PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=126532}
5,6 20
ocen
5,6 10 1 20
A Study in Scarlet
powrót do forum filmu A Study in Scarlet

Było słabo. To, że fabuła ma niewiele (drobne elementy zapożyczone z różnych opowiadań) wspólnego z Doylem (znacznie więcej z A. Christie) to pół biedy. Gorzej, że jest niezbyt logiczna. Kilku scen nie rozumiem (np. zostawienie zemdlonej/ogłuszonej? Eileen w Limehouse przez Mereditha i jego kompanów). Nie pasował mi całkowicie aktor grający Sherlocka (Watson od biedy ujdzie). Dużo elementów fabuły zostanie za kilkanaście lat wykorzystane w "House of fear" z Basilem Rathbonem. (Przez moment myślałem, że będzie ocierać się o plagiat. Później jednak w "House..." scenariusz skręcił w innym kierunku.)
Nieliczne plusy: uproszczenia i nielogicznosci to jednak w jakimś sensie "magia kina" i klimat filmów z wczesnych lat trzydziestych. Kilka scen zapowiadało, że film się rozkręci.
Daję 5 bo mam sentyment do postaci SH w prozie i filmach. Poza tym na mój subiektywny odbiór filmu wpłynęła na pewno zła jakośc kopii i tłumaczenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones