PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839498}

800

Ba Bai
6,4 1 190
ocen
6,4 10 1 1190
800
powrót do forum filmu 800

Jestem w 3/4 filmu i musiałem go zatrzymać, żeby przelać swoją ekspresję w tym temacie.
Jestem zbulwersowany, obrzydzony i po trochu przerażony tym co oglądam na ekranie. Lubię obejrzeć brutalne filmy zarówno wojenne jak i fikcyjne, nie brzydzę się kiedy leje się krew, potrafię patrzeć na okrucieństwo, jednak tak obrzydliwego filmu jeszcze nie widziałem.
Tak naprawdę może nie chodzi o film, a o kulturę i mentalność wschodu, którą tu oglądam. Zarówno strona japońska jak i chińska są bezlitosne nie tylko dla wrogów, ale i swoich braci, oczywiście wiem to z kart historii, czytałem o tym choć nigdy w temat głęboko nie wchodziłem.
Serie kamikaze, bezpłciowych gapiów po drugiej stronie rzeki, heroicznego choć bezmyślnego oddawania życia wywołują we mnie, jeszcze raz to napiszę - wstręt i przerażenie.
Najbardziej zapadła mi w głowie scena, kiedy seria chińczyków obwieszona granatami rzuca się z budynku wprost na wroga, na co piękna chinka reaguje tekstem: "gdyby wszyscy chińczycy byli tak odważni, japończykom zabrakło by odwagi" z twarzą przepełnioną co prawda żalem, ale też dumą i pewnego rodzaju uwielbieniem.
Film powstał w 2020 roku i jest skierowany głównie na chiński rynek, skoro taki patos ich kręci, naprawdę boję się jakiegokolwiek konfliktu ze wschodem.
Dla przykładu po drugiej stronie globu Europa, Ameryka scena jednego heroicznego samobójstwa zostałaby rozciągnięta do maksimum z łapiącą za serce muzyką i to nam naprawdę wystarcza, żeby poczuć multum emocji.
Idę oglądać dalej, mam nadzieję, że dotrwam.

Zoh1n

Ten film jest tak samo wiarygodny jak ten o eskadrze pilotów-murzynów walczących w czasie IIWŚ. Zgadza się tylko to, że Chińczycy walczyli z Japończykami i że miało to miejsce w Szanghaju. Więc zluzuj majty.

PM_K

332. Grupa Myśliwska popularnie nazywana „Tuskegee Airmen” ;)

PM_K

No to poucz sie historii bo film Red Tails nie jest przekłamany jest bardziej wiarygodny jak ten film z bitwy o Shanghaj

Zoh1n

jesteś obrzydzony kulturą wschodu? poczytaj o powstaniach w Warszawie. tam skala była x1000

ocenił(a) film na 6
Zoh1n

To może przestań oglądać filmy wojenne skoro aż tak bardzo cię takie sceny ruszają, że nie możesz dostać traumy.

ocenił(a) film na 7
Zoh1n

Jesteś pewnie z pokolenie wychowanego systemem bez stresowym, ,stąd takie głębokie odczucia podczas oglądania brutalnych scen. Zmień repertuar i będzie OK

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones