Film

2003 1 godz. 42 min.
5,9 10 407
ocen społeczności
5,9 10 1 10407
895
chce zobaczyć
{"id":"37516","linkUrl":"/film/Agent+Cody+Banks-2003-37516","alt":"Agent Cody Banks","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/75/16/37516/7115010.2.jpg"}
Rządowa agencja rekrutuje typowego nastolatka, Cody Banksa, do specjalnego programu szpiegowskiego z udziałem młodocianych.
Agent Cody Banks
Zwiastun nr 1
Agent Cody Banks - Zwiastun Nr 1 Agent Cody Banks - Zwiastun Nr 1

Cody Banks zostaje powołany do CIA z zadaniem zbliżenia się do Natalie Connors (Hilary Duff), której ojciec współpracuje z korporacją ERIS w celu skonstruowania nanobotów. Ma on dostać się na jej urodziny, aby dowiedzieć się, co planuje ERIS. Cody będąc nieśmiałym, ma trudności z powierzonym zadaniem, co początkowo ukrywa. W końcu udajeCody Banks zostaje powołany do CIA z zadaniem zbliżenia się do Natalie Connors (Hilary Duff), której ojciec współpracuje z korporacją ERIS w celu skonstruowania nanobotów. Ma on dostać się na jej urodziny, aby dowiedzieć się, co planuje ERIS. Cody będąc nieśmiałym, ma trudności z powierzonym zadaniem, co początkowo ukrywa. W końcu udaje mu się dostać zaproszenie na przyjęcie urodzinowe organizowane przez Natalie. Na przyjęciu udaje się do laboratorium i wykrada próbkę nanobotów (miniaturowych robotów). Po tej akcji zostaje odsunięty od sprawy, ale nie wykonuje tego rozkazu, wchodzi do siedziby CIA, wykrada sprzęt i jedzie szukać Natalie. Natalie została porwana i jest więziona w laboratorium ERISu w celu zmuszenia jej ojca (twórcy nanobotów) do zaprogramowania nanobotów na słuchanie rozkazów ERISu. ERIS chce wykorzystać nanoboty do zniszczenia arsenału strategicznego USA. Cody uwalnia dziewczynę, jej ojca i wysadza laboratorium w powietrze i przy pomocy Ronica Miles ucieka, staczając wcześniej walkę z gorylem prezesa ERISu.

boxoffice
$47 938 330 w USA
$10 857 484 poza USA
budżet
$28 000 000
dystrybucja
Syrena EG
studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (przedstawia) / Dylan Sellers Productions (produkcja) / Maverick Films (produkcja) / Więcej...
inne tytuły
Cody Banks (tytuł roboczy) USA
Cody Banks: agent secret Francja
L'agent Cody Banks Kanada
Więcej...
W oddzielnym ujęciu widzimy, że Cody Banks jest mniejszy od Roniki Miles i Molay, ale we wszystkich pozostałych scenach walki Cody jest od nich wyższy. To ukazuje, że dubler był wyższy od aktora.
Chociaż akcja filmu ma miejsce w Seattle, to w scenie z deskorolką widać w tle Canada Place (słynny punkt orientacyjny w Vancouver, w Kanadzie).
Kiedy Ronica Miles przybywa by uratować Cody'ego, odpina swój pas bezpieczeństwa, gdy maszyna latająca ląduje. Kiedy jednak widzimy ją ponownie, znów odpina pas.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Wiele nieporozumień w postach o tym filmie

  Wydmin ocenił(a) film na

  Wielu nie kuma czaczy, nie ma poczucia humoru, oczekując albo prawdziwego Bonda, albo filmu z Lesliem Nielsenem. Film w kategorii "Dla młodych" a nawet "Familijny" - bardzo dobry. Perskie oko w naszą stronę nadaje mu lekkość i lekkostrawnośc oraz zdrowy śmiech - nie przyciężki, ... więcej

 • Angie

  paulitaChlik ocenił(a) film na

  Angie i poraz trzeci Angie - gdyby nie ona nawet nie brała bym się za film. niezle wymyslona historyjka, momentami tak glupia ze az fajna :) obejrzalam na luziku, bo niczego wiecej nie wymagalam od tej produkcji. oczywiście 10/10 dla A.H. :)

  1
  • Fajny

   karlovacko ocenił(a) film na

   Film dla młodzieży taki młodzieżowy James Bond polecam

   • Zwariowany świat Frankie Muniza

    Shiloh ocenił(a) film na

    To głównie na aktorze grającego protagonistę opiera się ten film. Wykorzystuje bowiem nazwisko Frankie Muniz'a dla przyciągnięcia większej liczby osób. Ot, efekty specjalne, parę zabawnych dialogów, nawiązania do "Małych agentów", ale (niestety) w barziej poważny sposób. Za dobre strony ... więcej

    • Agent Bond dla dzieci..

     użytkownik usunięty ocenił(a) film na

     To mówi samo za siebie. Że też te "dzieci" nie wolą pooglądać czegoś bardziej poważnego. Tak więc albo rzeczywiście dla małych dzieci, albo dla dzieci amerykańskich, albo dla ludzi ekstremalnie znudzonych i wytrwałych (to jeżeli chodzi o kogoś kto ukończył 11 lat).

     Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.