PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678949}

Among the Living

Aux yeux des vivants
5,6 73
oceny
5,6 10 1 73

Aux yeux des vivants
powrót do forum filmu Aux yeux des vivants

Po nie do końca może udanym ale wizualnie świetnym "Livide" z ciekawością sięgnąłem po ten film francuskiego duetu Bustillo-Maury. Niestety "Aux yeux des vivants" generalnie powiela wady poprzednika jak i... na szczęście... zalety. Fabuła znów więc nie powala i traktowana jest trochę po macoszemu, podobnie jak bohaterowie. Aż się prosiło o nieco lepszy rys psychologiczny/historię tak dzieciaków, jak i morderców. Bohaterowie zachowują się momentami kompletnie nielogicznie, a killer dorosłego faceta załatwia raz dwa, gdy z dzieckiem czy mamuśką poradzić sobie nie może. Czasem zbyt oczywiste są też próby przestraszenia widza, a napięcie nie zawsze jest rozłożone jak trzeba. Film nadrabia klimatem: świetna jest (niestety nie w pełni wykorzystana) lokacja w miejscu byłego studia filmowego, atmosferyczne zdjęcia, bardzo dobra muzyka. Troszkę żal zmarnowanego potencjału, ale i tak fani gatunku powinni rzucić okiem na ten tytuł.

ocenił(a) film na 6
Koper

SPOiLER
zgadza sie - technicznie vel wizualnie na wysokim poziomie - ale zbyt duzo serca w reszte to nie wlozono.... Szkoda ze np. wszystko poszlo tylko w final - a pozostale akcje tylko z offu - dla darmowego wykorzystania fantazji widzow... Troche to tanio. W ogole - co to za akcja z tym mutantem na koncu? Mniemam ze to byl ten osesek wyciety z brzucha mamy - tylko co on robil przez caly ten film - sie ukrywal czy co? Po drugie - zupelnie niezrozumiale oszczedzenie na koncu papcia zboczenca - przeciez on byl odpowiedzialny za to wszystko, cos to za bardzo wszystko naciagniete, aby koniecznie byla kontynuacja..

Koper

są może polskie napisy do tego filmu?

ocenił(a) film na 6
szczurman

Nie wiem mówiąc szczerze, w grudniu oglądałem z angielskimi, ale teraz mogą już być polskie.

Koper

Gdzie to widziales? Może byz po ang.

ocenił(a) film na 8
Seba24

Ja to widziałam tu:
http://verpeliculasnuevas.com/aux-yeux-des-vivants/

Niestety tylko hiszpańskie napisy, przekopałam cały internet by znaleźć po angielsku, ale nic nie znalazłam. Szacunek dla tych, którym się udało odkopać angielskie napisy. Może dzięki torrentom im się udało, ja wolę online. Jeśli umiesz podstawowy hiszpański to powinieneś zrozumieć film.

ocenił(a) film na 6
Jekyllia

angielskie, niemieckie, węgierskie, czeskie... do wyboru, do koloru na opensubtitles org

ocenił(a) film na 8
Koper

Jeśli ktoś ściąga filmy to tak... :P

Jekyllia

ciekawe ilu zna podstawowy hiszpanski heh....

ocenił(a) film na 8
Seba24

Hehe nie mam pojęcia, ale może się ktoś znaleźć :D no ale jak widać jest alternatywa, Koper dał radę :)

Zabieram się za inny mało znany horror Horsehead, też francuski. Obejrzałam pierwsze pół godziny i póki co jest rewelacyjny mimo dość niskiej oceny. Dostępny jest do pobrania i są też osobno napisy polskie do pobrania na innej stronie. Jak coś mogę podać linki. Działa wszystko super, więc polecam :)

Jekyllia

dawaj, jakos francuskie straszaki dosc dobrze na mnie dzialaja..

ocenił(a) film na 8
Seba24

Filmweb odrzuca mi linki jako niezgodne z regulaminem i nawet nie mogę napisać gdzie znajdziesz, bo też blokuje. W każdym razie wpisz w przeglądarkę "horsehead 2014" z dopiskiem ch.....o.....m....i....k.........u...........j (bez kropek ale inaczej nie przeszłoby :D) i plik mkv to całkiem dobra kopia.
A na tej stronie są napisy:
https://dailysubtitles.com/napisy/pl/Horsehead-Polish/2242176

Jedyne polskie, beznadziejne, bo automatyczny translator zgubił gramatykę, ale wierzę w twoją inteligencję :D Film ogólnie jest bardzo ciężki, pełno w nim symboliki i jest nieco inny niż reszta francuskich horrorów. Dodałam post pod tym filmem pokrótce go opisując, czy raczej wrażenia, bez spojlerów. Nie jest to film dla każdego, także ostrożnie. Trzeba się interesować tematyką.

ocenił(a) film na 8
Koper

W pełni się zgadzam. Jako fanka gatunku przymykam jednak oko na to i owo. Błędów logicznych była cała masa, przewidywalność i chyba za niski budżet skoro nie pokazali brutalnej śmierci pierwszych dwóch rodzin, a urwali, jakby zabrakło charakteryzatorowi kosmetyków. Trochę szkoda, w sumie tego mi zabrakło. Sama fabuła trochę mi się nie trzyma kupy, ale może mi się tylko zdaje, bo oglądałam film z hiszpańskimi napisami i możliwe, że czegoś nie zrozumiałam. Nie znalazłam napisów angielskich, choć przekopałam cały internet wersji online tego filmu. Tym niemniej ideę, istotę filmu i dialogi zrozumiałam. Wracając... Faktycznie trochę żal zmarnowanego potencjału. Trochę więcej pieniędzy, troszkę więcej czasu i być może o filmie byłoby głośniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones