PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788644}

41 dni nadziei

Adrift
6,8 25 144
oceny
6,8 10 1 25144
41 dni nadziei
powrót do forum filmu 41 dni nadziei

dlaczego Cinema City zrezygnowała z wyświetlania tego filmu, mimo iż były wcześniej zapowiedzi?

ocenił(a) film na 7
Asianas_2

Też chciałbym znać powody, albo chociaż informację czy będzie później czy całkowicie zrezygnowali.

ocenił(a) film na 4
Asianas_2

Ma to związek z "konfliktem" z dystrybutorem Monolith Films. Piszę w cudzysłowie, bo nie wiem dokładnie na czym on polega, o co poszło (zapewne o pieniądze, ale czy zostanie rozwiązany). Obie strony pytania zlewają.

Adrift zostało wycofane z sieci Cinema City w całym kraju, jak i pozostałe filmy Monolith. Najbliższy to Sicario, również zniknął z zakładki "wkrótce". Do najatrakcyjniejszych premier roku zaliczane są jeszcze "The House with a Clock in its Walls", "The Spy Who Dumped Me" czy "Peppermint". Jak się nie wyjaśni, to ich nie zobaczymy. Najwidoczniej doszło do rozłamu niedawno, jak iż "Hereditary" było wyświetlane. Albo nie wiem, zgaduję, wraz z rozpoczęciem lipca zakończył się kontrakt między obiema stronami.

ocenił(a) film na 5
Pauleta

Trochę szkoda, bo Monolith najczęściej odpowiada za dystrybucję tych oscarowych pewniaków. Zobaczymy, jak się sprawy potoczą. "Soldado" będzie trzeba zobaczyć w kinie studyjnym.

Pauleta

Ile w tym prawdy? Tego typu filmy katastroficzne stają się po prostu nudne...

Pauleta

Jeśli to prawda to... Czy orientuje się ktoś czy można wtedy zrezygnować z unlimited?

rEvolution7

Raczej prawda, bo jednocześnie wyleciały wszystkie filmy, które aktualnie były w repertuarze i pochodziły od Monolith, więc na 100% to nie jest tak, że zrezygnowali, bo uznali, że kolejny film morski (po 'Na głęboką wodę') się nie sprzeda.
Co do Unlimited, wydaje mi się, że (bo rozumiem, że jeszcze jesteś na okresie testowym, tym, co trzeba spłacić, bo inaczej mogłabyś/mógłbyś zrezygnować ot tak) chyba jednak regulamin takiego wyjścia nie przewiduje. Można było zrezygnować, gdy ostatnio podnieśli cenę bez konsekwencji, ale w wypadku wycofania filmów raczej regulamin na to nie przyzwala. Sama też się nad tym zastanawiałam, tj. czy w niedługim czasie nie zrezygnować, ale póki co jeszcze poczekam. Tak czy siak, regulamin mówi:
"7.2 Cinema City nie jest zobowiązana do udostępniania dla publiczności i wyświetlania wszystkich filmów, które wchodzą na ekrany polskich kin, ani do wyświetlania żadnego konkretnego filmu w konkretnym Kinie Cinema City. W szczególności liczba i rodzaj wyświetlanych filmów oraz liczba seansów może różnić się pomiędzy poszczególnymi Kinami Cinema City. "
co raczej potwierdza, że rezygnacja z tego powodu jest niemożliwa. Na Facebooku zresztą widać, że nawet nie napiszą wprost, tylko gdy ktoś pyta choćby o ten film to strasznie kręcą.
I:
"10.2 Jeśli w trakcie Okresu Początkowego otrzymasz powiadomienie o podwyżce opłaty abonamentowej ze skutkiem na ostatni dzień Okresu Początkowego lub po tym dniu, możesz wypowiedzieć Umowę albo ze skutkiem na dzień zakończenia Okresu Początkowego, zgodnie z postanowieniami ust. 12.4 albo z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia , którakolwiek z tych dat nastąpi później. "
czyli właśnie jak pisałam wyżej, odstąpienie jedynie z powodu zmian cenowych.
Mamy niby:
"12.1 W Okresie Początkowym możesz rozwiązać Umowę wyłącznie z Uzasadnionej Przyczyny. Musisz w tym celu powiadomić Cinema City o wypowiedzeniu Umowy podając przyczynę rozwiązania i załączając odpowiednie dowody. Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem Infolinii Unlimited - telefonicznie, pisemnie pocztą lub za pomocą formularza kontaktowego online, które to zgłoszenie będzie uznane za złożone w dniu, w którym dostarczysz odpowiednie dowody potwierdzające zaistnienie Uzasadnionej Przyczyny, co następnie zostanie potwierdzone przez Cinema City. "
więc ewentualnie można spróbować, ale wydaje mi się biorąc pod uwagę powyższy fragment o tym, że CC nie ma obowiązku grać wszystkich filmów, że na 99% nie zostanie to uznane.

Skeleney

Jednym słowem- ŻENADA

ocenił(a) film na 5
Skeleney

Trochę dziwna sytuacja z tym Monolithem, bo to jeden z największych dystrybutorów w Polsce, który dostarcza kilka animacji, komedii oraz głośnych tytułów w miesiącu. Nie wierzę, że Cinema City zrezygnuje z wyświetlania ich filmów. Optymistycznie zakładam, że po wakacjach wszystko wróci do normy. Nie ma co rezygnować z Unlimited, bo to nadal opłacalna inwestycja dla osób, które oglądają więcej niż 4 filmy miesięcznie.

PlaceHolder

chyba więcej niż 2 :)

Fear_4

Podobno Monolith stwierdziło, że filmy wrócą, ale nie wiadomo jeszcze kiedy :), ale i tak pewnie Soldado już nie zobaczymy w CC i trzeba będzie szukać, gdzie indziej.

Skeleney

Oficjalne stanowisko :(:

"Dystrybucja filmów Monolith w sieci kin Cinema City.

Witajcie,
W związku z zaniepokojeniem niektórych z Państwa, aktualną nieobecnością w sieci Cinema City filmów dystrybuowanych przez Monolith Films, pragniemy poinformować, iż mimo czynionych wysiłków, nie doszliśmy do porozumienia w sprawie warunków stawianych przez Cinema City dotyczących wyświetlania naszych filmów. W obecnym stanie rzeczy nie możemy Państwa zapewnić, czy i kiedy Cinema City wznowi rozpowszechnianie filmów Monolith Films. Serdecznie zapraszamy na nasze filmy do wszystkich pozostałych sieci kinowych, w tym: Multikino, Helios, Cinema3D, Oh Kino oraz licznych kin niezależnych w całym kraju.
Pozdrawiamy,
Monolith Films"

źródło : facebook Monolith

Skeleney

Dramat... chyba trzeba będzie z Unlimited zrezygnować

Asianas_2

Też się nad tym zastanawiałam, bo w kinie widziałam zapowiedź, szukam na stronie kina a tu nie ma w repertuarze.

jrock

Ja podobnie. Już myślałam, ze film po prostu tak szybko zniknął z ekranu. Oby MOnolith i CC jakoś sie dogadały

Asianas_2

dzięki za info, bo tez się zastanawiałam dlaczego nie ma w cc :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones