PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=866220}
7,1 17 280
ocen
7,1 10 1 17280
6,3 44
oceny krytyków
Belfast
powrót do forum filmu Belfast

Film tworzony sercem

ocenił(a) film na 9

Jest w nim wszystko, co kocham w kinie - prosta, mądra historia, emocje, wspaniała gra aktorów i cudowna muzyka. Sceny z udziałem Buddy'ego i jego dziadków są rozczulające. I jeszcze jedna, przynajmniej dla mnie ważna kwestia - przecież jeszcze kilka lat temu, gdy się spotykaliśmy nikt nie zwracał uwagi na poglądy polityczne, wyznawaną religię, stosunek do czegoś tam. Co się z nami stało? Chcemy tego, żeby ludzie mieszkający na tej samej ulicy dopuszczali się bezsensownej przemocy? To źle, że daliśmy się podzielić.

Agatonik

Uwielbiam takie kino. Prostota. Kino jak przed laty . Co do podziałów zgadzam się. Jeszcze kilka lat temu siedzieli zwolennicy PiS PO PSL SLD itp przy jednym stole ( u mnie w domu )dzisiaj każde rozmowy kończą się kłótnią ,a nie wymianą poglądów . Od ludzi bije nienawiść i jeśli nic szybko się nie zmieni będzie ciężko tak żyć

ocenił(a) film na 3
Piotro8686

Przed laty była prostota, a to jest cyniczny kiczor, który prostotę udaje. No, ludzie.

Dramat

Mi mogą dać 5000+ a i tak nic nie zmieni moich poglądów . Co do filmu czekam na premierę choć już widziałam przedsmak ( film po angielsku i słabszej jakości ) i czekam na pełen obraz u nas . Lubię takie klimaty i uwielbiam aktorów od babci po tatę . Plejada gwiazd kina. A kto Dorana kojarzy tylko z „ 50 twarzy... „ to współczuje . Oby zagrał nowego Bonda ! Aktor bardzo elastyczny.

Piotro8686

Jamie Dornan nie tylko jest znany z Greya.. Juz jakoś przeżył tę krytykę Greya. Przede wszystkim Dornan znany jest GENIALNEJ roli w The Fall (netflix) seryjnego zabójcy. Dostał nawet nagrodę za tę rolę. Zasłużył tą rolą na wszelkie nagrody..

Magga1234

Kapitalny serial i fenomenalna rola Dornana.

Agatonik

Akurat podziały z różnych powodów politycznych rasowych moralnych religijnych i innych były zawsze i pod każdą szerokością geo.

Magga1234

Jasne ! Tylko jeszcze pare lat temu było o wiele spokojniej …przynajmniej w Polsce. Podziały będą zawsze , każdy ma odmienne zdanie , swoje poglądy jednak co jest najważniejsze nie powinnismy krzywdzić nikogo i każdy będzie szczęśliwy .

Piotro8686

Fajny utopijny koncept. Niestety dla dorosłego logicznie myślącego człowieka nierealny.

Agatonik

Podzieliła nas opozycja, która nie może się pogodzić z utratą władzy.

ocenił(a) film na 9
Korgan_

Nie! Podzielił nas szalony satrapa dziaders Kaczyński

Agatonik

Nie spodziewałem się innej odpowiedzi :) Zapomniałaś napisać, że PIS wywołał II Wojnę Światową.

Korgan_

A ty zapomniałeś dodać, że to wina Tuska...

TomPL

Rzeczywiście zapomniałem. A więc piszę, że to wina Tuska i lewactwa.

Korgan_

+1.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Oczywiście, Kaczyński podzielił i wcale taki KOD nie powstał dzień po wyborach tylko po to by już następnego dnia drzeć ryja jak to strasznie rządzi PiS, mimo że nie zdążyli nawet rządu uformować! :D Ech te Julki nie ogarniające nic z polityki...

ocenił(a) film na 9
Alex303

Nie na drugi dzień tylko w grudniu, kiedy to nie został opublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego przez Szydło. Może ogarnij politykę Januszu.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Ale Ty jesteś naiwna, masakra. Znam osobiście połowę składu latającego w KODach, czy innych Lotnych Brygadach Opozycji (bo tylko kilka tych samych gęb na krzyż). To w większości sfrustrowani życiem ludzie, różne przegrywy, wykolejeńcy, często starzy SBcy, którzy z darcia ryja na ulicach uczynili sobie sposób na swoje żałosny żywot. Oni już dzień po wyborach przebierali ze złości nóżkami, że PiS wygrał i coś trzeba z tym zrobić. Dzięki tym kretynom PiS porządzi jeszcze ze 100 lat zresztą.

Alex303

Ona nie jest julką tylko 30 po ścianie
;na dodatek feministką ale nie jedną z tych fajnych, które płacą za siebie i rżną się na pierwszym spotkaniu, tylko taką, która nienawidzi ludzi, za sam fakt, że posiadają penisa.

ocenił(a) film na 8
Alex303

Ta lewaczka nie zdaje sobie sprawy z tego, że to właśnie ona, jej podobni i ci którzy ich wytresowali są jedyną przyczyną współczesnych antagonizmów społecznych.

ocenił(a) film na 5
Korgan_

W pełni się zgadzam,to jest oczywista oczywistość dla każdego,kto choć trochę "ogarnia" naszą scenę polityczną,ale nie dla zaślepionych nienawiścią do PISU wyznawców totalnej opozycji - z nimi nie ma racjonalnej dyskusji.

Agatonik

Własnie, co się z nami stało. To pytanie można zadać również odnośnie naszego kraju. A co do filmu, to dostałam piękną historię, o której nie potrafię zapomnieć. Siedzi ten film nadal we mnie, a już minął tydzień od wizyty w kinie

ocenił(a) film na 9
emilkap88

Mam tak samo:))

Agatonik

Myślę, że jest nas więcej

ocenił(a) film na 8
emilkap88

Film zostaje w środku na długo.
Mnie zachwyciło zakończenie - okazuje się, że Buddy kocha katoliczkę. Poza miłością nic więcej się nie liczy - kurtyna.

Agatonik

Prosta, mądra historia dla prostych ludzi. Coś jak discopolo

ocenił(a) film na 9
failedmission

Discopolo to raczej CODA.

Agatonik

Opowiedz lepiej resortowy dzieciaku jak twoi dziadkowie z karabinami w rękach w II połowie lat czterdziestych polowali na patriotów którzy sprzeciwiali się stalinizacji Polski!!

ocenił(a) film na 9
Niobe_FW

A co ty możesz wiedzieć o moich dziadkach? Przelewasz na ekran jakieś swoje urojenia.

Agatonik

Nasze państwo przez około 40 lat funkcjonowało pod nazwą PRL-U i stanowiło de facto sowiecki protektorat Było sporo osób które należały do Informacji Wojskowej, UB i ZOMO. Domyślam się że wśród użytkowników Filmwebu są jakieś osoby wywodzące się z rodzin których członkowie tworzyli aparat represji PRL. Twoja niechęć do obozu dobrej zmiany sugeruje mi że możesz wywodzić się z jakiejś UB-eckiej dynastii lub że jesteś jakąś dekadencką, zdradziecką lewicową świnią. Że jesteś jedną z tych osób które miał na myśli J. Kaczyński gdy mówił,,My jesteśmy, tam gdzie teraz, oni tam gdzie stało ZOMO".

ocenił(a) film na 9
Niobe_FW

Poszukaj lepiej w tak lubianym przez ciebie "obozie dobrej zmiany" takich ludzi. Znajdziesz ich sporo. A mnie w te brudy nie mieszaj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones