Film

1986 1 godz. 48 min.
6,1 136
ocen
6,1 10 1 136
94
chce zobaczyć
{"id":"112879","linkUrl":"/film/Biggles-1986-112879","alt":"Biggles","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/28/79/112879/7092155.2.jpg"}
Jim Ferguson, nowojorski specjalista od reklamy, będąc na imprezie businessowej w pewnym momencie nagle znika. Po chwili... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.

Jim Ferguson, nowojorski specjalista od reklamy, będąc na imprezie businessowej w pewnym momencie nagle znika. Po chwili gdy otwiera oczy znajduje się w samym środku walk powietrznych podczas I Wojny Światowej w 1917 roku. Pan Raymond wyjaśnia mu, że posiada „czasowego” bliźniaka, do którego zostaje transportowany w momencie, kiedy któryśJim Ferguson, nowojorski specjalista od reklamy, będąc na imprezie businessowej w pewnym momencie nagle znika. Po chwili gdy otwiera oczy znajduje się w samym środku walk powietrznych podczas I Wojny Światowej w 1917 roku. Pan Raymond wyjaśnia mu, że posiada „czasowego” bliźniaka, do którego zostaje transportowany w momencie, kiedy któryś z nich ma kłopoty. Ferguson musi pomóc swojemu bliźniakowi w zamierzeniu zniszczenia niemieckiej super broni, która mogłaby wygrać tę wojnę. Na dodatek, trudno jest Jim’owi wytłumaczyć swoje nagłe zniknięcia swojej narzeczonej, Debbie.

studio
Compact Yellowbill / Tambarle
inne tytuły
Biggles: Joining the Eighties Australia
Biggles: Adventures in Time
Więcej...
W filmie tym po raz ostatni zagrał Peter Cushing.
Kiedy Jim Ferguson po raz pierwszy spotyka się z pułkownikiem Raymondem na Tower Bridge, ten wręcza mu staromodną wizytówkę "Celebrity Dinners", która jest w plastikowej okładce. Następnie, gdy kamera robi zbliżenie i pokazuje kartę w całej okazałości, ta jest bez etui, lecz kiedy Jim oddaje ją z powrotem, pokrowiec wraca na swoje miejsce.
Kilka scen, które miały mieć miejsce w Nowym Jorku, były tak naprawdę kręcone w Wielkiej Brytanii. Można to poznać po widocznych w nich brytyjskich znakach drogowych.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Mialem ten film na VHS w 1989...znakomity!!!

  J_C_WELLS

  fajny film do obejrzenia w wiekszym fronie, pamietam ze ogladalem go na okraglo za malolata, trzyma w napieciu ....do smiechu i do strachu :)

 • Nawet fajna komedyjka

  gagarin77 ocenił(a) film na

  7/10 byłoby więcej, gdyby budżet filmu był trochę wyższy - miejscami widać, że trochę kasy brakowało, ale pomysł był świetny. Kultowa piosenka pochodząca z tego filmu Do you want to be a hero :P I jeszcze jedno - piloci (zwłaszcza helikoptera) w tym filmie - normalnie mistrzostwo świata.

 • Trzeba bedzie kupic...

  Luke_82

  ... w amazonie bo w Polsce widze lipa. A jak bede miał wersje po angielsku to skąd ja wezme napisy ;)

  • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem dolar72
   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.