PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=781108}

Beatriz na kolacji

Beatriz at Dinner
6,4 1 687
ocen
6,4 10 1 1687
6,3 3
oceny krytyków
Beatriz na kolacji
powrót do forum filmu Beatriz na kolacji

Nie wiem, jak ocenić

ocenił(a) film na 8

Zmieniłam ocenę tego filmu po kolejnym obejrzeniu. Nie wiem, co w nim jest - coś niepokojącego, jak kamyk w bucie, którego trudno się pozbyć. Temat jest mi bliski i rozumiem decyzję głównej bohaterki . W tym filmie nie ma przesłania, a nawet nie ma moralizowania; film skłania do zastanowienia się, czym stał się człowiek dla tej ziemi (wirusem, jak mówił agent Smith). Człowiek czuje się właścicielem, a jest tylko niszczycielem, aroganckim, zadufanym w sobie, bezmyślnym, bezrefleksyjnym, pozbawionym empatii, nieodpowiedzialnym trucicielem i zabójcą. Ludzie empatyczni, wrażliwi, odnoszący się z szacunkiem do innego życia i ziemi, są traktowani jak nawiedzeńcy, są ośmieszani i lekceważeni. Takim człowiekiem jest Beartiz. W pewnym momencie zrozumie, że nie nie jest w stanie zmienić nawet w swoim najbliższym otoczeniu, i podejmie TĘ decyzję. Jest to dla mnie zrozumiałe: w swojej wizji dochodzi do wniosku, że jedynym wyjściem jest odmowa brania w tym udziału i życia w takim świecie, stworzonym przez takich ludzi. Prawda jednak jest też taka, że film jest dziwny - być może efekt halucynogenny był zamierzony, bo oglądając film mam momentami wrażenie, że świat zwolnił. Nie jest to złe uczucie, ale czegoś mimo wszystko brakuje. Mam wrażenie, że trochę aktorstwo siadło. Mimo wszystko, warty obejrzenia, w niektórych przypadkach nawet dwukrotnego.

ocenił(a) film na 8
Nina281

Po roku od wystawienia tej opinii i oceny (podwyższam ją teraz do 8*) muszę powiedzieć, że film siedzi we mnie jak drzazga. Myślę o nim gdy słucham kolejnych doniesień o płonących lasach Amazonii, Syberii, wycinkach na Borneo czy Sumatrze, coraz mniejszych zasobach wody pitnej czy kolejnym gatunku, który przeszedł na moich oczach do historii. Nigdy nie obejrzałam takiego filmu

Nina281

83 minuty popisu Salmy Hayek. Znakomity moralitet. 9/10 !!!

ocenił(a) film na 6
Nina281

Mam dużo szacunku do ludzi, którzy są empatyczni, wrażliwi, odnoszący się z szacunkiem do innego życia i ziemi. Problem widzę jednak w tym, że jeżeli rzeczywiście są czasami traktowani jak nawiedzeńcy i są ośmieszani i lekceważeni, to w wielu przypadkach sami na takie traktowanie pracują. Głównie własną arogancją i nachalnymi próbami przekonywania innych ludzi, że to oni i wyłącznie oni mają zawsze rację. A nie mają, a właściwie proponowane przez nich środki zaradcze są często utopijne i infantylne, nie do zrealizowania we współczesnym świecie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones