PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3497}

39 kroków

The 39 Steps
7,2 4 742
oceny
7,2 10 1 4742
7,4 8
ocen krytyków
39 kroków
powrót do forum filmu 39 kroków

Przyjemnie się to ogląda. Jest kilka scen które dodają temu filmowi kolorytu: scena w pociągu
kiedy główny bohater całuje przypadkową kobietę, kontynuacja tej sceny kiedy w brawurowej
akcji ucieka przed ścigającymi go ludźmi a on wydostaje się na zewnątrz pociągu, sceny z
"upiornym " farmerem
któremu zapewne obce są teorie gender :-P, wreszcie sceny kiedy gł. bohater zostaje połaczony
kajdankami z piękną kobietą , scena kiedy bohaterka dowiaduje się iż mężczyzna z którym była
skuta kajdanami mówi prawdę - wraca do pokoju z zawadiackim uśmieszkiem , wreszcie finał w
którym okazuje się niespodziewanie kto posiada cenne dla wywiadu informacje.
To wszystko razem, plus poprawka na to że film jest stary jak świat więc nie jestem w stanie
odebrac go tak samo jak ludzie przed laty więc muszę wybaczyc mu pewne jego cechy, to
wszystko składa mi się na ocenę 6.
W gruncie rzeczy to bardziej komedia niż poważny film.

ocenił(a) film na 6
armarange

Ponadto kilka montażowych chwytów, znacznie lepiej opierających się czasowi niźli całość .Ta zaś, niestety, dotknięta brakiem szacunku dla możliwego prawdopodobieństwa zachowań większości postaci i przebiegu akcji.Porównując jednak film "Number seventeen" z 1932 i ten tu omawiany widać progresję w materii reżyserskiej, niewątpliwą. Jakkolwiek kawa, przygotowana przed seansem nie zdążyła wystygnąć to obejrzałem z satysfakcją. Good night, and good luck, esforty.
6/10

ocenił(a) film na 6
esforty

Stare filmy Hitchcocka mocno się już zestarzały. "39 kroków" jest dla tylko wytrwałych.

ocenił(a) film na 5
armarange

o, to częsty zabieg chyba że opisują film jako coś innego niż jest. ja kiedyś poszłam do kina na Panią z przedszkola, która miała być "komedią jakiej jeszcze nie było"-cytat z hasła reklamowego. a dostałam tragifarsę z naciskiem na tragi.
Spolier


tak samo przejechałam się na American Psycho i Podziemnym kręgu- które miały być thrillerami. i co, oba nie trzymały mnie w napięciu, do thrillera daleko, były to raczej filmy psychologiczno-filozoficzne, spod znaku krytyki współczesnego konsumpcjonizmu, satyry na dzisiejszy świat. zamiast trzymającego w napięciu thrillera dostałam groteskowe sceny gdzie Christian Bale wyjmuje deser z lodówki gdzie trzyma kawałki ciała albo biega nago z piłą po schodach. A w Podziemnym kręgu filozoficzne rozważania w stylu Marla chce umrzeć ale sęk w tym że nie jest umierająca.


Koniec spoilera

teraz pod hasło thriller wrzucają chyba wszystko co się da.

ocenił(a) film na 6
panna_x_filmweb

Może dlatego że thriller lepiej sprzedaje się niż kino psychologiczne łamane przez dramat a może dlatego że osoby na FW tworzące stronę o danym filmie mijają się z powołaniem i nie wiedzą co to thriller

ocenił(a) film na 5
armarange

no na pewno thriller sprzedaje się lepiej niż dramat psychologiczny, a komedia lepiej niż komediodramat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones