PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=148772}
6,3 1 403
oceny
6,3 10 1 1403
Billy's Balloon
powrót do forum filmu Billy's Balloon

Czy tylko ja widzę przenośnię tyczącą się szkoły ;> ? Balonami jest oczywiście szkoła, więc
uczniami (nie pozostaje inna opcja) dzieci obijane przez baloniki... Nie chodzi mi o to, że szkoła
jest zawsze zła, bo trzeba tam w ogóle zaglądać i nie można się wyspać i... nie mam zamiaru
rozwijać dalej tej myśli, bo mi się nie chce, ale jeżeli któraś z osób czytających to, będzie choć
trochę inteligentna to nawet jeżeli się ze mną nie zgadza, zrozumie o co mi chodzi ;]
(oczywiście interpretacji może być wiele, ale wybrałam akurat tę)

ocenił(a) film na 8
Ksenia_

Witaj.
Właśnie obejrzałam sobie tę krótkometrażówkę i według mojej interpretacji, zostało tu przedstawione znęcanie się jednego człowieka nad drugim, znacznie słabszym człowiekiem. Balonik upatrzył sobie ofiarę w postaci małego Billy'ego, który bawił się beztrosko. Mały Billy nie był w stanie odeprzeć ataków balonika, był od niego słabszy.
Twoja interpretacja mogłaby się pokryć z moją, gdyż w szkołach również młodsi uczniowie są prześladowani przez tych starszych i czasami jest tak, że nie zgłaszają tego nauczycielom.

ocenił(a) film na 7
Ksenia_

Ta bajka wzbudza wręcz przerażenie i niepokój.

BlueIndygotyna

Nie. Ona jest po prostu głupia.

ocenił(a) film na 7
Ksenia_

Ja widzę w tej animacji (bo bajka jest dla dzieci (chciałabym poznać rodzica, który puszcza to dziecku na dobranoc)) używki, które wciągają ludzi dorosłych młodzież, a nawet po mału dzieci, bo ten "Billy" ma grzechotkę więc wnioskuję, że to dziecko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones