PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693758}

Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Infinity War
8,1 201 868
ocen
8,1 10 1 201868
7,4 44
oceny krytyków
Avengers: Wojna bez granic
powrót do forum filmu Avengers: Wojna bez granic

Pytanie nowicjusza

ocenił(a) film na 10

Cześć,
nie byłem nigdy na poprzednich częściach Avengers, ani na innych filmach z nimi związanymi. Czy to dobry pomysł, żeby zacząć od tej pozycji czy lepiej obejrzeć najpierw poprzednie?

Alcarius

To fatalny pomysł. Nie zrozumiesz nic z tego filmu.

ocenił(a) film na 8
Alcarius

Nie zaczynaj od końca. Ja widziałem wszystkie filmy, a nadal zdarza mi się zapominać np. skąd się wzięły i gdzie są niektóre kamienie.
Zobacz Filmy:
-Iron Man
-Thor
-Captain America
-Avengers
-Guardians of the Galaxy
-Dr Strange
-Black Panther
-Thor: Ragnarok
Nie musisz oglądać (nie mają większego wpływu na fabułę):
-Incredible Hulk
-Iron Man 2
-Iron Man 3
-Dark World (Thor 2)
-Age of Ultron (Avengers 2)
-Winter Soldier (Cpt America 2)
-Ant-man
-Civil War (Cpt America 3 i Iron Man 4)
-Guardians of the Galaxy vol 2
-Homecoming (Spider-Man 1)

ocenił(a) film na 10
mates_z

Zarówno ''Winter Soldier'' jaki i''Civil War'' mają ogromny wpływ na ogólną historię. Szczególnie ten drugi, który jest oprócz ''Infinity War'' chyba najbardziej ważnym ze wszystkich...
I ''Iron Man 4''??? Przecież takie coś nigdy nie powstało... ;P

ocenił(a) film na 10
niewiem_6

Aaa, dobra już wiem o co Ci chodziło z tym ''Iron Manem 4''.
Ale i tak niepotrzebnie to napisałeś, bo mogłeś zmylić tym autora tematu, który pewnie nie wie o co chodzi... ;P

ocenił(a) film na 8
niewiem_6

Starałem się tak rozpisać filmy, aby zobaczyć te najlepsze i rozumieć Infinity War. Jeżeli pominiemy Winter Soldier to nie będziemy znali tylko genezy Buckiego i Falcona, cała reszta nie ma znaczenia. Civil War tak samo - przecież wszyscy wrócili i walczą razem, więc te konflikty były sztucznymi zapychaczami. Jedyne co nas minie to dlaczego Cap nie ma tarczy i teraz jest na czarno, bo np. śmierć ojca Starka nie jest kluczowym punktem tej historii (nie definiuje postaci, bo już jest Iron Manem). Cała reszta - ta ustawa, wypadek War Machin, spontaniczne pojawienie się spider-mana lub wielkiego ant-mana nie wnoszą nic do fabuły uniwersum. Podobnie jak Era Ultrona, która trwałą kilka dni (co powinno sie skrócić do 5 min, że Jarvis zamienił się w superbohatera z kamieniem w czole).

ocenił(a) film na 10
mates_z

Jeżeli chodziło Ci o samo przedstawienie historii Kamieni Nieskończoności i rzeczy z tym związane to przyznaję Ci rację - te filmy faktycznie nie są z tym związane.
Ale żeby jednak zrozumieć ''Infinity War'' trzeba mieć pojęcia co się tam wydarzyło.
Cała ta sprawa z tą ustawą jest bardzo ważna. Relacje Starka z Capem drastycznie się zmieniły, w ''Infinity War'' jest nawet scena jak Stark nie chce do niego zadzwonić. Strata ręki przez Bucky'iego. ''Inne'' przedstawienie Iron Mana i rozwój tej postaci. Poza tym cała ta sprawa była czymś nowym i świeżym w uniwersum. Ponadto wprowadzenie postaci Spider-Mana i Ant-Mana.
Sam fakt, że wystąpiło tam dwanaście bohaterów - każdego z nich historia przedstawiona w tym filmie na pewno w jakiś sposób zmieniła.
Śmierć ojca Starka i wypadek Rhodey'iego faktycznie nic nie wnoszą więc to pomijam. Te wątki były tylko po to aby wprowadzić trochę dramaturgii.
A tak w ogóle to ''Civil War'' (oprócz ''Infinity War'' oczywiście) według mnie jest najlepszym filmem Marvela. Dobry scenariusz, mało głupich żartów, każda z postaci ma coś do powiedzenia.
W ''Winter Soldier'' faktycznie nie ma nic ważnego, ale nie oglądając go nie będziemy wiedzieli kim są Bucky i Falcon więc też wypadałoby to znać.

ocenił(a) film na 10
Alcarius

Absolutnie nie.
Ten film to właśnie kulminacja, zakończenie wszystkich poprzednich.
Praktycznie każdy poprzedni film ma jakiś związek z ''Infinity War''.
Najlepiej by było jakbyś obejrzał wszystkie siedemnaście żebyś ''zżył'' się z postaciami. ;)
Ja na przykład osobiście nie oglądałem ani żadnych ''Strażników Galaktyki'', ani żadnego z ''Thorów'', ale wypadałoby wiedzieć chociaż mniej więcej o czym były te filmy, także dobrze by było jakbyś jednak obejrzał.
A tak oprócz tego to żeby wszystko zrozumieć nie musisz oglądać ''Ant Mana'', oraz ''Incredible Hulk''. Dodam, że ten drugi jest ogólnie najsłabszym z całego uniwersum, więc tym bardziej nie musisz oglądać...
Dwie ostatnie części ''Iron Mana'' też tak naprawdę nic nie wnoszą, ale obydwie są świetne i wydarzenia tam przedstawione dosyć mocno wpływają na rozwój tej postaci więc jednak radziłbym obejrzeć.

ocenił(a) film na 10
Alcarius

Super, dzięki wam za odpowiedź i przygotowanie listy. Niektóre widziałem, ale sporo mam do nadrobienia. Zabieram się za oglądanie :)

ocenił(a) film na 9
Alcarius

Bez znajomości chociaż kilku poprzednich filmów ominie Cię większość zabawy, więc nie rób sobie tego. Robiłam już kiedyś komuś zestawienie filmów, których znajomość jest konieczna jeśli chcesz czerpać jak największą przyjemność z oglądania IW, więc pozwól, że tylko przekopiuję ;)
1. Avengers (bo przedstawia trzon drużyny + kamień)
2. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (bo ukazuje relację Rogersa z jego przyjacielem. To dość ważny wątek w Civil War)
3. Avengers: Czas Ultrona (bo przedstawia dwójkę nowych, ważnych dla IW postaci + kamień)
4. Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (bo wydarzenia mają swoje konsekwencje w IW)
5. Doctor Strange (bo magia + kamień)
6. Thor: Ragnarok (bo pokazuje relację łączącą Thora i Lokiego i kończy się tam, gdzie zaczyna Wojna bez granic)
7. Czarna Pantera (bo pokazuje Wakandę)
8. Strażnicy Galaktyki (bo przedstawia Strażników Galaktyki + kamień)
9. Strażnicy Galaktyki vol.2 (bo rozwija relacje między Strażnikami)
Tym sposobem odpadła połowa filmów :) Znając te wymienione wyżej powinieneś bawić się na A3 równie dobrze co znając wszystkie.
Może dodałabym teraz jeszcze Spider-Man: Homecoming, ponieważ ukazuje relację między Parkerem a Starkiem, ale nie jest to konieczne. Dobrej zabawy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones