele treści bardzo ukrytej ale czytelnej, gdy bierze się pod uwagę całość. W filmie bardzo spodobało mi się coś, co z reguły uważane jest za błąd - mianowicie, niedokończone wątki. Pozornie niepotrzebne (jak np. scena z Hellen w hotelowym barze), jednak doskonale służą do zarysowania postaci drugoplanowych. To się odbywa w filmie kilkakrotnie i w specyficzny sposób, np. dzięki kilku słowom Hellen dowiadujemy się sporo o jej mężu detektywie, który pojawia się w filmie na końcu i poza aresztowaniem i "węszeniem" w sklepie przy dziewczynie Gaela, właściwie w ogóle nie daje po sobie poznać, jaki jest. A jednak widz dzieki temu wszystkiemu wie o nim sporo. Genialne. Świetna jest również scena przygotowania posiłku przez Willy'ego zmontowana w zestawieniu z rozwalaniem skrytek depozytowych. Dwie teoretycznie nie mające nic wspólnego czynności za pomocą sprawnego operowania językiem filmu, zostają sprowadzone do jednej tj. do sprawnego wykonywania planu skoku. Mistrzostwo montażu.

Sony_West

Film niezły;) podobał mi się ale nie dlatego pisze... Pytanie do alflolek: Wspominasz o muzyce z filmu. Mnie tez przypadła do gustu. I tutaj moje pytanie: znasz może tytuł/wykonawce albo jeszcze lepiej masz i mozesz udostepinic piosenke z tego filmu, ktora jest tłem w scenie po napadzie na hotel gdy 4 koledzy swietuja w klubie ze striptizem ;) (Val Kilmer słucha jej na magnetofonie:P i wyłacza na chwile by sprawdzic czy jego chlopcy pracuja) bede wdzieczna gdybys udostepnil lub podał tytuł ;) Szukałam tej piosenki ale niestety nic:/ Mój mail to kaja310@op.pl gdybys wiedział co to za piosenka albo cos to daj znac;)

ocenił(a) film na 1
KaJJa

a gdzie w tym niby filmie jest morał i co jest w nim dobrego bo nie zauważyłem

ocenił(a) film na 7
tomucho77

O tym czy jest morał czy nie decyduje nasze sumienie/wrażliwość a nie to czy ktoś Ci o tym powie.Jak nie dostrzegasz w tym filmie pewnych rzeczy to Twoja sprawa,nikt Cie nie będzie edukował na siłę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
KaJJa

Danny Saber, Mick Rossi - "Give It Away Now"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones