Naprawdę niezły film będący trochę kompilacją gatunków: filmu obyczajowego, dramatu czy może bardziej melodramatu. I choć za tym ostatnim gatunkiem nie przepadam, to jednak ten film przypadł mi do gustu. Wątek miłosny był tutaj podany jakby pomiędzy główną fabułą i nie był na miejscu pierwszym, poza tym nie tak...
Niebieskie paznokcie na śniegu, czyli słodko-gorzka fińska opowieść o smutnych zbiegach okoliczności, w których rodzi się miłość odrzuconych. Barwny zestaw postaci i świetne połączenie zimowego chłodu z ciepłymi uczuciami, których temperaturę bohaterowie podnoszą w różnym stopniu. Młoda alkoholiczka i imigrant bez...