PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707395}

Avengers Confidential: Czarna Wdowa i Punisher

Avengers Confidential: Black Widow & Punisher
6,1 1 544
oceny
6,1 10 1 1544
Avengers Confidential: Czarna Wdowa i Punisher
powrót do forum filmu Avengers Confidential: Czarna Wdowa i Punisher
ocenił(a) film na 6
spidermarx

Ale animacja była pod amerykańskie komiksy a nie pod japońskie anime i mangę.

Zythaar

moze i byla pod amerykanskie komiksy ale geby maja mimo to japonskie.

ocenił(a) film na 6
spidermarx

Źle rozumiesz tą animację. Wystarczy właśnie na wspomniane "gęby" spojrzeć by zauważyć, iż odbiega od standardowych produkcji japońskich, ponieważ mamy tu w "kwadratowy" sposób rysowane szczęki postaci, a nie "trójkątny" jak w mandze. Jak dla mnie jedynym nawiązaniem do animacji kraju kwitnącej wiśni był sposób rysowania włosów Black Widow.

ocenił(a) film na 9
Zythaar

To prawda. Należy też zauważyć, że nie mamy tu mangowatych ogromnych oczu.

ocenił(a) film na 6
barry4500

Ogromne oczy to domena co niektórych obecnych mang, ale początki i produkcje z lat 90 jeszcze cechują się normalnym rozwiarem rysowanych oczu, więc akurat nie wymieniałem tego atutu japońskiej kreski ;)

ocenił(a) film na 5
Zythaar

Dla mnie niestety cały film śmierdzi Japonią przez sposób malowania i nędzną, rozmazaną "kreskę". To sprawia iż brakuje tutaj amerykańskiej wyrazistości.

ocenił(a) film na 6
Martin von Carstein

Ile osób tyle zdań, ja będąc fanem animacji od dwudziestu paru lat twierdzę, że pachnie mi to amerykańską kreską, ale potrzebowalibyśmy animatora by to rozstrzygnął ;)

Zythaar

Widać tu od razu rękę japońca. Podobna kreska jest w wielu anime, choćby np taki klasyk jak "Ghost in the Shell". Po za tym jest jeszcze jedna charakterystyczna cecha japońskich anime - częste statyczne ujęcia. To znaczy statyczne obrazki, po których porusza się kamera imitując ruch, lub ujęcia ze statycznym tłem i poruszającymi się jedynie ustami bohatera.

Po pierwsze - w amerykańskich animacjach takie statyczne ujęcia by nie przeszły.
Po drugie - amerykańce odchodzą od klasycznej animacji rysowanej. Dzisiaj standardem u nich jest animacja komputerowa.

ocenił(a) film na 6
HlTMAN

Ale amerykanie i tak kopiują styl japoński, to trudno dochodzić co czyją domeną w animacji jest ;)
Jednak coś na rzeczy może być bo jednak rysowanie twarzy podobne jest do wymienionego przez Ciebie "Ghost in the shell".

spidermarx

Animacja wygląda dokładnie tak samo jak w starych komiksach. Dla mnie jako osoby która wychowała się na komiksach bardzo przypadła do gustu.

spidermarx

Przydałaby się tu grafa na poziomie chociaż Appleseed i trójkątne twarze nawet by tak nie raziły.

ocenił(a) film na 4
spidermarx

Japońska, czy nie - mi ten styl rysowania jakoś nie podszedł, ale ja temu filmu nie mogę przebaczyć wielu nielogicznych zwrotów. Jestem wielkim fanem MCU, ale do tej animacji jakoś się nie przekonałem. Za to bardzo mi się podobało Planet Hulk - szczerze polecam.

ocenił(a) film na 8
Doback

Ani ten film, ani Planet Hulk, nie są z MCU.

użytkownik usunięty
spidermarx

popatrz na swój ryj jutro w lustrze. Też pewnie nie raz lustro chciało zmienić klienta..

Biorąc pod uwagę że ja mam twarz ciekawie piszesz .Frustrat czy zbuntowane dziecko po szkole ? :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones