PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836}
7,6 520 497
ocen
7,6 10 1 520497
8,4 45
ocen krytyków
American Beauty
powrót do forum filmu American Beauty

Ja ze swojej strony mogę polecić:
-Skazani na Shawshank
-Forrest Gump
-Zło
-Miasto Gniewu
-Filadelfia
-Szkoła uczuć
-W pogoni za szczęściem
-Zielona Mila
-Piękny umysł
-Lot nad kukułczym gniazdem
-K-pax
-Memento
-Więzień nienawiści

BRAK_UZYTKOWNIKA

Widzę, że tak standardowo.

ocenił(a) film na 10
BRAK_UZYTKOWNIKA

wszystko ajnie, ale Szkoła uczuć? szydercze: haha

FisherN

Mi ten film dał do myślenia bardzo dużo, na przykład zacząłem rozmyślać o tym, że wszystkie nastolatki płaszczące się nad tym tytułem zbyt dobrego gustu nie mają ;)
Poza tym nie wiem po co polecać filmy, które każdy praktycznie zna. Na pewno wszyscy ci będą wdzięczni za polecenie "Forresta Gumpa", phi...
Jedynie "Zło" w tym towarzystwie wygląda jakoś obco ;)

Albertino

Albertino: Wymieniłem te filmy żeby kolejni użytkownicy ich już nie wymieniali, tylko cos "obcego" jak to ująłeś. Polecam "Zło" jeśli nie widzialeś-nie zawiedziesz się.

Dodam jeszcze do tej listy Requiuem dla snu i Miasto Boga.

A tak nawiasem mówiąc: Nie napiasaliście zbytnio na temat... Na forum Skazanych na Shawshank było nieco lepiej bo panowie polecili mi Człowieka Słonia za co im dziękuję i Czas apokalipsy, który widziałem ale aż tak mną nie wstrząsnął... Czyżby na tym etapie pomysły się kończyły?;)

BRAK_UZYTKOWNIKA

Kilka postów niżej jest temat o treści niemal identycznej jak twój, napisałem tam swoje propozycje. Tutaj mi się pisać drugi raz nie chce...

Albertino

Nie lubię odgrzewać starych kotletów, ale loooknę wyjątkowo.
Pozdrawiam.

BRAK_UZYTKOWNIKA

ja bym dodała jeszcze CAST AWAY i JOE BLACK

ocenił(a) film na 9
lindek_marcepanek

lindek.marcepanek : JOE BLACK - to fakt widzialnym ten film chyba najlepszy film z Bradem Pitem chociaż nie lubię tego aktora zbyt przkreklamowany

użytkownik usunięty
kasia90

Joe Black całkiem fajny film, ale generalnie ta rola jest równie życiowa jak te pare minut na kanapie w True Romance.

Dla mnie najlepsza rola Pitta to Kalifornia,chociaż większośc powie,ze Fight Club

ocenił(a) film na 9
BRAK_UZYTKOWNIKA

ze swojej strony polecam Odmienne Stany Moralności. Jak to obejrzałam tak do dzisiaj wywołuje we mnie refleksje.

Nicolis

równiez bardzo przepadam za podanymi tu tytułami.. "Odmienne Stany Moralności" oglądałam nawet nie tak dawno.. naprawdę świetny. Nie wiem, jak Wam sie te propozycje spodobaja, ale z takich, co mi do głowy przychodzą może "Mechanik", "I'm not there"(i proszę mi go później wytłumaczyć..;D;D), "Podziemny krąg", "Niebezpieczny umysł".. i jeśli chodzi o filmy.. mądre to mi nic już nie przychodzi do głowy...;P Dawno takich nie oglądałam..;)

oranszada

Zapomniałabym o "Donnie Darko"... niewybaczalny błąd

ocenił(a) film na 10
BRAK_UZYTKOWNIKA

Ja ze swojej strony mogę polecić kilka
1.Lolita (z 1997)
2. Malowany Welon
3. Fight Club
4. Brideshead Revisition
5. August Rush
6. The Guitar (nad tym naprawdę można pomyśleć)

To chyba tyle, jak na razie.

BRAK_UZYTKOWNIKA

no i jeszcze "wszystko za zycie".. polecam bardzo gorąco;)

użytkownik usunięty
BRAK_UZYTKOWNIKA

Jeszcze "Droga do szczęścia" tegoż reżysera. Moim zdaniem jeszcze lepszy od "American Beauty"

"Droga do szczęścia"... naprawde dobry film, absolutnie się zgadzam. Mi "American Beauty" w ogóle nie przypadło do gustu, więc rzeczywiście "Droga..." lepsza ;)

oranszada

no może nie tak całkowicie mi się nie podobało, ale według mnie arcydziełem nie jest

ocenił(a) film na 8
BRAK_UZYTKOWNIKA

Zachęcam wszystkich do obejrzenia filmu "Edukatorzy". Myślę, że to brzmi wystarczająco "obco".

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
BRAK_UZYTKOWNIKA

Z mniej popularnych polecam również "Słonia". Ten film ma "to coś".

użytkownik usunięty
BRAK_UZYTKOWNIKA

Buntownik z wyboru !
Dzień świstaka..
Truman Show !

Zastanawiam się co autor tego tematu miał na myśli pisząc podobny film?
Nie obraźcie się ale wydaje mi się że większość z was wymienia po prostu dobre filmy, które warto obejrzeć.

No bo czy czuliście się podobnie po obejrzeniu American Beauty i np. Miasto Boga?

Dla mnie American Beauty to niezwykle klimatyczny film, choćby ze względu na samo to warto go kilkakrotnie obejrzeć.

Inny podobny film... ja bym poleciła Little Children.

użytkownik usunięty
smocza_krew

Autor wątku pytał o inne genialne filmy, które dają do myślenia, nie filmy PODOBNE do American Beauty.

ocenił(a) film na 8
smocza_krew

No właśnie. Czy czytanie ze zrozumieniem jest aż tak trudne? Dlaczego niektórzy nie zastanowią się dwa razy zanim cokolwiek napiszą?

ocenił(a) film na 8
smocza_krew

Poza tym nie wiem, w której wypowiedzi autora wątku znalazłaś wyrażenie "podobny film". Może raczej sama je sobie wymyśliłaś? A nawet gdyby jednak się znalazło, to chciałabym zauważyć, że podobieństwa są różne. Nie tylko tematyczne.

hoffmaniaczka

He was a quiet man ,polski tytuł to spokojny człowiek

ocenił(a) film na 10
BRAK_UZYTKOWNIKA

Z mniej znanych mogę Ci polecić:
Fucking Åmål
BenX
Bandyta
Co gryzie Gilberta Grape'a
Świat według Garpa
Przebudzenie

ocenił(a) film na 10
TimooN_2

Przyszedł mi jeszcze od głowy film "Jack Ketchum's The Girl Next Door" chociaz opinie o nim są bardzo zróżnicowane. Aczkolwiek sądzę, że warto go obejrzeć żeby mieć swoją.

ocenił(a) film na 10
BRAK_UZYTKOWNIKA

- dogville
- zycie za zycie
- przeklenstwa niewinnosci

ocenił(a) film na 10
tak

To nie jest kraj dla starych ludzi
Stand by me

ocenił(a) film na 9
BRAK_UZYTKOWNIKA

"Podaj dalej"
Jeden z najbardziej wzruszających filmów jakei widziałam. Równiez z Kevinem Spacey.

"Prestiż"
Jeden z moich ulubionych filmów. Można sie doczepić, że to film trochę z innej parafii, ale nikt chyba nie powie, że nie daje do myślenia. Choć może skupiamy się bardziej na zawiłej fabule i mrocznej atmosferze tego filmu, to jednak jest on obrazem głebokim.

"Być jak John Malkovich"
Film surrealistyczny, ale ma coś w sobie.

"Gallipoli"
Mało znany film z Melem Gibsonem. Jeżeli chodzi o filmy o tematyce wojennej to zdecydowanie mój ulubiony. Ostatnią scenę nie łatwo wymazać z pamięci.

"Wyspa"

"Gattaca"

"Lot nad kukułczym gniazdem"

ocenił(a) film na 9
Edyta15

Jeśli komuś podobał się "American Beauty" to nich poświęci pare tygodni na obejrzenie Six feet under projektu Alana Balla, scenarzysty AB.

ocenił(a) film na 10
simek

Biegając z nożyczkami na pewno daje do myślenia, choć tematyka ciężka i niekażdy obejrzy go do końca. Mnie dał wiele do myślenia ten film.

ocenił(a) film na 10
BRAK_UZYTKOWNIKA

Chyba takimi filmami można nazwać takie produkcje:
Lektor
Requiem dla snu
Tajemnica Brokeback Mountain
Wątpliwość
Chłopiec w pasiastej piżamie

ocenił(a) film na 8
borcz666

"Przerwana lekcja muzyki"
http://przerwana.lekcja.muzyki.filmweb.pl/

ocenił(a) film na 8
BRAK_UZYTKOWNIKA

"W stronę morza" - film tematyczny, do obejrzenia dla wielkich przeciwników
"Kochankowie z Kręgu Polarnego" - do tego filmu się po prostu powraca
"Wierność" Żuławskiego
"Babel" Inarritu
"Czekając na wyrok"
"Borat" - tego filmu nie da się zapomnieć ;)

ocenił(a) film na 9
marioshka

Fanatyk
Za wszelką cenę
Mullholand Drive

ocenił(a) film na 10
lew890

Od siebie dodam:
Siedem (Se7en)
Za wszelka cenę
Adwokat diabła

ocenił(a) film na 9
BRAK_UZYTKOWNIKA

No jak to jakie filmy?... oczywiście że "Mechaniczna" Pomarańcza i "Upadek(Falling Down 1993)" To są dwa najlepsze filmy na świecie i najbardziej dające do myślenia!

ocenił(a) film na 9
BRAK_UZYTKOWNIKA

"The Fountain"
"District 9"
"Trainspotting"
"Thin Red Line"
"Perfect World"

ocenił(a) film na 8
BRAK_UZYTKOWNIKA

-
Wackness, The

Donnie Darko

Gran Torino

Jabłka Adama

Leila i Nick

Miłość na żądanie

Między słowami

Noi Albinoi

Wszystko za życie

Once

Zabić wspomnienia

Zupełnie jak miłość

21

Amelia

Angela

Buntownik z wyboru

Manhattan

BRAK_UZYTKOWNIKA

Choć goni nas czas
Gran Torino
Wszystko za życie
Goodbye Bafana
Szkarłatna Litera

szyba

Według mnie każdy film daje "coś do myślenia" tyle że trzeba się nad nim zastanowić.Tak na przykład wypowiedziała się szanowna pani Szymborska o książkach:


"Nawet najgorsza książka może coś dać do myślenia, w taki czy inny sposób; może, dlatego, że jest zła, ale może, dlatego że coś tam w niej jest, tylko się nie udało ".

Myślę że można odnieść to także do filmów.Pozdrawiam.

BRAK_UZYTKOWNIKA

A jeśli o mnie to:
- Rzeka tajemnic Clinta za świetnie zekranizowaną powieść Lehane'a i przejmującymi rolami Robinsa i Penna;
- Zapaśnik - dla Mickiego Rourke'a w roli tytułowego bohatera, za realizm
- Kino Quentina Tarantino - może poza Od zmierzchu do świtu; reszta to dla mnie pozycja obowiązkowa z kultowym Pulp fiction, gdzie dialogi można odgrzewać bez przerwy, po prostu mistrzostwo
- ostatni film, który zrobił na mnie przeogromne wrażenie to Oldboy Chan-wook Parka; tak jak u Tarantino: pogmatwany scenariusz, świetna muzyka i ten specyficzny klimat - gorąco polecam

ocenił(a) film na 7
meszi

A ja gorąco polecam 'Motyl i Skafander'. A jak już jesteśmy przy owadach to pewnie 'Efekt Motyla'.

ocenił(a) film na 9
BRAK_UZYTKOWNIKA

-Siedem dusz
-Dzień Świra
-Shmidt
-Choć goni nas czas

ocenił(a) film na 10
McKing

dają do myślenia

Łowca jeleni - wojna
Fanatyk - wiara
Dług - zbrodnia i...
Buntownik bez powodu - bunt młodości
Pętla - alkohol (kamera from Poland)
&
Zostawić Las Vegas alkohol (kamera from USA)

ocenił(a) film na 10
harris

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"
"Deja Vu"
"Eksperyment" niemiecki z 2001 roku- ale naprawde pierwszorzędny
"Equilibrium"
"Ghost in the shell" dla tych którzy nie przekreślaja anime
"Impostor-test na człowieczeństwo"
"AI- sztuczna inteligencja"
"Trylogia Matrixa" - choć niektórzy tolerują tylko pierwsza część, a jeszcze inni- żadnej
"Miasto gniewu" -Może ktoś kto wydaje się zły nie jest taki jakby spojrzeć głębiej.
"Numer 23"
"Przeczucie"
"Raport mniejszości"
"Vannilla Sky"
"Życie jest piekne"

ocenił(a) film na 10
serafin83

"Ludzkie Dzieci" - genialna wizja przyszłości. Ludzkość może przestać istnieć w zupełnie inny sposób niż jest to pokazywane ostatnio w "2012". Ludzie po prostu mogą przestać się rodzić...

"Zakochany bez pamięci" - dla miłości można zrobić wszystko, nawet jeśli się wydaje, że to już koniec. Najlepsza obok "Truman Show" i "Majestic" poważna rola Jima Carrey'a...

"Szósty Zmysł" - równie straszny, co wzruszający. Chyba najlepszy film o duchach w historii kina.

"Osada" - czego się nie robi w imię miłości. Ostatni tak dobry film Shyamalan'a, który potem popadł w twórczy dołek.

"Człowiek, którego nie było" - niezwykła historia zwykłego fryzjera od braci Coen. Ogląda się świetnie, mimo że film jest czarno-biały. Prawdopodobnie najlepsza rola Thorton'a w jego karierze.

"Krótki film o zabijaniu" - póki co żaden polski film nie zrobił na mnie jeszcze takiego wrażenia. Polacy jak chcą, to potrafią. Jedno z najlepszych dzieł wielkiego polskiego reżysera, nieżyjącego już niestety Krzysztofa Kieślowskiego.

"Pianista" - niezwykła ekranizacja autentycznych wspomnień Władysława Szpilmana. Jak dla mnie jeden z najlepszych filmów wojennych, również w reżyserii kolejnego wielkiego polskiego twórcy - Romana Polańskiego.

"Duża ryba" - niezwykła, fantastyczna i wzruszająca opowieść od Tima Burton'a, tym razem bez Depp'a.

"Gladiator" - jeden z najlepszych filmów, którego akcja jest osadzona w Starożytnym Rzymie.

"Śmiertelnie Proste" - znakomity debiut braci Coen. Jeden z najlepszych thrillerów lat 80'.

"Mroczny Rycerz" - prawdziwy Batman, jakiego jeszcze nigdy nie było.

ocenił(a) film na 10
kAwkA

polecam Nocny pociąg z mięsem i Autostrada Grozy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones