PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1471}
7,6 147 698
ocen
7,6 10 1 147698
7,9 22
oceny krytyków
Billy Elliot
powrót do forum filmu Billy Elliot

Kręgi pasji...

ocenił(a) film na 8

Nie wiem co w tym filmie najlepsze... Czy sam główny bohater i jego talent? Czy jego ciekawy sposób, droga do celu którego nie do końca umie nazwać ale który czuje? Czy też kręgi jakie zatacza sama pasja (te najbliższe w rodzinie, przyjaciołach, opiekunach do tych coraz dalszych) i to co niesie ze sobą, rodząc wspólnotę, stając się ważną, często najważniejszą częścią ich życia, łamiąc uprzedzenia, otulając czymś niesamowitym, ciepłym, kosmicznym...

dużo aspektów życia w pasji, życia z czyjąś pasją czy choćby zetknięcia się, otarcia o nią jest w tym filmie... dla mnie osobiście smaczkiem było "cześć" tej małej dziewczynki jak nasz bohater wyjeżdżał, tej samej co na początku filmu - wtedy nie interesującej się i nie wyczuwającej w nim niczego niesamowitego...

na pewno warto obejrzeć ten film i troszkę się ocieplić przy ognisku pasji, tworząc któryś już tam jej krąg fascynacji...
polecam ;]

ocenił(a) film na 10
VanKert

W filmie jest tak wiele niesamowitych momentów.
Gdy Billy tańczy dla ojca na sali gimnastycznej.
Gdy ojciec we łzach mówi do starszego syna, by dać małemu szanse.
Gdy Billy kłóci się z instruktorką tańca w szatni.
I gdy tańczy przed komisją.
I gdy mówi, co czuje, gdy tańczy.
Mógłbym wymieniać i wymieniać bez końca.

Jednak dla mnie najważniejsza jest scena zmuszenia Billy'ego do tańca w kuchni dla ojca i brata oraz szalony, expresyjny i pełen niesamowitych emocji taniec na ulicach, podwórku czy w wychodku. Pasja, gniew, wolność.

To jeden z najważniejszych filmów mojego życie. Oglądnięty we właściwym momencie.

polecam i pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones