PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693758}

Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Infinity War
8,1 201 868
ocen
8,1 10 1 201868
7,4 44
oceny krytyków
Avengers: Wojna bez granic
powrót do forum filmu Avengers: Wojna bez granic

Thor

ocenił(a) film na 8

Mam małe pytanie bo właśnie naszła mnie pewna myśl. Thor w momencie gdy zdobywa nowy młot to teleportuje się wraz z Rocketem i Groot do Wakandy i tutaj pojawia się moje pytanie. Czy on mógł coś takiego zrobić? Asgardu już nie ma a tym bardziej Bifrostu czy Heimdalla który go obsługiwał i teleportował Thora za każdym razem gdy ten tego potrzebował. Przecież nawet Hela z całą swoją potęgą potrzebowała miecza Heimdalla żeby otworzyć przejście i podbić ponownie 9 królestw. Pomijam już fakt że Thor jakoś wiedział gdzie ma się udać na Ziemię bo przecież Avengersi mogliby być w każdym miejscu na ziemi a nie akurat w Wakandzie. Macie jakieś pomysły?

ocenił(a) film na 8
pmargielewski

Ten krasnolud powiedział, że nowy młot jest w stanie otworzyć Bifrost. Taką moc miało też berło Odyna. Myślę, że mając odpowiednie narzędzie można było wytworzyć portal z dowolnego miejsca w inne, tylko może nie był on tak duży ani stabilny jak ten z użyciem takiej wielkiej maszyny jak w Asgardzie.

ocenił(a) film na 8
Gazor090

To rozwiązuje jedna kwestię ale problem w tym że nie ma już Bifrostu więc nie można go używać ani się teleportować.

ocenił(a) film na 8
pmargielewski

Chyba że młot tworzy całkowicie niezależny portal od bifrostu to wtedy można przyjąć że rozwiązanie z teleportem Thora było w sumie możliwe, dość naciągane ale wykonalne.

pmargielewski

Coś w ten deseń, Heimdall przecież też teleportował resztką sił a Bifrostu już nie było.

ocenił(a) film na 8
THFC

Chyba tak ale w sumie to i tak nie zmienia faktu że jest to trochę naciągane.

pmargielewski

Tak jak i gadający szop ;) Pozdrawiam!

pmargielewski

W marvelu wszystko jest możliwe :) w komiksach były takie rzeczy pokazane że w głowie się nie mieści.:)

ocenił(a) film na 9
THFC

Bifrost to chyba nie materialna konstrukcja, a tunel czasoprzestrzenny..

Saika13

W mitologii skandynawskiej był jak najbardziej materialny i zniszczony także po Ragnaroku, jak jest w komiksie/ MCU tego nie wiem.

ocenił(a) film na 8
THFC

Uznajmy że Marvel po prostu sobie ułatwił zadanie i wymyślił tą akcje że można otwierać bifrost mimo że ten jest zniszczony :D

ocenił(a) film na 9
THFC

Odnosiłam się do MCU, bo komiksów nie czytałam, a mitologię nordycką czytałam dawno i nie pamiętam.
W filmach o Thorze był materialny tęczowy most łączący miasto z tym wielkim urządzeniem do przesyłania, którego pilnował Heimdall. Nazywali ten most Bifrost i po jego zniszczeniu było powiedziane, że stracili Ziemię. Wydaje mi się jednak, że miał on raczej znaczenie symboliczne, bo bez niego nie mogli się dostać do urządzenia, a bez urządzenia nie byli w stanie wytworzyć tego tunelu do podróży, który, według mnie, jest Bifrostem właściwym.

ocenił(a) film na 8
Saika13

Z tym że nawet to urzadzenie trafil szlag bo watpie ze przetrwalo Ragnarock.

ocenił(a) film na 9
pmargielewski

Tylko, że teraz to urządzenie jest niepotrzebne skoro topór Thora robi dokładnie to samo.

Saika13

Myślę że masz rację

pmargielewski

W filmie thor 1 też został zniszczony, a w Avengers 1 thor był na ziemi, dzięki pomocy Odyna.

ocenił(a) film na 8
wort801

Mysle ze bifrost zdolal sie naprawic az do wydarzen w filmie Avengers 1

pmargielewski

Zobacz tą scenę nie był naprawiony
http://youtu.be/BscTljPanTo?t=205

wort801

Panowie (i Pani) z opisu "umiejętności" Stormbreaker'a :
Portal Creation: When swung at a particular pitch the hammer can open a portal to any desired dimension (such as Asgard).
Tak że chyba rozwikłane ;)

ocenił(a) film na 8
THFC

Uznaje że temat jest do zamknięcia. Kwestia została rozwiązana :) dzięki THFC

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones