PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676364}

Babadook

The Babadook
6,0 65 086
ocen
6,0 10 1 65086
7,2 30
ocen krytyków
Babadook
powrót do forum filmu Babadook

Ujdzie

ocenił(a) film na 4

Nie znalazłem w tym filmie ani jednego momentu,który by mnie wystraszył, natomiast momentów,które by mnie rozśmieszyły swoim sposobem przedstawienia danej sceny było wiele:)
A chyba najbardziej rozbroiła mnie scena końcowa. Nie ma to jak być opętanym przez demona następnie wypluć go , nakrzyczeć na niego , schować go do piwnicy udomowić i karmić jak pieska miska z robakami :D Gratulacje za pomysłowość haha. Nie no 4/10 bo się uśmiałem:)

ocenił(a) film na 9
Fireghost

A może warto się zastanowić nad głębszym przekazem i nie odbierać tych scen tak dosłownie? Może chodzi o to, że ona udomowiłam demona w swojej głowie i to przedstawienie w tych scenach jest po prostu metaforą?

ocenił(a) film na 4
kirka_

Jeśli nawet odbyło się to w jej głowie , to nadal jest to okrężne rozwiązanie.

kirka_

Udomowiła, ale jak? Pod wpływem czego? Co zrobiła że go udomowiła? Tak - o? Po prostu? Słabo to było pokazane i wyszło głupio. Po za tym, film na początku był bardzo interesujący, ale w pewnym momencie napięcie przestało narastać i zrobił się nudny. Odczułem to tak: no dobra, wszystko już wiem, pokażcie wreszcie zakończenie.

ocenił(a) film na 8
Fireghost

Tak jak mówi kirka, następnym razem pomyśl troszkę przy oglądaniu filmu. Choć odrobinę.

ocenił(a) film na 4
Dealric

Oceniłem sposób przedstawienia, film nie był straszny, realizacja była wręcz zabawna. Ja od horrorów oczekuje emocji tutaj ich nie uzyskałem:) To,że film może posiadać drugie dno nie czyni go w tym wypadku wyjątkowym i tak wysoka ocena moim zdaniem jest zdecydowanie przesadzona porównując poziom jaki nam tutaj zaprezentowano.

ocenił(a) film na 8
Fireghost

Uwierz, nikt kto obejrzał w życiu parę horrorów nie spodziewa się, że zostanie przestraszony na kolejnym. To tak nie działa.

ocenił(a) film na 4
Dealric

Ja oglądam horrory rzadko, czas od czasu jednak sobie obejrzę. Czasami czuć nastrój czasami nie. Uważam ,że właśnie tak to działa:) Od horroru nie oczekuje się jakiejś strasznie ambitnej fabuły bardziej liczy się nastrój, emocje. Oglądając Babadooka zwyczajnie tego nie poczułem.

ocenił(a) film na 8
Fireghost

Czy ogladajac film traktujesz jako blad ambitna fabule? Horror to jest film, wiec nie wiem skad u niektorych podwojne standardy

ocenił(a) film na 4
Dealric

Nie napisałem ,że traktuje jako błąd. Czytaj ze zrozumieniem:) Napisałem,ze w horrorach nie oczekuje ambitnej fabuły jak jest to dobrze, ale przeważnie jej brak, dlatego też nie oglądam często tego gatunku. Horror to gatunek filmowy, który własnie wpisuje się w taki kanon oceniania, gdzie bardziej skupiamy się w nim na nastroju i emocjach.

Fireghost

Traktowanie tego filmu jako stircte horroru jest raczej mylne, dla mnie to bardziej dramat psychologiczny, oczywiście z elementami horroru, ale jednak.

ocenił(a) film na 4
Kiddo_91

Tak czy siak emocji brak:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones