25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

2020
8,0 1 363
oceny
8,0 10 1 1363
5 137
chce zobaczyć
6,8 12
ocen krytyków
{"rate":6.83333,"count":12}
powrót do forum filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
 • Kazik po ostatnim utworze wzbudza spore kontrowersje, ale w sumie to on zawsze był kontrowersyjną postacią, ale nie da się ukryć faktu, że jest znakomitym artystą. Piosenka, którą nagrał dla "25 lat niewinności..." podkreśla klimat filmu. Jej wydźwięk jest mocny ale jednocześnie nie przekracza granic dobrego smaku, co myślę, że robi robotę. Na Kaziku nigdy się nie zawiedziesz, za to go kochamy <3

 • madziaa_193 Zgadzam się z tym, jest artystą, którego utwory zawsze niosą silny bagaż emocjonalny, tak jak i historia głównego bohatera - Tomka Komendy

 • madziaa_193 Kazik to jest już legenda muzyczna. Świetnie daje sobie radę z trudnymi przekazami. Jak widzę po komentach to jednak film i cała sprawa wywolują burzę emocjonalną. Kazik to dobry wybór

 • madziaa_193 Taaa, powinna być scena jak kadzienny ka-owiec puszcza ten utwór z betoniary, a "człowieki" tańczą tango w takt tego tanga ;). Poprzednim "genialnym" utworem był walczyk "Twój ból" - aż mi się przypomniała Cher oraz Beavis i Butthead. Co następne? Polki nie obstawiam bo senior o młodzieżowym imieniu mógłby zadyszki dostać.
  P.S.: Nie drwię z historii pana Tomasza tylko z artysty, któremu brak pomysłów na nową muzykę.

 • HamiIkar Kazik -najlepsze teksty i świetna muzyka, przesłanie, mądrość, czucie... Ale zawsze się znajdzie jakiś 'mondry znafca', chcesz pomysłów na nową muzykę? -Słuchaj Zalewski/ Podsiadło... a może Martyniuk?
  Tak, Kazik, to legenda- to
  Czarne słońca, Dziewczyna bez zęba, Lewe loff, 12 groszy, Przy słowie Jeźdźcy, Polska, Post, Celina, Tata dilera, Artyści, Niejeden, Prosto, itd!

 • Teenzet "Kolejny koncert czego byśmy nie grali Pooolska ryczy pół sali..." Ja mam sentyment do pana Staszewskiego z dawnych czasów ale niestety ostatnie kilkanaście lat to pogoń za własnym ogonem. Już może lepiej by było jakby odcinał te kupony od dawnej twórczości i grał stare kawałki. A nie jakieś ochłapy pisane na kolanie. Utwory, które przytaczasz to są baaardzo dawne lata rzeczywistej świetności ale minione niestety. Co do Martyniuka to dowiedziałem się o nim jak nakręcono o nim film. Tzn. nie sposób oczywiście było nie słyszeć go wcześniej w radio ale nigdy mnie ta osoba nie obchodziła za bardzo i nie wiedziałem, że tak się nazywa. A to sobie posłuchaj na zgodę ;)

  https://www.youtube.com/watch?v=qAPqiAemioU

 • HamiIkar Absolutna zgoda, tandeta protest-songu o Tomku i poprzednich bredni o Kaczce rzuca się w oczy każdemu niezaślepionemu. Na film pójdę i chętnie obejrzę.

 • madziaa_193 Ja od wczoraj słucham tej piosenki w kółko, już chyba ze 30 razy. I za każdym razem mam ciarki. A po obejrzeniu filmu jeszcze większe.