Film

Ba'al

2008 1 godz. 27 min.
4,1 934
oceny
4,1 10 934
170
chce zobaczyć
{"id":"462665","linkUrl":"/film/Ba%27al%3A+Kl%C4%85twa+boga-2008-462665","alt":"Ba'al: Klątwa boga","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/26/65/462665/7244307.2.jpg"}
Grupa badaczy odkrywa starożytny przedmiot, który może zagrozić całemu światu. Więcej Mniej

Film nie jest dostępny online Ba'al: Klątwa boga zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Chory na raka doktor Owen Stanford (Scott Hylands) finansuje wyprawę, której celem jest odnalezienie czterech starożytnych amuletów. Zamierza użyć mocy artefaktów, by uwolnić pradawnego boga, Ba'ala, licząc na to, że istota w podzięce wyleczy jego przypadłość. Dzięki pomocy archeologów Carol (Stefanie von Pfetten) i Lee (Jeremy London)Chory na raka doktor Owen Stanford (Scott Hylands) finansuje wyprawę, której celem jest odnalezienie czterech starożytnych amuletów. Zamierza użyć mocy artefaktów, by uwolnić pradawnego boga, Ba'ala, licząc na to, że istota w podzięce wyleczy jego przypadłość. Dzięki pomocy archeologów Carol (Stefanie von Pfetten) i Lee (Jeremy London) udaje mu się odnaleźć kolejne amulety. Tymczasem meteorolodzy odnotowują pojawienie się tajemniczej burzy.

studio
Cinetel Films (przedstawia) / Insight Film Studios (produkcja) / Baal Productions
data produkcji
2008
tytuł oryg.
Ba'al
inne tytuły
Ba'al: Klątwa boga Polska
Ba'al: The Storm God (pełny tytuł) USA
Ba'al, la tempête de Dieu Francja
Więcej...
Doktor Helm opisuje przedmioty posiadane przez Stanforda jako artefakty zakopane przez sumeryjskich kapłanów tysiąc lat temu. W rzeczywistości cywilizacja Sumerów nie istniała już we wspomnianym okresie - została wchłonięta przez Babilonię ok. 1700 roku p.n.e, czyli ponad 3700 lat temu.
W końcowej części filmu dwukrotnie powtórzone zostaje ujęcie ukazujące wyładowanie elektryczne, które wystrzeliwuje z posągu Ela, rozbija tę samą szybę i uderza prawą stronę widocznej w burzy twarzy Ba'ala.
Zdjęcia do filmu nakręcono w Vancouver (Kanada).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych