film

Fighter in the Wind

Ba-lam-eui Pa-i-teo
2004
2h
7,6 4 217
ocen
7,6 10 1 4217
Choi Baedal wyjeżdża w góry trenować sztuki walki. Po powrocie rzuca wyzwanie wszystkim mistrzom Japonii. więcej mniej
Ba-lam-eui Pa-i-teo zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Ba lam eui Pa i teo
Zwiastun nr 1 (angielski)
nr 1 (angielski) 2009-11-16T11:34:57 https://fwcdn.pl/webv/39/13/13913/thumbnail.13913.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/185/132485/fighter_in_the_wind_trailer.vp9.480p.webm

Film przedstawia historię Choi Baedala, który - nie mogąc dostać się do japońskiego lotnictwa - postanawia zdobyć sławę w inny sposób. Po problemach, jakie spotykają go w pracy (opryszki, przytyki) postanawia udowodnić wszystkim swoją wyższość. Wyjeżdża więc w góry, gdzie w osamotnieniu doskonali techniki walk, studiując przy okazjiFilm przedstawia historię Choi Baedala, który - nie mogąc dostać się do japońskiego lotnictwa - postanawia zdobyć sławę w inny sposób. Po problemach, jakie spotykają go w pracy (opryszki, przytyki) postanawia udowodnić wszystkim swoją wyższość. Wyjeżdża więc w góry, gdzie w osamotnieniu doskonali techniki walk, studiując przy okazji literaturę najsławniejszego japońskiego szermierza. Po powrocie wyzywa wszystkie szkoły walki w Japonii - i nigdy nie schodzi z maty pokonanym. Film częściowo nawiązuje do biografii założyciela stylu Karate Kyokushin - Masutatsu Oyamy.

Koreańska gwiazda muzyki pop i aktor zarazem, Rain (IV) dostał propozycje zagrania roli Choi Bae-dal, ale musiał ją odrzucić, gdyż terminy zdjęć kolidowały z jego terminarzem.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Walki wyglądają całkiem realistycznie, dobre kino karate, imponuje mi to że to film biograficzny i taki wojownik żył naprawdę. Dobry klimat powojennej Japonii. Genialne ujęcia kamery walk w deszczu.
Film typu od zera do bohatera

Wkrada się tu kilka paradoksów, najbardziej mnie dziwiło to że Beom-su nauczany...

Styl robi walkę.

ocenił(a) film na 3

Nie da się pokonać wszystkich.

PS. Kurtyzana przedstawiona w bardziej cnotliwym świetle niż w filmach zachodnich mężatki.

Moim zdaniem arcydzieło to to nie jest. Bez przesady. Porównania do WEJŚCIA SMOKA również są nie na miejscu. Film mi się podobał i dumałem jaką oceną mu wystawić 7 czy 8. Zdecydowałem się na 8/10 - największą zaletą filmu są niezłe sceny walk i okoliczność, że oparty jest na faktach. Mankamenty to nieco cukierkowata,...

więcej

"Fighter of the wind"?
Znałem taki film, trafiam natomiast tu i na plakacie co innego a w opisie co innego.
Dodajcie ten tytuł do bazy bo jakieś głupoty, "Baramui fighter" dziwnie brzmią, nikt nie skojarzy.

daję 9/10

ocenił(a) film na 9

film wspaniale zrealizowany, efektowne sceny walk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones