PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=748799}

Batman: Zabójczy żart

Batman: The Killing Joke
6,2 12 268
ocen
6,2 10 1 12268
4,4 10
ocen krytyków
Batman: Zabójczy żart
powrót do forum filmu Batman: Zabójczy żart

No to zajebiście :D

użytkownik usunięty

Uwielbiam ten komiks, więc pomysł na ekranizację bardzo mnie cieszy. Nie sądze aby dorównał komiksowi, ale i tak fajnie. Chciałbym też aby nie została pominięta piosenka Jokera o szaleństwie (fani wiedzą o co chodzi).

ocenił(a) film na 6

Piosenka o szalenstwie być musi, jest to przecież jeden z ważniejszych elementów fabuły. Nie moge sie doczekać.

ocenił(a) film na 6

jestem po seansie, potwierdzam, nie została pominięta ;)

użytkownik usunięty
macieksmolka

WOW? Gdzie obejrzałeś? Przecież nawet swiatowa premiera jest w sierpniu!

ocenił(a) film na 6

...ale na SDCC prapremiera była w piątek ;)

ocenił(a) film na 6
macieksmolka

ja też obejrzałem animacje można już ściągnąć w internecie hmm dla mnie projekcja lepsza od komiksu jest więcej scen tylko początkowa relacja batmana Z BATGIRL JEST DLA MNIE TROCHĘ DZINWA

mrPARADOKS

Myślę, że ten film jest o „sądnym dniu”, który może dosięgnąć każdego i bynajmniej nie po śmierci, jak chcą „duszpasterze” i kapłani rozmaitych wyznań i religii. Taki sądny dzień dopadł Jacka, który pod wpływem nagromadzonych uczuć i frustracji i złych zbiegów okoliczności załamał się i stał się mściwym Jokerem, który na usprawiedliwienie swoich okrucieństw dorobił „ideologię” «Why so serious?/Po co bierzesz wszystko serio?» Sądny dzień to próba, w której człowiek musi zrewidować to, co wcześniej było mu drogie i dostosować swój stan do nowych (być może mniejszych) możliwości, tak jak Barbara, która chociaż okaleczona i unieruchomiona, postanowiła rozwijać się dalej i zostać sobą mimo wszystko. Dlaczego seks z Batmanem? Może silne lobby feministek w showbizie, które szczerze mówiąc były niezadowolone samymi postaciami męskimi w komiksie i epizodyczną tylko rolą kobiet w tej historii, jako dodających „smaczku” głównej potrawie: pojedynkowi dwóch samców. Dlaczego zmieniać oryginalną historię z lat 80.? Bo każda epoka ma swój „sądny dzień”. Joker z komiksu przypomina jakiegoś eleganta z Soho z tamtych czasów, brakuje tylko ghetto-blastera, by akompaniamencie którego śpiewałby swoją piosenkę o szaleństwie. Czasy współczesne pełne są niepokoju, konfliktów wywoływanych narastającymi nierównościami. Czasami wydaje się, że wszystko pęknie jak nadmuchany za bardzo balkon. Może współpraca kobiet z mężczyznami może pomóc „spuścić powietrze” z tego balonu i zapobiec katastrofie – sądnemu dniu całej ludzkości?

macieksmolka

Potwierdzam, była. Film genialny.
Nie było nic, co by mnie zawiodło.
Jedynie wolałbym McCalluma w roli Alfreda.

ocenił(a) film na 6

Takie 6,5/10 jak dla mnie. Nowa historia z Batgirl która dosiadła batmana jest stanowczo za słaba, a nakręcony kadr po kadrze komiks Moore'a nie za bardzo się sprawdza w tym medium. Ambitne, ale jednak nie za bardzo udane, a piosenka w ogóle wypadła dość głupio.

Dobry film, ale nie jako adaptacja komiksu. Plus za to że film jest krótki, i nie musiał być już dłuższy jak flashpoint

użytkownik usunięty
LordVader345

a gdzie obejrzałeś? i po polsku?

Na jakimś torrencie. Po angielsku z angielskimi napisami. I to w jakości 480 :P nie było źle.

Na jakimś torrencie z angielskimi napisami i języku. Jakość 480 :P

użytkownik usunięty
LordVader345

eee to poczekam na polska wersje. a oplaca sie isc do kina?

Tak

użytkownik usunięty
LordVader345

Ciekawe tylko czy mnie wpuszcza...

ocenił(a) film na 6

Na seansie Deadpoola tłumami wpuszczali dzieciaków (bo w końcu najwięcej ich się pchało, więc był potężny zastrzyk gotówki.), więc tym bardziej będą wychodzić z założenia ze w przypadku animacji nie ma co narzucać ograniczeń.
W 99% kinach te kategorie są tak przestrzegane ze aż wcale. A szczególnie przy filmach komiksowych których większa część fanów jest poniżej 18 roku życia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones