PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836}
7,6 520 497
ocen
7,6 10 1 520497
8,4 45
ocen krytyków
American Beauty
powrót do forum filmu American Beauty

był na 59. miejscu listy wszechczasów, a ocena metacritics wynosiła 86/100 (najniższa - 75 i pełno "setek").
Ech, filmwebowa gimbaza nie dorosła do takich filmów. Wicie, rozumicie - za mało wybuchów. I cycki tylko
dwa razy pokazali. Słaby film. :)

użytkownik usunięty

co zrobisz - nic nie zrobisz

ocenił(a) film na 10

takie mamy czasy ;) Zmierzch, Harry Potter, Patison i Depp rządzą ;)

ocenił(a) film na 7
dycha24

jeszcze zapomniał Pan dodać, że ulubiony film każdej nastolatki to 'Justin Bieber's Believe' :) jeżeli już wszystkich 'gimbusów' wrzucamy do jednego worka

ocenił(a) film na 8
madula99

" jeżeli już wszystkich 'gimbusów' wrzucamy do jednego worka" co to znaczy gimbus ? na prawdę nie wiem zauważyłem że bardzo dużo ludzi tak pisze,nie rozumiem tego słowa to chyba jakiś nowy termin którego używa dzisiejsza młodzież ?.czy mogłabyś być tak mila by wytłumaczyć co oznacza to słowo ? nie jestem stary ale nie rozumiem tych dzisiejszych słów w ogóle kto je wymyśla ?.kiedyś takich słów nie było :p

ocenił(a) film na 10
D3Mania

Gimbus - uczeń gimnazjum.

ocenił(a) film na 8
dycha24

Odwal się od Harrego Pottera :)

ocenił(a) film na 10

Ja pamiętam czasy, gdy "American Beauty" było bodajże w pierwszej trzydziestce wszech czasów na Filmwebie. :)

ocenił(a) film na 7
Mr_MarQx

ale co jest takiego niesamowitego w tym filmie?..

ocenił(a) film na 10
madula99

Wszystko.

ocenił(a) film na 7
Mr_MarQx

mógłby się Pan trochę rozwinąć? dlaczego miałby zasługiwać na najlepszą 30?.. to, że każdy z bohaterów ma ze sobą problem, że film jest taaki trafiony, bo nie pokazuje sielankowego życia? według mnie jest dobry, ale nie do końca rozumiem tego zachwytu..

ocenił(a) film na 10
madula99

Nie, nie mogę, bo nie chce mi się i nie mam za bardzo czasu na to. Nie napisałem nigdzie, że film zasługuje na pierwszą trzydziestkę. A jest tak, gdyż uważam, że zasługuje tylko i wyłącznie na pierwsze miejsce.

ocenił(a) film na 10
madula99

Dzisiaj też nie napiszę, dlaczego uważam, że ten film powinien być w pierwszej trzydziestce, ponieważ moje argumenty i tak niczego nie zmienią. Mogę tylko napisać, że to mój ulubiony film, i tyle.

ocenił(a) film na 7
Mr_MarQx

rozmowa chyba trochę nie na poziomie.. tylko się zapytałam, bo może by do mnie doszło coś czego do tej pory nie zauważałam. rozumiem, ma Pan czas i siłę, żeby odpisać, ale już nie, żeby uargumentować swoją wypowiedź. Nie chcę zabierać czasu, pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
madula99

Pisałem już wiele razy na temat tego filmu. Mam też opis przy ocenie. Nie wiem, czy możesz go zobaczyć

ocenił(a) film na 9
madula99

to, że pokazuje rzeczywistość, to jakimi ofiarami jesteśmy i to, że można od tego odejść i po prostu czerpać przyjemność z życia.

żyjesz pod jednym dachem z osobami z którymi nic cie nie łączy, pracujesz całe życie w jednej firmie po to, żeby nagle przyszedł jakiś 'nikt' i w jednej chwili cie zwolnił.. Córka chciałaby się ciebie pozbyć, a żona daje na boki. Dom w której słucha się muzyki klasycznej chociaż nikt jej nie lubi, je się posiłki razem, ale się ze sobą nie rozmawia, a jakaś głupia kanapa jest ważniejsza od chwili uniesienia? męża? Czas przemija i w końcu wszyscy się w tym zatracają, zapominając, że można inaczej.


i właśnie to jest w tym filmie fajne, że jest prawdziwy. Lester odrywa się od tego, zatrudnia w niewymagającej pracy, inwestuje w siebie czas i po prostu dobrze się bawi, ale kiedy wszystko się układa ginie z głupiego powodu jak każdy z nas

ocenił(a) film na 10

Jak w wielu przypadkach taki argument "gimbaza zaniża ocenę, nie rozumie" jest dość lipny, to w tym przypadku się zgodzę. A może raczej niekoniecznie gimnazjum, co ludzie lubujący się w prostej rozrywce, filmach przygodowych i sensacyjnych lub o słabo rozwiniętym guście. I w sumie mogę też tu podać na swoim przykładzie, kiedyś ten film był zupełnym przeciętniakiem, po prostu nudny film o którym się szybko zapomni. Zupełnie nie rozumiałam zachwytów nad nim. Dzisiaj obejrzałam go ponownie, żeby może się do niego przekonać... i po prostu mnie zamurowało. Wywarł na mnie ogromne wrażenie, mnóstwo emocji towarzyszyło mi podczas oglądania go. Świetny scenariusz, psychologia bohaterów, muzyka, mistrzowskie sceny, a Spacey... genialny. To takie filmy powinny być pierwsze w rankingu, a nie Skazani na Shawshank czy Zielona mila. Tak niska ocena dla tak wspaniałego filmu jest wręcz oburzająca ;)

ocenił(a) film na 10
abc2343

trafne uwagi, a film jeden z najlepszych w ogole

ocenił(a) film na 9
wojciech84

Trafne ,poza jedną-"To takie filmy powinny być pierwsze w rankingu, a nie Skazani na Shawshank ..."

ocenił(a) film na 9
abc2343

Tak ,teraz czas przypomnieć sobie "Skazani na Shawshank ",może znowu Ciebie oświeci.Pozdr.

ocenił(a) film na 10
PLFallenAngel

A co takiego jest wspaniałego w tym filmie, żeby miał mnie zachwycić? Uważam, że jest bardzo przereklamowany, o prostej fabule. O oryginalności też trudno mówić, bo jest na podstawie opowiadania. Wytłumacz mi proszę dlaczego zasługuje na miano arcydzieła?

ocenił(a) film na 9
abc2343

"A co takiego jest wspaniałego w tym filmie".

Wszystko.

Pozdr.

ocenił(a) film na 10
PLFallenAngel

Argumenty na poziomie, gratulacje.

ocenił(a) film na 9
abc2343

Dziękuję.
No to może taki argument Ciebie przekona-

Bo to wielkie kino jest.:)
Pozdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones