PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433650}

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni

4 luni, 3 săptămâni şi 2 zile
7,4 26 080
ocen
7,4 10 1 26080
8,0 23
oceny krytyków
4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni
powrót do forum filmu 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni

Nie spodziewałam się tego. Wiedziałam mniej więcej o czym jest ten film, ale ta prostota zbiła mnie z tropu. Myślę, że całą salę kinową. Film fantastycznie nakręcony, scenariusz bardzo prawdziwy, motyw zdarzający się co parę minut na całym świecie (ale tabu)...
Zazwyczaj jest tak, że film pokazuje dobre postacie i złe postacie. Film zawsze ma swoje zdanie. Ten film, reżyser nie ma swojego zdania. Ja odebrałam ten film jako dokument pozwalający widzowi odebrać całą sytuację na swój sposób. I tym byłam zaskoczona, zmieszana, nie wiedziałam co mam myśleć. Spodziewałam się nakierowania na "to coś złego", albo "to coś w porządku". A tu nic z tego. Nigdy nie widziałam takiego filmu.

ocenił(a) film na 6
estrakt

No niewątpliwie film był nakręcony bardzo realistycznie-może to brak muzyki, może odgłos przyspieszonych oddechów dziewczyny biegnącej przez miasto nocą z martwym płodem w torebce. Mnie też uderzył brak jakiejs oceny nadanej temu zjawisku przez twórce. Może tak łatwiej? Podobnie sfera psychologiczna niedoszłej matki (i jej przyjaciółki) została okropnie wykrojona (dokonano na niej wrecz aborcji;D). Dziwne ze jakos obie kobiety nie przezywały strasznie faktu ze musiały się oddac lekarzowi przed tym całym pseudozabiegiem jak również matka która po usunięciu najnormalniej w świecie poszła coś zjeśc. Można tego filmu bronic mówiac ze rezyser chciał sie skupic na suchych faktach ale jak dla mnie to on po porstu nie potrafil lub bał się wchodzic w sferę psychologiczną tych kobiet. A szkoda..

ocenił(a) film na 8
chat_noir_4

To chyba właśnie była ocena, a przynajmniej określenie psychiki niedoszłej matki - przestraszone (zastraszone?), nie rozumiejące sytuacji, niedojrzałe, może nawet nie do końca rozgarnięte (kto pozwala koleżance oddać się jakiemuś oblechowi, mając zresztą alternatywne rozwiązania?).
Ogólnie zahukana sierotka, która sieje destrukcje wokół. Wg mnie właśnie taka ocena (obraz) płynie z tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones