PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693758}

Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Infinity War
8,1 201 837
ocen
8,1 10 1 201837
7,4 44
oceny krytyków
Avengers: Wojna bez granic
powrót do forum filmu Avengers: Wojna bez granic

Mam kilka wątpliwości co do niektórych kluczowych scen. Może ktoś mógłby mi to wytłumaczyć i ugasić mój ból tyłka.

1. Z tego, co pamiętam, Vision ma ciało z adamantium, tak, jak Ultron. Adamantium ma być niezniszczalne (albo prawie, jak widzieliśmy w Avengersach 2). A w tym filmie widzimy jak jakiś dzidek, którego nawet Kapitan Ameryka, czy Czarna Wdowa potrafią pokonać, od tak, bez wysiłku przebija Visiona jak patyk kiełbaskę na ognisko... Hit, czy kit?

2. No właśnie, Czarna Wdowa... Po co ona tam jest? Nad Hawkeyem już się zlitowali, ale po kiego grzyba ją tam pchali? Konkretnie, jakim cudem ona mogła walczyć z tą babą z kijachem od Thanosa? Przecież Kapitan Ameryka (nadczłowiek) walczył z nią praktycznie na równi? Może jest szybka? Kapitan szybszy. Może zwinna? Wolne żarty. Może łupać się umie dobrze? No chyba nie lepiej niż nadludzie...

3. No i wisienka na torcie. Scena kiedy Thor prawie zabija Thanosa... Czy ja dobrze widziałem? Thanos używa Kame-hame-ha z mocy wszystkich 6 Kamieni Nieskończoności i nic? Nawet nie zwolnił tego toporzyska do przepisowych 20 km/h przed progiem? Najpotężniejsze w ogóle cokolwiek (Kamienie) kontra moc gościa, którego goły (bez rękawicy) Thanos już raz stłukł z jednym palcem w nosie, a drugim w uchu i topór z metalu stopionego przy pomocy promienia, który nawet nie zabił Thora (o tej scenie nawet nie rozmawiajmy...)? Ble, ble Azgardzka magia? Za mało. A co z bajdurzeniem jak to cała moc młota Thora tak naprawdę była w nim (Thor: Ragnarok)? Z tą bronią jest inaczej?

Nie zrozumcie mnie źle. Dobrze bawiłem się w kinie oglądając ten film. Ale skoro Marvel stara się robić takie "realistyczne" filmy, łączące jak najbardziej się da tą fikcję z rzeczywistością, to czemu przepuszcza takie babole?

Dri7

1) Adamantium na ziemi jest uznane za niezniszczalne- ale to nie znaczy że w kosmosie nie ma lepszych materiałów na broń.

wort801

Jak widać w Erze Ultrona, jak na kosmiczną skalę też jest prawie niezniszczalne. Np. Thor, który teraz przeją rolę Supermana, nie był w stanie go zniszczyć w pojedynkę. Trzeba było, między innymi, mocy Kamienia Umysłu, żeby je uszkodzić.

Dri7

No niby tak, ale nie zapominaj że są cywilizacje bardziej zaawansowane niż Asgard. :)

wort801

Myślę, że to nie jest kwestia zaawansowania technologii, tylko trwałości materiału, to raz. Dwa, z tego, co pamiętam, to przy walce z tym goblinkiem blokowali jego ciosy tą bronią. No i po trzecie, Thor nadal jest dużo potężniejszy niż ten dzidek.

ocenił(a) film na 9
Dri7

Thanos użył tylko kryształu mocy, żeby powstrzymać stormbreakera, a sam topór jest kilkanaście razy potężniejszy od mjolnira i został stworzony jako broń w celu ubicia Thanosa, więc czemu nie miałaby się przebić

ocenił(a) film na 8
Dri7

Thor zdobył nową broń dzięki której "pokonał" Thanosa - niby został śmiertelnie ranny, ale wszystko wskazuje na to, że przeżył zarówno topór w klatce piersiowej jak i pstryknięcie. To oczywiście zapowiada, że Thor stoczy walkę, pokona Thanosa i zginie, aby było odpowiednio epicko (a wszystkich znikniętych uratuje Cpt Marvel).
Thor nie był w swoim bojowym modzie na początku filmu. Thor nawet bez mocy Thora walczył z Hulkiem jak z równym. Kiedy aktywuje tryb bojowy (błyskawice) staje się wszechmocny (wciąż słabszy niż Hela) - nie jestem pewien, czy to zależy od niego, czy działa to jak Hulka - bezwolnie. W każdym razie bóg to bóg, a Thanos to kosmiczny zbir i jak wiemy - nigdy nie będzie bogiem.
Oczywiście mamy różne podejścia w różnych filmach:
1. Odin mówi, że są tylko silnymi kosmitami, którzy bronią ludzi dlatego zostali okrzyknięci bogami, ale tak jak oni żyją i umierają.
2. W Ragnaroku nie ma nauki, jest mistyczna moc i magia, a więc Thor został awansowany z kosmity do boga.
Wynika z tego, że Thor jest OP tak samo jak Thanos, który bije Hulka (który dotychczas był uważany za najsilniejszego Avengera, bo jego moc była nieograniczona jak gniew, a jedynym sposobem, aby go pokonać było uśpić go lub uspokoić). Problem ze scenariuszem jest taki, że wszystko jest możliwe - np. równie dobrze Kpt. Ameryka może przejąć kamienie i tak pokonać Thanosa, bo wyobraźnia nie zna granic.

Black Widow jest w filmie, bo potrzeba więcej kobiet. Disney bardzo dba o parytety, dlatego dni Rogersa, Starka, Bannera i Thora są policzone.

Dri7

bajeczka dla dużych dzieci, a Ty szukasz całości w dziurze :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones