Film

Antypody

Down Under
2016
1 godz. 30 min.
5,3 239
ocen
5,3 10 1 239
102
chce zobaczyć
Cronulla. Starcia na tle rasowym przyjmują nieoczekiwany bieg, którego nie przewidziała żadna ze stron konfliktu. Więcej Mniej
Antypody zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Rok 2005, przedmieścia Sydney. Rankiem 11 grudnia w dzielnicy Cronulla, w pobliżu plaży, zbiera się tłum sfrustrowanych ludzi. Na początku zgromadzenie ma charakter pokojowy. Sytuacja szybko się jednak zaognia. Po południu dochodzi do starć na tle rasowym, które przyjmują nieoczekiwany bieg. Zamieszki trwają przez kilka dni i destabilizują sytuację w kraju.

studio
Emu Creek Pictures (współudział) / Fulcrum Media Finance (finansowanie) / Screen Australia (finansowanie) / Więcej...
tytuł oryg.
Down Under
inne tytuły
Zdjęcia do filmu powstały w Sydney (Australia).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • sytuacji. To jest raczej TRAGIKOMEDIA. Trzeba by to "komedia" zmienić.

  2
  • Mnie rozbawił!

   51CK_JOK3R ocenił(a) film na 7

   Świetny! naprawdę dobre & bardzo zabawne teksty są w tej tragikomedii, nie które mnie rozwalały:) już bardzo dawno nie oglądałem tak fajnego Australijskiego filmu. Spodobał mi się i to bardzo! wyjątkowo przyjemny seans, no może poza końcówką? (bo do wesołych nie należy) Polecam obejrzeć:)

   2
   • Ale to na pewno celowy zabieg aby pokazać, że tego nie da się obrócić w żart - zwyczajnie zawsze to się obraca w eskalację. Numer z samochodem chłopaka z zespołem downa - omal się z kumplem nie udusiliśmy ze śmiechu.

    • To komedia z bardzo śmiesznymi tekstami i sytuacjami. Niestety, tragicznie się kończy. Pokazuje totalną głupotę młodych ludzi. Niestety, prawda o tej sytuacji na kanwie której film powstał jest zupełnie inna. To jednak nie miejsce na dywagacje natury politycznej. Film fajny i warty obejrzenia.

     • komedia

      Banan_12 ocenił(a) film na 1

      niektóre wątki i sytuacje prawie śmieszą. Już myślisz że wydarzy się coś śmiesznego i znowu klapa. Ogólnie przypomina trochę film klasy B.