PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=858070}

Aida

Quo Vadis, Aïda?
8,0 16 879
ocen
8,0 10 1 16879
8,1 34
oceny krytyków
Aida
powrót do forum filmu Aida

witam, gdzie można go obejrzeć?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Kronko

Chętnie obejrzę?

ocenił(a) film na 1
bartex26

bartek, zadam zagadkę:
Jak sprawdza się szczelność samochodów w fabrykach w Chorwacji i Kosowie?

oboska

Aida Istina o Srebrenici Film , wpisz na youtube i obejrzysz

ocenił(a) film na 1
Marcin_Piotrowiak

Ludzie, zastanówcie się co robicie i piszecie? Film wyprodukowany przez takich 10 krajów: Austria / Francja / Holandia / Niemcy / Norwegia / Polska / Turcja / Rumunia / Afganistan / Bośnia i Hercegowina.
Są to 3 kraje muzumańskie, więc wiadomo jaki jest ich obiektywizm, a reszta zmierza do zislamizowania (wyjątkiem Polska, więc co robi w tym towarzystwie?). Niemcy i Austriacy bestaliasko mordowali Serbów w czasie IIWŚ, a teraz kręcą film o zbrodniach swoich ofiar. To łajdactwo. Niech kręcą film o obozie w Jasenovacu.
Tylko co tu robi Polska (ofiara Hitlera). Co nam, Polakom, Serbowie zrobili, że przykładamy rękę do takich filów?
Antoni Komaso-Łazarkiewiczu, Jarosławie Kamiński, Małgorzato Karpiuk, powiedźcie mi w czym bierzecie udział?
A do tego Ewa Puszczyńska. No jasne, to jej zawdzięczamy Idę - i wszystko jasne.
Serbowie byli naszymi sojusznikami w czasie IIWŚ, a my się im odpłacamy uznając Kosowo, i robiąc takie filmy. Wstyd mi za swój kraj!!!!!!

Shadow_dawnego_ggggggg

puknij sie w glowe moze

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Shadow_dawnego_ggggggg

'po jakie licho martwić się o pomordowanych' - to obrazuje Twoj poziom. Mysle ze dobrze bys sie odnalazl w Niemczech w latach 30. albo w Zwiazku Radzieckim

ocenił(a) film na 1
pinang

Wyrywasz moje zdanie z kontekstu. Poza tym jesteś donosicielem, a takich naprawdę nie lubię. Poza tym myślę, że dobrze byś się odnalazł w Jasenovacu, siedziałbyś na wieżyczce.
Bałbym się tylko abyś nie spadł.
Gloryfikujesz zbrodniarzy ustaszowskich i pavelicowskich.

ocenił(a) film na 1
pinang

szpinak, zobacz co się dzieje już na tym świecie: wszystkim przeszkadza prawicowy Jarek, nikomu nie przeszkadza prawicowy Bibi. Teraz rozpętał wojnę aby utrzymać się przy władzy. Myślałem: a to drań. I wtedy szok - dowiedziałem się że miał go zastąpić Lapid. No nie, gdyby Lapid został premierem, to wszyscy by mówili: to ten biedak, któremu Polaczki zabili mamusię. Nie, to już wolę Bibiego. Dlaczego w Polsce nie można wybrać Jaro (bo się cały świat oburza), a my musimy wybierać między dżumą, a cholerą. Oczywiście tobie zarówno Bibi, a tym bardziej Lapid odpowiadają, tak?

ocenił(a) film na 1
pinang

ping-pong, zadam zagadkę:
Jak sprawdza się szczelność samochodów w fabrykach w Chorwacji i Kosowie?

ocenił(a) film na 7
pinang

Niesłychanie merytoryczny komentarz, w sam raz dla bezmyślnego odbiorcy medialnej papki.

pinang

Jak dobrze, że jest już uruchomili loty w kosmos.

Shadow_dawnego_ggggggg

+1. Przecież to zachodnia propaganda z Serbów zrobiła zbrodniarzy!

ocenił(a) film na 7
Globa

Chyba raczej rosyjska bohaterów

Shadow_dawnego_ggggggg

A dlaczego za kraj niech platforma się wstydzi bo to tusk na polecenie swojej dupery merkelowej.

Globa

uznał Serbską ziemie za kosowo.

ocenił(a) film na 10
Shadow_dawnego_ggggggg

O jakim obiektywizmie Pan mówi? Film nie jest obiektywny, bo Serbowie byli naszymi sojusznikami? Czy dlatego, że Chorwaci mordowali w Jasenovacu Serbów (nie muzułmanie, a katolicy, tak jak Polacy!)? Na Bałkanach prawie wszyscy mają coś za paznokciami, ale nie upoważnia nas to do symetryzmu, relatywizowania, czy usprawiedliwiania zbrodniarzy. Czy zamordowanie ponad ośmiu tysięcy muzułmanów (Słowian!) jest dla Pana niczym? Kwestią podlegającą jakiejś obiektywnej interpretacji? Dziwi się Pan, że film zrobili Bośniacy? A kto miał zrobić? Serbowie? Proszę bardzo, proszę nawiązać współpracę z Serbami ws. filmu o Jasenovacu, na pewno będzie też wstrząsający, być może nawet bardziej. Chorwatom w takim filmie nie powinna przysługiwać żadna taryfa ulgowa - tak jak i Serbom w Aidzie. Proszę jednak zwrócić uwagę na to, jak niedawno miały miejsce wydarzenia przedstawione w Aidzie, główni bohaterowie i antybohaterowie tych wydarzeń jeszcze żyją, a ONZ nigdy nie zmazało plamy na swoim honorze. To wciąż aktualne niemal wydarzenia, bardziej aktualne, niż okrucieństwa II WŚ. Żadne Kosowo, ani inna ziemia nie usprawiedliwia tej zbrodni. Mechanizm czystek etnicznych nie różnił się niczym od tego stosowanego przez hitlerowców. Jeśli to wg. Pana propaganda, to co się stało z tymi ludźmi? Nagle się wszyscy sami zastrzelili?

ocenił(a) film na 1
Tomski

tomski, co ty za bzdury piszesz?
,,Na Bałkanach prawie wszyscy mają coś za paznokciami, ale nie upoważnia nas to do symetryzmu, relatywizowania, czy usprawiedliwiania zbrodniarzy" - zbrodnia zbrodni nie równa. W trakcie II w. św. miało miejsce ludobójstwo. Nic takiego nie miało miejsca w l. 90-tych XX w. Za paznokciami wszyscy mają coś, ale z wojen w l. 90-tych. Jak juesejcy mordujący serbskich dziennikarzy czy terroryści albańscy wycinający Serbom nerki.
Filmy o polskim antysemityzmie robią ukraińcy, żydzi, amerykanie, czesi, duńczycy, rosjanie albo słowacy. Poza tym my sami. A propo antysemityzmu. Wiesz czym trudniła się dywizja ss skandenberg? Albo ilu żydów zginęło w jasenovacu?
,,Chorwatom w takim filmie nie powinna przysługiwać żadna taryfa ulgowa - tak jak i Serbom w Aidzie" - to tylko twoje zdanie. Serbom należy się co najmniej poprawność polityczna.
Plamą na honorze były agresja na Jugosławię i rozbiory Serbii.
,,To wciąż aktualne niemal wydarzenia, bardziej aktualne, niż okrucieństwa II WŚ" - smarzowski ostatnio zrobił film o polskim antysemityzmie. Który to już z kolei. A do kiedy to będzie aktualne?
,,Mechanizm czystek etnicznych nie różnił się niczym od tego stosowanego przez hitlerowców" - hitlerek i pavelic robili ludobójstwo. Czyny Serbów nie były ludobójstwem. Poza tym to co robili Serbowie, robili też horwaci, bośniacy, juesejcy czy albańczycy. Ludobójstwo z czasów II w. św. to co innego.

ocenił(a) film na 10
Shadow_dawnego_gggggg

Człowieku, ale o co Ci chodzi? Co ty z tym Jasenovacem, w którym mordowali chorwaccy ustasze? Co to ma do Bosniakow? Nadal nie rozumiem, co takiego usprawiedliwia zabicie ponad ośmiu tysięcy ludzi? Z tego co napisałeś, to jest tylko taka konkluzja, że jak jakiś naród na Balkanach na mozliwosci i okazje, to wyrównuje stare rachunki z sąsiadami. Rozumiem twoje sympatię do jednych kosztem drugich, ale posil się na odrobinę obiektywizmu. W Srebrenicy Serbowie zrobili bardzo zła rzecz i film nie mógł wyjść taki, żeby Serbowie wyszli na spoko ziomków.

ocenił(a) film na 1
Tomski

Muzułmanie współpracowali w trakcie II w.św. z ustaszami. Wspólnie mordowali Serbów.
W Srebrenicy była zbrodnia. Na Serbach w trakcie II w.św. było ludobójstwo. Wiesz czym się różni zbrodnia wojenna od ludobójstwa? Serbowie nie wyrównali rachunków ze zbrodniarzami z II w.św. Ani z muzułmanami, ani tym bardziej z albańczykami czy z horwacikami.
muzułmanie ze Srebrnicy na czele z oricem mordowli Serbów ze wsi z okolic Srebrenicy. Żaden z nich za to nie odpowiedział.
Jestem obiektywny. Jakbyś ty był obiektywny to zauważyłbyś mój obiektywizm.

ocenił(a) film na 10
Shadow_dawnego_gggggg

Czyszczenie terenu z obcych etnicznie elementów to nie ludobójstwo? Odpowiedzialność zbiorowa jest uzasadniona? Niemcy też likwidowali wsie za rzeczywiste i rzekome ataki na nich. Ale ok, przyjmijmy, że to była zbrodnia. Więc co, nie zasługuje to na film? Było nieważne? Powinniśmy robić filmy tylko o największych ludobójstwach?

ocenił(a) film na 1
Tomski

tomski, co ty do mnie piszesz, jeżeli mogę spytać?
,, Czyszczenie terenu z obcych etnicznie elementów to nie ludobójstwo?" - nie ludobójstwo, tylko czystka etniczna. Zresztą o jakiej czystkach etnicznych piszesz? O tych w Krainie? W Kosowie. W 1995 r. neoustasze dali Serbom wybór - albo zdążycie uciec, albo śmierć. Starsi nie mogli uciekać, więc wiesz co się z nimi stało. Jak Serbowie złapali albańczyka w trakcie natowskich bombardowań, to zmuszali go do wyjazdu autem. Albo sami go dowozili. Jak albańczycy złapali Serba, to albo go zabili, albo zabili i pozbawili nerki.
Niemcy też likwidowali serbskie wsie za rzeczywiste i rzekome ataki na nich.
,,Powinniśmy robić filmy tylko o największych ludobójstwach?" - o ludobójstwie na Ormianach był bodajże jeden, lub dwa filmy. Marne zresztą. Ile razy, tomski, mam ci powtarzać, że w trakcie wojen przeciwko Serbom w l. 90-tych ubiegłego stulecia nie było ludobójstwa. Były tylko czystki etniczne. I popełniały je wszystkie strony. Jak horwaciki którzy po zajęciu Mostaru zamorodwali miejscowych muzułmanów.

ocenił(a) film na 1
Tomski

tomciu, zadam zagadkę:
Jak sprawdza się szczelność samochodów w fabrykach w Chorwacji i Kosowie?

ocenił(a) film na 6
Marcin_Piotrowiak

nie znalazlam :(

ocenił(a) film na 8
alwaysmile

Bo go nie znajdziesz na YT. Krąży po torrentach, ale nie ma napisów PL. Jeśli znasz angielski to po problemie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
TheCoon00

Nie mogę na priv - ale jestem zainteresowana! ; )

ocenił(a) film na 7
TheCoon00

również nie mogę na priv - ale podesłałam zaproszenie :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
andyd2

Zrobiłeś słabe napisy do jeszcze gorszej wersji (spokojnie w internecie można znaleźć film w jakości 720/1080 a Twoja to jakieś popłuczyny w mp4 z tnącym się obrazem i przeskakującymi klatkami) . Niemniej dziękuję bo nic innego w sieci nie znalazłem.

ocenił(a) film na 8
Dzida_86

słabe napisy? kwestia oceny, do tej kopii najłatwiej było dograć napisy, ale u mnie dobrze idzie i nie tnie

ocenił(a) film na 7
andyd2

Miałem wrażenie, że w kilku miejscach zabrakło odmiany czasowników a tekst dość często po prostu kulał i tłumaczony był trochę po "chłopsku". Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia a za napisy i tak wielkie dzięki.

ocenił(a) film na 8
Dzida_86

sprawdzę

ocenił(a) film na 6
oboska

Jak ktoś z Warszawy to puszczają obecnie w kinie w zamku Ujazdowskim

ocenił(a) film na 1
iluminat1990

Oby im prąd wysiadł.

iluminat1990

Jeszcze w Muranowie

ocenił(a) film na 1
sowanna

Oby im prąd wysiadł.

Shadow_dawnego_gggggg

Nie sądziłem, że ruskie trolle są już na filmwebie. Ten ziomeczek shadow_cośtam_zesrałemsięwmajciochy ocenia tylko kino historyczne i tylko na 1. Jak się usuwa takie gówno?

ocenił(a) film na 1
Misiek_Piotrowski

Przypominają mi się paplaniny: NIE PISZ ŹLE O BANDEROWCACH, BO BĘDZIESZ RUSKIM TROLLEM. Jasne, tere fere. Jestem ,,ruskim trollem", a banderowców, ustaszy i Putina ,,cenię" tak samo. misiek, mnie wykrył!!!!! Przydałoby się tego miśka wymiśkować. Pewnie misiek dał 10 ,,Idzie" i ,,Pokłosiu".

ocenił(a) film na 1
Misiek_Piotrowski

Mam do ciebie ważne pytanie, misiu. Otóż czy potępiasz Armiego Hammera za jego słowa („Jestem w 100 proc. kanibalem”; „Potrzebuję twojej krwi, pragnę jej”; „Co gdybym chciał odciąć jeden z twoich palców u nóg i trzymał go zawsze przy sobie w kieszeni, żebym miał kawałek ciebie w swoim posiadaniu?”) do Elizabeth Chambers?

ocenił(a) film na 1
oboska

obosko, zadam zagadkę:
Jak sprawdza się szczelność samochodów w fabrykach w Chorwacji i Kosowie?

ocenił(a) film na 9
oboska

Na platformie mojeekino pojawił się film

ocenił(a) film na 9
oboska

jest już na HBOMax

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones