PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654013}

3096 dni

3096 Tage
7,1 43 529
ocen
7,1 10 1 43529
3096 dni
powrót do forum filmu 3096 dni

Film, a książka

ocenił(a) film na 7

Uważam, że jest to jeden z niewielu filmów, który naprawdę wiernie oddaje książkę. Nie wiem
jak wy, ale czytając "3096 dni" niektóre sceny wyobrażałam sobie niemal identycznie jak
zostało to przedstawione w filmie.
Chociaż mam pytanie, w książce był ukazany motyw gwału? Nie mam dostępu do tej książki, a
jeśli mnie pamięć nie myli, to nie było o tym nic wspomniane.
Film ogólnie troszkę nudny momentami, ale z drugiej strony cieszę się, że na siłę go nie
ubarwiali i została przedstawiona prawdzina, tragiczna historia.
Podziwiam aktorkę, która zagrała Nataschę- w filmie wyglądała niczym więzień z obozu, a to na
pewno trochę ją zdrowia kosztowało. Z drugiej strony- czego się nie robi dla roli. :)
7/10

użytkownik usunięty
paulax3333

Z tego co pamietam, to w ksiacze nie bylo zadnych opisow wykorzystywania seksualnego - Tym bardziej wiec zszkokowaly mnie
(i zniesmaczyly) sceny w tym filmie. Na miejscu Nataschy nie pozwolilabym na ich pokazanie (z kilku zasadniczych powodow)

ocenił(a) film na 7

Pamiętam, że spała przypięta do jego ręki, ale nic nie było chyba mowy o gwałtach... Poza tym, czytałam kiedyś jakiś wywiad z Nataschą i ona powiedziała, że nigdy nie wyjawi czy doszło między nimi do zbliżenia.

użytkownik usunięty
paulax3333

No wlasnie... Razi mnie troche ta dziwna zmiana w jej wydaniu - Najpierw wolala przemilczec te sprawy ( i tu ja rozumiem) po to tylko, by potem pokazac je w filmie...?

ocenił(a) film na 7

Być może dodali te sceny bez jej zgody?

użytkownik usunięty
paulax3333

Kto wie...

ocenił(a) film na 8
paulax3333

aktorka wygląda jak więzień nie tylko w tym filmie,ona tak wygląda jak widzę na jej stronie i obawiam się, ze ma anoreksję, a jeśli tak, nie powinna występować w filmach, bo to swego rodzaju przyzwolenie realizatorów, a wręcz korzystanie z jej choroby. wg mnie to nie moralne, i nie zdrowe dla niej samej, akceptacja przez kręgi zawodowe jej choroby może ją po prostu zabić
ma 31 lat, a wygląda na kilkanaście, dla mnie przykry widok
aczkolwiek rolę zagrała bardzo dobrze

ocenił(a) film na 6
paulax3333

Też się zdziwiłam - tym bardziej, ponieważ pamiętam, iż w książce Natascha pisze, iż 'zdarzały się drobne ataki seksualne', ale jednocześnie dała do zrozumienia, że do współżycia z tym zwyrodnialcem nie doszło. Z drugiej strony podczas pobytu w Polsce w 2011 roku udzieliła wywiadu Ewie Drzyzdze i odmówiła odpowiedzi na pytania dotyczące tej sfery, przyznając, że jest to coś, o czym będzie mogła opowiedzieć wyłącznie terapeucie.

ocenił(a) film na 7
paulax3333

co do gwałtu, to faktycznie mówiła kiedyś, że nigdy tego nie wyjawi dlatego w książce tego nie było itd.
niemniej:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2280581/Natascha-Kampusch-reveals-attack ed-Wolfgang-Priklopil.html
i wszystko jasne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones