PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730549}

Bella i Sebastian 2

Belle et Sébastien, l'aventure continue
7,1 3 697
ocen
7,1 10 1 3697
Bella i Sebastian 2
powrót do forum filmu Bella i Sebastian 2

Duguay zabił klimat pierwszej części. Piękne zdjęcia zastąpił szpecącym widok CGI a Sales i Suarez włożyli niepotrzebny nikomu Dramat. Ja rozumiem rozmach i emocje. Lecz będąc w kinie z młodszym bratem momentami bałem się jak zareaguje. Wiele rodziców salę opuściło gdyż dzieciaki nie wytrzymywały emocjonalnie. Film jest dopuszczony dla dzieci od 6 Roku życia-Jak dla mnie żadne dziecko w tym wieku nie powinno mierzyć sie z takimi sytuacjami gdzie przez film lecą im łzy spowodowane strachem. Vanier opowiadał historię o pięknej przyjaźni człowieka i psa. Tutaj opowiada o ludzkich dramatach które są zbyt ciężkie dla małego widza.

ocenił(a) film na 8
neo1999kamil

Byłam dziś z sześciolatkiem. Bez problemu dał radę. Zachwycał się zwierzętami, a trudniejsze kawałki wystarczyło wytłumaczyć i na chwilę wziąć na kolana.
Wczoraj na próbę obejrzeliśmy "jedynkę", dał radę ale też z tłumaczeniem niektórych fragmentów (wojna, Niemcy, strzelanie do zwierząt, śmierć matki). Można się było bez problemu na "dwójkę" przygotować.
A i żeby nie było, dziecko mam należące do tych bardziej wrażliwych, ale się z nim rozmawia i nie zostawia samego z emocjami.

ocenił(a) film na 6
Maszczuha

Owszem ;) Nie mówię że każdego sześciolatka to ścina z nóg. :) Mój brat również oglądnął z zaciekawieniem. Jednak było kilka osób głownie dziewczynek które mimo tłumaczenia opuściły salę. ;) Ale cieszę się że się podobało :) Ja sam jednak spodziewałem się czegoś więcej po wspaniałej jedynce. Ten był niestety wg. mnie średni

ocenił(a) film na 8
neo1999kamil

W sumie trudno mi porównać z innymi dziećmi, bo ma sali było w sumie 8 osób (w tym 4 dzieci z moim, a troje od niego starszych) ;-) Na pewno trzeba się przygotować na dużą ilość pytań. Będę ten film pewnie jeszcze "przerabiać" ze 2 tygodnie ;-)

ocenił(a) film na 10
neo1999kamil

Skoro ten film nie jest dla dzieci to proponuję wybrać się na niedzielną mszę :) ksiądz wygłosi bardziej dramatyczne kazanie

ocenił(a) film na 6
dobi27

Eh... Co ma piernik do wiatraka ? Na mszy dzieciak z reguły to zleje. Żadne porównanie.

ocenił(a) film na 10
neo1999kamil

A jednak jest porównanie :) będąc na mszy z moja młodą ksiądz zaczął opowiadać ze szczegółami o tragicznych wypadkach nic dodać nic ująć moja mała była zszokowana i oczywiście sto pytań do. A tutaj po filmie z jej strony było wiele pozytywnych spostrzeżeń.

ocenił(a) film na 6
dobi27

Nie twierdzę że film nie ma żadnych wartości. Ma :) Ale pod względem jakości stoi daleko za pierwszą częścią która była naprawdę piękną opowieścią. Chyba nie ma czemu zaprzeczyć. Młodziaki zawsze pytają bo poznają. A inny wymiar ma opowiadana historia przez księdza której w dużej mierze nie rozumieją a inny wymiar ma obraz który widzą i wywołuje nierzadko realne emocje szczególnie w kinie.

ocenił(a) film na 10
neo1999kamil

Są gusta i gusciki :) pozdro

ocenił(a) film na 10
neo1999kamil

A co do emocji na szczęście moje dziecko nigdy nie było typem histeryka i jak na małą istotę rozumie bardzo wiele może dlatego że nie żyje w idealnym szczelnie zamkniętym świecie fantasy :)

neo1999kamil

Jak to co ma? Zawsze jak ktoś ma inne zdanie, to trzeba się wpieprzyć z kościołem i katolstwem, bo to są bardzo rzeczowe argumenty NA WSZYSTKO.


A tak serio trolli się nie karmi :)

ocenił(a) film na 6
neo1999kamil

Neo to co powiesz na temat Cartoon Network :) tam to dopiero lecą bajki które robią pranie mózgu dzieciom

ocenił(a) film na 6
mirek82

Potwierdzam :P Nijak sie to ma do starych bajek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones