PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3983}
7,3 4 121
ocen
7,3 10 1 4121
Awantura o Basię
powrót do forum filmu Awantura o Basię

ja właśnie czytam książkę "Awantura o Basię" i w książce Basia jest odesłana do Warszawy,a nie do Krakowa...

jag0da

Masz całkowitą rację. Niestety kiedy film był kręcony, mimo że już w końcu lat 50-tych, Warszawa była jeszcze w dużym stopniu placem budowy i nie nadawała się na scenerię dla ekranizacji tej powieści. Przedwojenne miasto ( w którym toczyła się akcja nie tylko tej powieści Makuszyńskiego) nie istniało, a nowe ciągle jeszcze powstawało. Po prostu taniej było kręcić w "gotowym" Krakowie, niż budować atrapy i co chwila coś zasłaniać w Warszawie. Jednak dla tego filmu zmiana lokalizacji nie wnosi większych zmian, a film i tak jest bardzo fajny i świetnie zagrany :)

lilo61

książki pisał świetne "z jajem" o szatanie czytałam ponad 200 razy, praktycznie co tydzien bralam ksiaze i czytalam od A do Z takie fajne mi sie teksty podobaly, a ile bledow znalazlam tam :) myslowych i innych, po takim walkowaniu to troche tego bylo, ale niektore akcje byly the best :P

izabelaclapa

Czytałam tę książkę i pamiętam że bardzo mi się podobała

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones