film

Atak na posterunek 13

Assault on Precinct 13
1976
1h 31m
7,0 4 650
ocen
7,0 10 1 4650
7,5 10
ocen krytyków
Sześciu członków gangu zostaje zastrzelonych w policyjnej zasadzce. Reszta bandy z zemsty atakuje komisariat, strzeżony tylko przez kilku gliniarzy. Zobacz pełny opis
Atak na posterunek 13 zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Na skróty
Atak na posterunek 13
Dziś przypominamy mistrzowskie dzieło Johna Carpentera, jeden z najważniejszych filmów sensacyjnych lat 70. ubiegłego wieku, "Atak na posterunek 13". 2014-09-15T09:00:35 PT3M38S https://fwcdn.pl/webv/44/41/34441/atak.34441.4.jpg

Członkowie gangu zostali zastrzeleni przez policjantów, w sprytnie zastawionej zasadzce. Przestępcy, którzy przeżyli za cel zemsty wyznaczają posterunek policyjny, gdzie nocną warte sprawuje kilku funkcjonariuszy. Rozpoczyna się walka o przeżycie, w której tylko jedna ze stron może wyjść zwycięsko.

dystrybucja
SPI Video
studio
CKK Corporation, The (przedstawia) / Overseas FilmGroup
tytuł oryg.
Assault on Precinct 13
inne tytuły
John Carpenter's Assault on Precinct (pełny tytuł) USA
The Anderson Alamo (tytuł roboczy) USA
The Siege (tytuł roboczy) USA
więcej
Darwin Joston był sąsiadem Johna Carpentera, pomagał mu stworzyć postać Napoleona Wilsona i ostatecznie sam zagrał tę rolę.
W pewnej scenie, gdy widzimy zastrzeloną dziewczynkę, można zauważyć, że w zależności od ujęć zmienia się położenie jej ręki.
Rewolwer, którego na posterunku używa Wells, w rzeczywistości nie posiada tłumika. Z uwagi na budowę tej broni podpięcie tłumika do lufy nie spodowodowałoby wyciszenia odgłosu wystrzału.
Położony w południowej części Los Angeles posterunek policji przygotowuje się do likwidacji. Ostatnia noc przed zamknięciem zapowiada się na spokojną, by nie rzec - nudną. Tak przynajmniej sądzi świeżo awansowany na porucznika Ethan Bishop (Austin Stoker). Wkrótce jednak na miejscu zjawia się konwój eskortujący skazańców do więzienia stanowego.... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Richard Donner zrealizował "OMEN", Brian De Palma - "CARRIE", Alan J. Pakula zrealizował "WSZYSTKICH LUDZI
PREZYDENTA", Sidney Lumet - "SIEĆ", Sydney Pollack - "TRZY DNI KONDORA", John Schlesinger -
"MARATOŃCZYKA", Carlos Saura - "NAKARMIĆ KRUKI", Roman Polański - "LOKATORA", Andrzej Wajda -
"CZŁOWIEKA Z...

Konkret

ocenił(a) film na 8

Akcja pełną gębą, wiele strzelanin i piękna muzyka samego reżysera. Non stop coś się dzieje,a główna strzelanina to czysty kult.

Ten film jest straszenie naiwny żeby nie powiedzieć głupi i pełen nieścisłości. Ale mimo wszystko ma jakiś urok, to chyba te lata 70-te. Każdy kto ma ochotę na niezobowiązujący film sensacyjny powinien go oglądnąć.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

No nie....

ocenił(a) film na 4

Ale straszna kiszka. P:S Myślałem że rozrusza a tu sen będzie lepszy. Oglądam żeby coś się działo jak na filmach. Sorry lipa.Spac bo póżna godzina. Może sen będę miał korowy. Nie oceniam filmu, bo każdy ma swój gust. Narka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones