PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=908}

Anioł zagłady

El ángel exterminador
7,6 7 427
ocen
7,6 10 1 7427
7,8 13
ocen krytyków
Anioł zagłady
powrót do forum filmu Anioł zagłady

pozdrowienia dla Luisa

ocenił(a) film na 10

surrealizm w czystym niemal wydaniu. fantastyczna opowieść o relacjach międzyludzkich,o skrajnościach,emocjach,wrazeniach,charakterach...ech,aż sie człowiek (czyt.widz) zaczyna dziwnie czuć ze swoją przeciętnością (wobec ,oczywiście geniuszu bunuela) ;-))

Iguhaaa

Czy ja wiem? Ja bym tego filmu surrealistycznym nie nazwał. Jakoś tak się przyjęło po "Psie Andaluzyjskim" i "Złotym Wieku", że jak Bunuel, to od razu surrealizm.
"Anioł Zagłady" owszem, ma kilka rozwiązań surrealnych, ale nazywanie go filmem surrealistycznym to chyba mocna przesada.
Jest to typowa Bunuelowska satyra antymieszczańska, odwołująca się do poetyki irracjonalności, ale mimo wszystko mająca bardzo konkretną i spójną fabułę.
Choć to oczywiście kwestia drugorzędna, bo co do tego, że film jest znakomity, zgadzam się bez zastrzeżeń:)
Gorąco polecam.

ocenił(a) film na 7
Iguhaaa

No nie dostrzegłem zbyt wiele surrealizmu w tym filmie, oprócz samego motywu z pokojem... zresztą film opowiada o człowieku i myślę, że tu ukazany jest właśnie realizm zachowań (niejako opleciony lekko w surrealizm). Ale film fajny - mam słabość do psychologii społecznej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones