1 godz. 30 min.
4,9 1 862
oceny
4,9 10 1862
2 137
chce zobaczyć
3,0 8
ocen krytyków
{"rate":3.0,"count":8}
{"type":"film","id":770640,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Bikini+Blue-2017-770640/tv","text":"W TV"}]}

Anglia, Manchester. Koniec II wojny światowej. Skoro świat oszalał, czemu my nie możemy? Na chwilę zapomnieć o tym co było, oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości i jak niczym nieskrępowani nastolatkowie całować się na plaży? I tak nic nie jest takie, jakie się wydaje. Nie ma jednej prawdy, a być może jedynym sposobem na powrót do normalnego życia jest szaleństwo?

opis dystrybutora kino

"Bikini Blue" to dramat historyczny, którego akcja osadzona jest w Wielkiej Brytanii lat 50-tych. 30-letnia Dora Szumski jest Angielką zamężną z polskim imigrantem, Erykiem, byłym oficer Wojska Polskiego, któremu powojenny układ sił nie pozostawia żadnego wyboru, skazując na śmierć w ojczyźnie lub na emigrację. Po nieudanej próbie samobójczej Eryk przebywa w Mabledon Park - szpitalu psychiatrycznym przeznaczonym dla byłych polskich żołnierzy dotkniętych wojenną traumą. Choroba Eryka wynikająca z prześladującej go i zatajonej przed żoną przeszłości nie tylko staje się barierą dla dalszej przyszłości małżeństwa, ale i zagrożeniem dla życia Eryka. Dora postanawia dociec, w czym tkwi tajemnica choroby męża.

opis producenta

Wielka Brytania, lata 50. ubiegłego wieku. Dora Szumska (Lianne Harvey) jest Angielką, która wyszła za mąż za polskiego imigranta, Eryka (Tomasz Kot), byłego oficera Wojska Polskiego. Mężczyzna w powojennej rzeczywistości pozostaje bez wyboru: skazany na śmierć w ojczyźnie bądź emigrację. Po nieudanej próbie samobójczej trafia do szpitala psychiatrycznego przeznaczonego dla byłych polskich żołnierzy. Choroba i prześladującego go demony przeszłości stają na drodze do rodzinnego szczęścia. Czy Dora będzie potrafiła dociec, co tak naprawdę trapi jej męża?

platforma vod