PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868630}

Biały szum

White Noise
5,3 9 966
ocen
5,3 10 1 9966
5,6 19
ocen krytyków
Biały szum
powrót do forum filmu Biały szum

Mało publikuję komentarzy na filmweb, bo zwykle znajduję takie, z którymi się zgadzam - lajkuję i odchodzę. Ale czytając serie negatywnych opinii pomyslałam, że dam znać, że isnieją ludzie na tej planecie, których poruszył ten utwór filmowy. To ja.

Każdy ma przecież własny gust i opinię. Nie musimy się zgadzać.

Moja opinia: wg mnie ten film to super podróż do onirycznego świata. Barwna opowieść i zabawa wieloma konwencjami.
To oglądanie dzieła artysty - reżyser miał pewną wizję i nam ją opowiada. Fascynujące jest przyglądać się myślom twórców. Bez względu na to czy nam się podoba sztuka, czy ją rozumiemy.
To byla opinia o formacie.

Co do treści - poruszył mnie temat lęku przed śmiercią, może sama też taki w sobie mam.
Poruszyła mnie bardzo przedostatnia scena w „szpitalu” jej metafora/przesłanie: czym jest wiara, czy wierzymy bo potrzebujemy w coś wierzyć, żeby się nie bać?
Porusza mnie też miejsce jakie obrał reżyser do głównych dialogów czyli supermarket.

Podsumowując - jeśli chcesz obejrzeć film dla rozrywki, spędzić czas śmiejąc sie do rozpuku z czarnej komedii, wąskiej akcji - to nie jest film dla ten wieczor. Ale jesli najdzie cię ochota na „cos innego” to warto zajrzeć do tego tytułu.

Karolinaa

Fajnie przeczytac komentarz poparty faktyczną wrażliwością i oczekiwaniami czegoś więcej niż komercyjna wartość obrazu. Może warto częściej komentować?

ocenił(a) film na 9
Karolinaa

Ja tez myśle, ze to był swietny film. Mam mieszane uczucia, co do mnogości wątków, jest ich jakby za dużo na jeden film, ale mi się to podobało. W centrum tego wszystkiego genialnie opowiedziana relacja małżeństwa, która rozczula.
Bardzo dobrze napisany - nakładające się kwestie są trudne w odbiorze kiedy się czyta napisy, ale to taka konwencja.
Mnie totalnie oczarował, to jeden z tych filmów, którego nie powinno się tylko oglądać oczami, ale tez trochę poczuć

Xsawier

O tak! Tez musiałam czytać napisy, żeby nie trafic sensu i żałowałam że nie mogłam uważniej ogladac. A moze takie filmy powinno sie ogladac dwa razy?


Dobrze też, że zwróciłeś uwagę na to, że jest to film o relacji w małżeństwie. To chyba go łączy z poprzednim filmem reżysera.

Xsawier

Bardzo dobry film. Pokazuje życie jednocześnie zwykłe i odjechane, takie jakie naprawdę jest.

Xsawier

PS. Często nie było wiadomo, co się za chwilę stanie, i świetnie się bawiłam. Można doceniać grę aktorów, pomysły, będąc pewnym, że to idzie w dobrym kierunku, bo reżyser wie, co robi. I doa mnie wątków, postaci było tyle, ile trzeba, nie za dużo.

Xsawier

PS 2. Dużo wątków, postaci = bogactwo życia.

Karolinaa

Bardzo trafne!

ocenił(a) film na 7
Karolinaa

Co do lęku przed śmiercią, to każdy z nas taki w sobie ma. Tak jesteśmy zaprogramowani. Ale też tak, że on jest głęboko w naszej podświadomości i większość z nas nie zdaje sobie z niego sprawy. Zagłuszamy go jak możemy swoją codziennością, której odgłosy zlewają się w jeden Szum.
W tym filmie często sceny są upakowane treścią, różne dźwięki słyszane na raz, mówiący jednocześnie ludzie itp. Zastanawiam się czy to taki zabieg intencjonalnie imitujący taki szum.

ocenił(a) film na 8
Karolinaa

Moje wrażenia podsumowane. To był smaczny seans do przemyślenia.

użytkownik usunięty
Karolinaa

Bardzo fajnie spędzony wieczór - tylko żałowałem że nie w kinie a w domu. Poza wszystkom to było zrobione z cudownym poczuciem humoru. U mnie 8+1 dodatkowy punkt za końcową bollywoodzką scenę w supermarkecie. Noah Baumbach - polecam tego allegrowicza.

użytkownik usunięty
Karolinaa

i nagroda dla wszystkich zebranych https://youtu.be/vdds98RiUm8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones