PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122630}

Bernard i Bianka w krainie kangurów

The Rescuers Down Under
6,9 3 430
ocen
6,9 10 1 3430
Bernard i Bianka w krainie kangurów
powrót do forum filmu Bernard i Bianka w krainie kangurów

Jeden z gorszych filmów jakie udało mi się ostatnio zobaczyć. Fabuła niemrawa, nie wciąga,
bohaterowie nijacy i bezbarwni, a zakończenie to już w ogóle porażka. Poza tym dość dużo
przemocy jak na film dla dzieci (chociażby moment w którym główny bohater negatywny rzuca
nożami w kierunku małego chłopca). Zupełnie nie tego spodziewałam się po animacji Disneya.

Savathus

co do brutalności: nie jest to znowu tak drastyczna scena. zwłaszcza jak na Disneya. zauważ, że disneyowskie produkcje już takie są. weźmy na przykład Piotrusia Pana (chodzenie po desce do wody pełnej rekinów), Pinokia (palenie cygar, połknięcie przez wieloryba), Robin Hooda (scena więzienna, szubiennica, kaci), Alicja w Krainie Czarów (skrócić o głowę) itd. mogłabym wymienić jeszcze wiele, wiele innych.
Disney ma to do siebie, że jego bajki są prawdziwymi bajkami z definicji, w których dobro walczy ze złem. Więc muszą to jasno rozgraniczyć, zło musi być złe, a nie załagodzone, oswojone. To normalne, że zły bohater zachowuje się w brutalny sposób, wtedy jasno widać, że jest słusznie ukarany za swoje czyny.
Co do reszty też się nie bardzo zgadzam, ale to już kwestia gustu. Pozdrawiam :D

ocenił(a) film na 8
Savathus

Nie znasz się. :| Sceny lotu, ślizgania się po wodzie, skoku z wodospadu są zrealizowane z rozmachem, sceny wiszenia na linie trzymają w napięciu, jest tutaj sporo akcji i humoru. Solidne, przygodowe kino familijne. Co do przemocy, to dla porównania w "Piotrusiu Panie" były bijatyki między Zgubionymi Chłopcami, było uderzanie kapitana Haka po głowie młotkiem i wiosłem przez bosmana Smitha i ataki krokodyla, w "Gumisiach" było bicie ogrów po głowie szynką przez Kevina i maltretowanie Toudiego przez księcia Iktorna, nie wspominając już o filmach i komiksach o Asteriksie, gdzie już w ogóle było mnóstwo przemocy i czarnego humoru.

Filmowi dałem 8/10. Nie jest to jedno z największych dzieł Disneya, ale jest bardzo dobry.

użytkownik usunięty
Savathus

Człowieku, zobacz sobie Dzwonnika z Notre Dame. Tam masz dopiero brutalność (jak na film Disneya oczywiście).

ocenił(a) film na 10
Savathus

wow wspolczuje

ocenił(a) film na 9
Savathus

"Brutalny"? :D

ocenił(a) film na 7
Savathus

Nie spodziewalem sie, ze nawet w recenzji takiej bajki Disneya znajdzie sie ta jedna, niedorobiona łajza, ktorej cos bedzie nie pasowalo xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones