PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=437524}
7,3 202
oceny
7,3 10 1 202
Amerykański czek bez pokrycia
powrót do forum filmu Amerykański czek bez pokrycia

czyli obraz przedstawiający niebezpieczny i wciąż rosnący poziom zadłużenia amerykańskiej gospodarki. Co prawda film opisuje realia USA, ale problem kupowania na kredyt, a co za tym idzie deficytu fiskalnego zaczyna być kwestią globalną. Indolencja amerykańskich obywateli jest co najmniej niepokojąca, a oportunizm władz przerażający. Zadłużenie sięgające niemal 9 bilionów dolarów pozwala sobie uzmysłowić jak wielka jest skala problemu. Tyle, że co z tego, skoro film ten jest z gatunku "głową w mur" o czym najlepiej można się przekonać we fragmencie SNL pokazanym w filmie. To co tam widzimy jest tak śmieszne, bo to rzeczywistość większości amerykańskich gospodarstw domowych.

ocenił(a) film na 7
Groucho

Indolencja amerykanów jest myślę nie mniejsza niż polaków, a biorąc pod uwagę jakąś realną siłę ich mediów nie-mainstreamowych i ilość takich prób dotarcia do ludzi jak ten film, to chyba nas przerastają w tym aspekcie. Nie chciałbym usłyszeć odpowiedzi polaków na takie pytania jak zadano w tym filmie ich obywatelom - lepiej by to nie wypadło.
U nas media spoza głównego nurtu są na totalnym marginesie, a ludzie "świata polityki i mediów" to towarzystwo wzajemnej adoracji.
Co za różnica czy PO czy PiS? Od 2005 roku systematycznie wmawia się nam, że kluczowa. Tak naprawdę to ludzie z tej samej paczki, tylko aktualnie zorientowani na nieco inne cele. Jak powiedział Korwin - za obiema partiami stoją mafie, tylko za PiSem jakby mniejsza. Inne partie to na razie śmiech na sali, choć z drugiej strony w większości tak samo kształtują tą naszą politykę po 89r (SLD i PSL).
Zaczyna to przypominać system amerykański, gdzie od zawsze `albo demokraci, albo republikanie`. No ale zostawmy dla bezpieczeństwa nasz grajdołek ;)

Film ciekawy i na wszelki wypadek pozostawiając sobie pewien dystans, nie przyjmując wszystkiego na słowo, jest niezłym ogólnym źródłem informacji o pułapce finansowej w jaką wpadła gospodarka Stanów i ich obywatele. Część z tych rzeczy już słyszałem, ale zawsze znajdzie się coś nowego.
7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones