PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661776}
6,8 127 350
ocen
6,8 10 1 127350
7,0 20
ocen krytyków
22 Jump Street
powrót do forum filmu 22 Jump Street

Witajcie!
Oglądając film napewno zwróciliście uwagę na odniesienia i motywy z innych filmów i postaci ze
świata filmu. Chciałbym żebyście wymienili te, które wy zauważyliście. Film nabiera dzięki temu
więcej ironii i dystansu tworząc coś na kształt parodii od czasu do czasu.
Pierwsza, jaką zauważyłem to scena (10:47), gdyJenko i Schmidt wchodzą do budynku nr 22 przy
ulicy Jump Street. Zwracają uwagę na biuro ich szefa i komentują je słowami, w oryginale: "It looks
like a giant cube of ice. Aluzja oczywiście do aktora, który gra kapitana Dicksona.
Druga to gdy uciekali tym śmiesznym samochodem przed bandytami po kampusie (76:12). W tle
leciał motyw muzyczny z Bennego Hill'a. Przejeżdżali obok budynku z napisem: Benjamin Hill
Center for Film Studies.
Trzecia jaką wyłapałem (89:33): Schmidt po szalonej jeżdzie Lamborgini gdy kończy "Driftem".
Mówi, a raczej krzyczy: Tokio Drift!, a potem dodaje: It was way too fast, and little bit too furious.
Oczywista aluzja. Wyłapaliście coś jeszcze?

ocenił(a) film na 6
andrzej2783

Jenko podnieca się, że teraz wylądują pewnie w Secret Service - nawiązanie do "Świata w Płomieniach", w którym gra właśnie policjanta marzącego o tej pracy. Zook pyta Jenko czy po studiach chce zostać maklerem - Jonah Hill i "Wilk z Wall Street".

ocenił(a) film na 6
ptr_89

A i jeszcze: w walce z dwoma bliżniakami Tatum praktycznie odtwarza podnoszenie ze Step Up. I mniej oczywiste: Jenko w pozie Spider-Mana (i kolorystycznie podobnym stroju) http://4.bp.blogspot.com/-FDT-yRwtqy4/U6nI1BBaleI/AAAAAAAAQzs/8LDpC88tYmA/s1600/ football+cart-22+jump+street-movie+review-dante+ross-theater+whore-danterants-bl ogspot-com.jpg

andrzej2783

sleepy, meksykański wolverine

11:31 jak Jenko ze stażystami łapią się na niby za szyje jakby się dusili nawzajem, z jakiegoś filmu typu wampiry (Zmierzch?)

to piep*one biuro, wygląda jak g*wno które sam Ironman chciałby mieć

ocenił(a) film na 5
sweet_nothing

Na moje oko to bardziej nawiązanie do Star Wars.

ocenił(a) film na 5
sweet_nothing

Na moje oko to bardziej nawiązanie do Star Wars.

Klakson69

Na moje oko to bardziej niż nawiązanie do Star Wars

ocenił(a) film na 8
andrzej2783

56:09 kiedy ojciec Schmidta pyta się żony Dicksona skąd jest ona odpowiada - "I'm straight outta Compton" aluzja do płyty N.W.A ergo do Ice Cube'a
1:41 Jenko stwierdza że" We get too old for this shit ". Alzuja do Zabójczej broni.

ocenił(a) film na 5
andrzej2783

2:20 motyw Bad Boys :)

ocenił(a) film na 8
andrzej2783

Na samym końcu podczas pokazywania kolejnych misji pojawia się animowany motyw rodem z serialu G.I. Joe. Tatum grał w filmie nakręconym na jego podstawie.

ocenił(a) film na 5
andrzej2783

Akcja z ośmiornicą z początku filmu to oczywiste nawiązanie do Obcego i facehuggera.

andrzej2783

Scena z gotowaniem homarów zaczerpnięta z "Annie Hall" Woody'ego Allen'a.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones