PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32893}

Bóg jeden wie, panie Allison

Heaven Knows, Mr. Allison
7,3 629
ocen
7,3 10 1 629
Bóg jeden wie, panie Allison
powrót do forum filmu Bóg jeden wie, panie Allison

BTW

ocenił(a) film na 8

Mała powtórka z "Afrykańskiej królowej". Realia inne, ale pomysł i oś fabuły bardzo podobne. Tym razem wyszło to Hustonowi nawet lepiej niż w wypadku tamtego filmu.
Opowieść o żołnierzu i zakonnicy którzy uczą się od siebie wzajemnie i tworzą między sobą niezwykłą więź została przekazana w sposób łatwy, a zarazem pełen emocji. Dialogi są przepełnione opowieściami z życia obojga i jasno nakreślają nam sylwetki bohaterów. Aktorzy spisali się na medal, zwłaszcza Mitchum, nie wiem nawet czy to nie jego życiowa rola. Dużo od niego wymagała, a ten poradził sobie bezbłędnie, wszystkie uczucia świetnie wyraził i do tego wręcz nie tyle zagrał, co stał się swoją postacią. To duży plus.
Niestety zakończenie jest strasznie patetyczne i takie amerykańskie że aż boli. Szkoda, bo zepsuło mi wrażenie o całości.
Mimo to film warto obejrzeć.

Lucky_luke

Właśnie - niestety, bo mam identyczne wrażenia co do końcówki. Cały czas fajny film, zderzenie dwóch światów i płci w postaciach bohaterów, a tu nagle zakończenie zrywające z głównym wątkiem, jak napisane na kolanie, byleby tylko jakieś było.

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

Najlepszy moment był na koniec, gdy bombardowali wyspę a Mitchum zaczął tańczyć i śpiewać jak pajac.:) No co, ja lubię jak Hollywood bawi się w wojenkę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones