Czy wiadomo

dlaczego Cinema City zrezygnowała z wyświetlania tego filmu, mimo iż były wcześniej zapowiedzi?

21
 • Też chciałbym znać powody, albo chociaż informację czy będzie później czy całkowicie zrezygnowali.

 • Ma to związek z "konfliktem" z dystrybutorem Monolith Films. Piszę w cudzysłowie, bo nie wiem dokładnie na czym on polega, o co poszło (zapewne o pieniądze, ale czy zostanie rozwiązany). Obie strony pytania zlewają.

  Adrift zostało wycofane z sieci Cinema City w całym kraju, jak i pozostałe filmy Monolith. Najbliższy to Sicario, również zniknął z zakładki "wkrótce". Do najatrakcyjniejszych premier roku zaliczane są jeszcze "The House with a Clock in its Walls", "The Spy Who Dumped Me" czy "Peppermint". Jak się nie wyjaśni, to ich nie zobaczymy. Najwidoczniej doszło do rozłamu niedawno, jak iż "Hereditary" było wyświetlane. Albo nie wiem, zgaduję, wraz z rozpoczęciem lipca zakończył się kontrakt między obiema stronami.

  • Trochę szkoda, bo Monolith najczęściej odpowiada za dystrybucję tych oscarowych pewniaków. Zobaczymy, jak się sprawy potoczą. "Soldado" będzie trzeba zobaczyć w kinie studyjnym.

  • Ile w tym prawdy? Tego typu filmy katastroficzne stają się po prostu nudne...

  • Jeśli to prawda to... Czy orientuje się ktoś czy można wtedy zrezygnować z unlimited?

   • Raczej prawda, bo jednocześnie wyleciały wszystkie filmy, które aktualnie były w repertuarze i pochodziły od Monolith, więc na 100% to nie jest tak, że zrezygnowali, bo uznali, że kolejny film morski (po 'Na głęboką wodę') się nie sprzeda.
    Co do Unlimited, wydaje mi się, że (bo rozumiem, że jeszcze jesteś na okresie testowym, tym, co trzeba spłacić, bo inaczej mogłabyś/mógłbyś zrezygnować ot tak) chyba jednak regulamin takiego wyjścia nie przewiduje. Można było zrezygnować, gdy ostatnio podnieśli cenę bez konsekwencji, ale w wypadku wycofania filmów raczej regulamin na to nie przyzwala. Sama też się nad tym zastanawiałam, tj. czy w niedługim czasie nie zrezygnować, ale póki co jeszcze poczekam. Tak czy siak, regulamin mówi:
    "7.2 Cinema City nie jest zobowiązana do udostępniania dla publiczności i wyświetlania wszystkich filmów, które wchodzą na ekrany polskich kin, ani do wyświetlania żadnego konkretnego filmu w konkretnym Kinie Cinema City. W szczególności liczba i rodzaj wyświetlanych filmów oraz liczba seansów może różnić się pomiędzy poszczególnymi Kinami Cinema City. "
    co raczej potwierdza, że rezygnacja z tego powodu jest niemożliwa. Na Facebooku zresztą widać, że nawet nie napiszą wprost, tylko gdy ktoś pyta choćby o ten film to strasznie kręcą.
    I:
    "10.2 Jeśli w trakcie Okresu Początkowego otrzymasz powiadomienie o podwyżce opłaty abonamentowej ze skutkiem na ostatni dzień Okresu Początkowego lub po tym dniu, możesz wypowiedzieć Umowę albo ze skutkiem na dzień zakończenia Okresu Początkowego, zgodnie z postanowieniami ust. 12.4 albo z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia , którakolwiek z tych dat nastąpi później. "
    czyli właśnie jak pisałam wyżej, odstąpienie jedynie z powodu zmian cenowych.
    Mamy niby:
    "12.1 W Okresie Początkowym możesz rozwiązać Umowę wyłącznie z Uzasadnionej Przyczyny. Musisz w tym celu powiadomić Cinema City o wypowiedzeniu Umowy podając przyczynę rozwiązania i załączając odpowiednie dowody. Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem Infolinii Unlimited - telefonicznie, pisemnie pocztą lub za pomocą formularza kontaktowego online, które to zgłoszenie będzie uznane za złożone w dniu, w którym dostarczysz odpowiednie dowody potwierdzające zaistnienie Uzasadnionej Przyczyny, co następnie zostanie potwierdzone przez Cinema City. "
    więc ewentualnie można spróbować, ale wydaje mi się biorąc pod uwagę powyższy fragment o tym, że CC nie ma obowiązku grać wszystkich filmów, że na 99% nie zostanie to uznane.

 • Też się nad tym zastanawiałam, bo w kinie widziałam zapowiedź, szukam na stronie kina a tu nie ma w repertuarze.

 • dzięki za info, bo tez się zastanawiałam dlaczego nie ma w cc :(

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: