PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=257691}
7,0 164 223
oceny
7,0 10 1 164223
7,0 31
ocen krytyków
Ant Man
powrót do forum filmu Ant-Man

Cisza przed burzą.

ocenił(a) film na 8

Witam serdecznie :) Zapraszam wszystkich do przeczytania mojej krótkiej opinii na temat Ant Mana :)

W komiksach Ant Man był jedną z najważniejszych postaci Marvela. Wystąpił w pierwszym składzie Avengers, jako Pym stworzył Ultrona i można go uznać za jednego z największych „mózgów” w Marvelu. Charakteryzowała go jedna rzecz – Miał bardzo dużo swych alter ego, takich jak Giant Man, Goliat czy Yellowjacket ( o nim trochę później). Spokojnie umieściłbym go w TOP 20 najważniejszych superbohaterów tego uniwersum.
Jednak na Antka w MCU musieliśmy poczekać do końcówki II fazy. Po obejrzeniu „Strażników Galaktyki” byłem pewien że Marvel jest w stanie nawet z niczego zrobić świetne widowisko. ( Nie, Marvel. Nie zachęcam Cię teraz do nakręcenia filmu o Squirrel – Girl! ) Jednak nigdy bym nie pomyślał, że ocenię ten film na 9/10. A oceniłem.


Pierwsze 30 minut wywarło we mnie dość mieszane wrażenia. Film wydawał się być bardzo chaotyczny. Retrospekcja, wątek rodzinny, przeciwnik, kradzież stroju Ant Mana i sceny humorystyczne – za dużo jak na dwa kwadranse. Lecz później wszystko nagle wróciło na właściwe tory. Akcja zwolniła, pojawiało się jeszcze więcej komicznych scen, które jeszcze bardziej mnie śmieszyły. Zwolniła tylko po to, żeby nie zatrzymywać się w końcówce.( ostatnich 30 min filmu) A ta była bardzo efektowna, ale niestety nie w pełni satysfakcjonująca. Ostatni pojedynek był niezły, ale.... tylko niezły. Na szczęście wszystko zrekompensowała mi ostatnia scena w filmie....Luis – Mistrz! :D


Chyba 50% „Ant Mana” to sceny humorystyczne. Humor w Antku według mnie był – jak powiedział o pewnym przedmiocie Vision - „Idealnie wyważony”. Luis sprawił, że bawiłem się tu lepiej niż przy Strażnikach Galaktyki – A to już jest coś!
Jednakże nie sama postać w którą wcielił się Michael Peña wywoływała uśmiech na moim ryjku – Praktycznie każdy w filmie energicznie tryskał humorem i potrafił rozbawić widza do łez.


Jeśli chodzi o grę aktorską, to wielkie brawa należą się dla Paula Rudda. Jako Ant Man może wkrótce stać się równie ikoniczny w MCU, jak chociażby Robert Downey Jr w roli Iron Mana. Oczywiście wyróżnienie należy się także dla żyjącej legendy kina – Michaela Douglasa. Aha! Lilly zagrała całkiem dobrze. Nazywałem ją drewnem, ale po obejrzeniu Ant Mana jest to już dla mnie drewno lepszej jakości. Ale wciąż drewno :D


Główny przeciwnik w filmie - Yellowjacket ( albo raczej Darren Cross) Jest strasznie skomplikowanym villainem.
Jak być może wiecie, w komiksach Yelowjacetem stał się Pym. Doszło do tego zupełnie przypadkowo – Podczas jednego z eksperymentów Hank niefortunnie nawdychał się chemikaliów wywołujących schizofrenię. Po tym incydencie założył kostium Yellowjacketa i uważał że zamordował Hanka Pyma. Co było potem, wiedzą czytelnicy komiksów. W filmie Yellowjacketem wcale nie jest Pym, ale Darren Cross – W komiksach był przeciwnikiem Antka. Milionerem posiadającym nadludzkie zdolności, lecz w ekranizacji jest zwykłym śmiertelnikiem. Te zmiany znacznie uprościły ekranowego złoczyńcę i zmarnowały trochę potencjał tych dwóch postaci z komiksów, co dla mnie jest sporym minusem. Choć przyznam, że Corey Stoll jako Cross wypadł dobrze.

Tak tego Ant Mana zachwalam, ale to filmidło miało moim zdaniem parę minusów.

-Pierwsze dwa kwadranse są dość chaotyczne.
-Yellowjacket – Kolejny średniawy przeciwnik w MCU
-Ant Man VS Yellowjacket – Pojedynek zabawny, ale liczyłem na coś lepszego.
-Mikrowersum nie przypadło mi do gustu.


Znakomicie prezentowały się nawiązania do poprzednich produkcji Marvela. Pym nawiązuje do Sokovii, a sam Ant Man stacza rewelacyjny pojedynek z Falconem. Oczywiście wyłapałem parę soczystych easter eggów takich jak „Tales to astonish” z ust Crossa. Antek wlał dużo nowości do MCU i pokazał że to studio nie serwuje cały czas takich samych dań.
Określiłbym ten film jako...ciszę. Ciszę przed burzą. Burzą jaką będzie Civil War.

Życzę wszystkim miłego dnia, a tym którzy nie widzieli Ant Mana życzę świetnego seansu :)
Pozdrawiam! Thorin3

ocenił(a) film na 8
Nethvoy

A jednak Luis powróci już w 2018r. :)

thorin3

Co, jak, gdzie?

ocenił(a) film na 8
Nethvoy

http://www.imdb.com/title/tt5095030/

thorin3

Niestety, nie widzę tam Michaela Peny w obsadzie :I

ocenił(a) film na 8
Nethvoy

Bo dowiedzieliśmy się o tej produkcji dwa miesiące temu :)

użytkownik usunięty
thorin3

O zgrozo ! tylko nie to -__-

ocenił(a) film na 9
thorin3

Tak swoją drogą, jak myślicie ile razy w civil war będzie sprzeczka Antka z Falconem?

ocenił(a) film na 9
Kuba12c

Niewiele, obaj się sanują.

ocenił(a) film na 9
kirmarks

Szkoda, że po napisach nie było trzeciej sceny ( Ant-Man i Falcon). A tak. Może rozwiązanie konfliktu przyjdzie w civil war.

ocenił(a) film na 9
Kuba12c

Może tak.

użytkownik usunięty
thorin3

9/10 smiech na sali..

użytkownik usunięty

jak ktoś lubi marvela to nie! Żaden śmiech na sali...

użytkownik usunięty

nie ma znaczenia, ze lubi...

użytkownik usunięty

ma ma

ocenił(a) film na 8

6/10 smiech na sali...

użytkownik usunięty
thorin3

Zaliczam się do niewielu z tych, którzy poprawnie oceniają filmy.

ocenił(a) film na 8

Wszyscy poprawnie oceniają filmy.

użytkownik usunięty
thorin3

taa, wszyscy.... chyba na twoim przyszłym portalu

ocenił(a) film na 8

Zabawne.

użytkownik usunięty
thorin3

Wlasnie zabawne. ;)

użytkownik usunięty

nie masz co robić tylko spamować?

użytkownik usunięty

ja spamuje? haha

użytkownik usunięty

no chyba nie ja...

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
thorin3

Ja po drugich Avengersach (niewypał jak nie wiem co), podszedłem do tego filmy na spokojnie bez większych wymagań. I przyznam szczerze, że się nie zawiodłem. Film bardziej podchodzi pod komedię niż jakiś poważny film o super bohaterach, ale muszę przyznać, że ogląda się go naprawdę dobrze. Luis jest mistrzem retrospekcji, i jak dla mnie może dostać za to Oskara ;) Reszta jest O.K., choć trochę za bardzo przejaskrawili postać Darrena Crossa - motyw z owieczką.

Ogólnie jeżeli podejdzie się do filmu na luzie, bez większych emocji, to naprawdę dobrze można się przy nim bawić. Jak dla mnie miło spędzony czas.

ocenił(a) film na 7
thorin3

9/10 to zdecydowanie za dużo. Jak ktoś oglądał Iron-Mana i Interstellar to dostanie powtórkę z tych dwóch filmów. Przyznaję się, nie czytałem komiksów, ale nawet mimo to ten film nie zasługuje na 9. Jak dla mnie to jest film na jeden raz.

To tak jak stwierdzić, że Strażnicy Galaktyki, byli świetni. Cytując Pana z 1z10 "Otóż nie". Strażników traktuję jako wstęp do czegoś większego, bo to była pop**rdółka. Swoją drogą mogli to ścisnąć w 2x krótszy film. Ant-Man (Nie żaden Antek, bo tak miała na imię nasza ulubiona latająca mrówka w tym filmie) był ok, ale mnie jakoś nie porwał. IMO film familijny, kanapowy, w sam raz na raz i w sumie tyle...

ocenił(a) film na 8
Jatsch

"9/10 to zdecydowanie za dużo."

Ale wiesz, ogromny sentyment do Marvela może podnieść ocenę o jedno oczko :)

użytkownik usunięty
Jatsch

a ja się z tobą zgodzę, częściowo. Strażnicy Galaktyki są genialni jako luźna rozrywka na nudny wieczór. Dałem 9 Strażnikom ponieważ bawiłem się świetnie, antkowi dałem 3/10

ocenił(a) film na 8
thorin3

Piszę dość późno od czasu jak oglądałeś, ale wydajesz się wytrawnym marvelowcem i kinomanem ;) pytanie! Mrówka będąc prawie na końcu swej drogi wraca do naszego świata wkładając niebieskie cudo w pasek - wraca! ok. Meritum pytania - jak się stało, że on ponownie stał się mały, dzięki czemu uciekł z domu przed biegnącymi policjantami? guziki zmniejszające działały? miał jeszcze gdzieś w kombinezonie resztę zmniejszacza?

ocenił(a) film na 8
Pschemass

Chyba ta druga opcja - pewnie miał resztę zmniejszacza w kombinezonie.

ocenił(a) film na 8
thorin3

Film bardzo dobry, bardzo mi się podobały sceny podczas kurczenia, ruch kamery itp. Sceny walki też całkiem przyjemnie wyglądały, jedyne minusy dla mnie to czerstwy humor i przewidywalna fabuła, reszta ok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones