PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209668}

Alvin i wiewiórki

Alvin and the Chipmunks
6,3 53 148
ocen
6,3 10 1 53148
4,1 9
ocen krytyków
Alvin i wiewiórki
powrót do forum filmu Alvin i wiewiórki

Dla mnie Teodor jest przesłodki :) taki malutki i grubiutki ;)

ocenił(a) film na 6
sarah496

oczywiście, że teodor! chciało by sie go non stop przytulać

ocenił(a) film na 9
balerina

Theodor rządzi bez dwóch zdań

ocenił(a) film na 7
balerina

no dokładnie! ;D tak bym go wyprzytulała i wycałowała, że by już pewnie uciekał ode mnie z daleka ;P

użytkownik usunięty
sarah496

KTÓRA NAJFAJNIEJSZA?!

ocenił(a) film na 7

Najfajniejszy jest Teodor ;) Chociaż Alvin i Szymon też są super ;)

użytkownik usunięty

Tak, która najfajniejsza wiewiórka. No Teodor oczywiście. A co w tym dziwnego?

użytkownik usunięty

Mówię do tego "X" :)))

użytkownik usunięty

a to, że to nie są wiewiórki, tylko pręgowce.
ang. chipmunk = pol. pręgowiec
ang. squirrel = pol. wiewiórka.
wiem, że gdyby tytuł brzmiał "Alvin i pręgowce" byłby nieco dziwny, ale chipmunki chipmunkami zostają. tak więc autorka tematu zrobiła z Alvina, Simona i Teodora homoseksualistów; ewentualnie nie zna anglika, stąd to nieporozumienie.

użytkownik usunięty

Ja osobiście nie znam żadnego Anglika, ale to mi nie przeszkadza żeby jako tako znać język ANGIELSKI. A w tytule wyraźnie jest napisane "Alvin i WIEWIÓRKI" a nie "Alvin i pręgowce". A więc głupim pomysłem byłoby napisanie: oglądałem wczoraj Alvin i Pręgowce, super film. Chyba że na forach angielskich. Ale jeżeli tytuł legalnie przetłumaczony na wiewiórki no to chyba możemy legalnie się wypowiadać o wiewiórach a nie pręgowcach. Kumkumamasz?

użytkownik usunięty

kumkumam. ale z racji, że są to, niech będzie, WIEWIÓRKI płci MĘSKIEJ, to powinna napisać który najfajniejSZY.

użytkownik usunięty

Tak, może i masz rację.
Tylko można powiedzieć o nich jako o wiewiórkach. Który z nich najfajniejszy "Który najfajniejszy z tych wiewiórów" ale i "Która najfajniejsza z tych wiewiórek". Oby dwie wersje są poprawne mym zdaniem.

użytkownik usunięty

no to niech następnym razem autorka pisze, że chodzi jej "Która najfajniejsza WIEWIÓRKA" bo czytając pierwszy raz ten post myślałem że dziewczyna się pomyliła, bo tu nie było dziewcząt (nie wliczając Cameron Richardson, oczywiście).

ocenił(a) film na 9

owszem znam angielski bardzo dobrze ;) w filmie Zaczarowana pada również słowo chimpmunk i również tłumaczone jest jako wiewiórka :)

użytkownik usunięty
sarah496

no to najwyraźniej, dla polaków pręgowiec to wiewiórka:-)

Dla mnie najfajniejszą jest ta blond wiewiórka Claire ;].

ocenił(a) film na 7
banan684

Theodore <333 :) Tylko osobiście nie wiem która wersja powodu jego niedorozwinięcia podobała mi sie bardziej :D Czy wersja oryginalna(angielska) - jak miał roczek to spadł z drzewa, czy wersja polska(dubbing) - jak był mały to kopnął go łoś :D:D:D

użytkownik usunięty
Mefistoself

nawet w kreskówce było, że z drzewa spadł. Coś mi chodzi po głowie łoś, chyba coś o nim też było, no ale nie pamiętam.

Oczywiscie że najbardziej odjechana postac to Alvin

sarah496

` ii. theodereek ;**
mÓj śliczny ;**

tak tylko go przytuliĆ ; *******

Dasiiek

To ja dla odmiany powiem, że wolę Alvina :D.
Świetny charakter, teksty, ogólnie film na 10.

ocenił(a) film na 10
shanlee

Najfajniejsza to (patrz mój nick) a potem Teodorciu XD

użytkownik usunięty
Alvin

tak. najfajniejsza jest Alvin. tak. i Teodorciu tez jest fajna. tak

użytkownik usunięty

Najfajniejsza *wiewiórka*!!!!!

użytkownik usunięty

ja wiem, ja wiem:)

użytkownik usunięty
sarah496

Oczywiście Teodorek :)

sarah496

wszystkie są super :D ale chyba Szymon w tych okularkach ;P

sarah496

słooodziak!!
uwielbiam go jest taki kochany i nieporadny

ocenił(a) film na 10
sarah496

Theodore jest najlepszy!!:) Taki milusi:) Najlepsza jego minka w 46 minucie 14 - 16 sekundy :)i ten ogonek;)

sarah496

Teodor, zdecydowanie. Jest tak słodki...

ocenił(a) film na 7
sarah496

Jak dla mnie "Alvin, który jest maczo". ;] Chociaż wszystkie są przecudne. :D

sarah496

Jeżeli idzie o pręgowca, a raczej pręgowca amerykańskiego (bo takowymi są nasi mali przyjaciele sądząc z koloru futerka) to zalicza się go do rodziny wiewiórkowatych. Więc każdy ma tutaj rację niezależnie czy nazwie je pręgowcami czy wiewiórkami moi drodzy :) A najsłodszy jest Theodore w oryginalnej wersji językowej ze swoim kochanym głosikiem ;)

kudlacz1989

Pręgowiec czy wiewiórka,nie robi różnicy.A Teodor jest słodziutki,jak chomiczek ;)

sarah496

Teodorek, jest przesłodki, i te koszmary w nocy, jak biedny do wszystkich przychodzi, bo nie może spać... Kochany jest ;) Ale Alvin i Szymuś, też są super.

sarah496

Oczywiście, że Teodor ;D przeprzeprzesłodki :))

NeutralGin

Biedny Szymon nikt o nim nie pamięta :D

sarah496

No jak to nie, Szymon też jest ważny :) Tylko nie jest taki słodki jak Teodor, taki doroślejszy się wydaje.

ocenił(a) film na 8
Camilla3

TEODOR, TEODOR, TEODOR :)
<br> za krótki <br/>

sarah496

Zgadzam się. Teodor jest naj...śliczniejszy i taki słodziutki!

sarah496

Chyba Teodor:) Jest absolutnie przesłodki! Świetny ma głosik (dla mnie jego najlepsze kwestie to: ,,Nadepnąłeś mi na ogonek'', ,,Chłopaki, choinek się rozgniewał'', i ,,Mały jestem, nie nadążam'', jejciu:D
Na drugim miejscu jest u mnie Szymek, uwielbiam go.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones