PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476192}
7,6 18 779
ocen
7,6 10 1 18779
7,7 6
ocen krytyków
Biutiful
powrót do forum filmu Biutiful

Biutiful

ocenił(a) film na 8

dobry film, o życiu w tej cięższej wersji, polecam

krasula_1

zgadzam się z opinią, również polecam.

ocenił(a) film na 9
krasula_1

Ja też polecam, ale musze powiedzieć, że dla mnie ten film był tak przesiaknięty ludzkim dramatem, takim poczuciem bezsensu i niemocy, że wyć mi sie chciało. Moim zdaniem niepodobny do "21 gram", czy "Amores.." To tak jakby połączyć (trzymając się rodzimego podwórka) "Plac Zbawiciela", "Cześć Tereska", "Dom zły" i "Matke Teresę od kotów" i pomnożyć przez 3...

ocenił(a) film na 8
bipia

Zgadzam się z początkiem , według mnie film jest podobny do "21 gramów". Inarritu lubi przedstawiac ludzi przekraczających swoją granicę wytrzymałości. W obydwóch filmach mamy do czynienia z ludzkimi wrakami. Naprawdę chce się wyc. "Plac Zbawiciela"- strzał w dziesiątkę.

Film jest też trochę podobny do "Babel". Główny bohater nieświadomie przyczynia się do śmierci 25 osób.

Ciekawi mnie, jakie przemyślenia/wnioski nasunęły wam się po obejrzeniu filmu?

ocenił(a) film na 10
chantal93

Polecam. Dobre kino. Scena rozmowy z dziadkiem w lesie - genialna.
Innaritu po raz kolejny pokazuje, że jesteśmy źli i dobrzy jednocześnie. Wszystko jednak ma swoją wagę, konsekwencje obciążają nie tylko nas samych a czas i przestrzeń unoszą nas tylko w jednym kierunku. Można się poddać złudzeniu, że po życiu istnieje coś jeszcze.

ocenił(a) film na 9
chantal93

"Babel" w Polsce chyba w ogóle przeszedł bez większego echa, a to mój ukochany film:))

A jeśli pytasz o przemyślenia, to dla mnie to poczucie bezsilności wychodzi na pierwszy plan- starasz się, dążysz do czegoś, ale wystarczy chwila nieuwagi, wykorzystanie przez innych Twoich słabości, głupi przypadek, bądź konsekwencja błędów z przeszłości- tak to ostatnie chyba najgorsze, ta niemożność uwolnienia sie od błędów przeszłości - i świat się wali...i co gorsza, cierpią Twoi najbliżsi.

bipia

stanelam na 50 minucie.... musze miec nastrój na tak silny dramat...

poppa

apropos pana rezysera..... jest jeszcze jeden film... granice miłosci (swietne polskie tłumaczenie).... ten pan maczał w tym palce.... co za czlowiek

ocenił(a) film na 9
poppa

Mój Pan Mąż też mniej więcej godzinkę wyrobił, potem stwierdził, że on wysiada :-) A ja zachwycona byłam - lubie filmy, które przewalają mi wnętrzności (i nie mam na myśli krwawych, brutalnych scen) :))

bipia

Moim zdaniem "granice miłości"nie ma tego klimatu który ma"biutiful",jest po prostu męczący i"na siłę",ale to moje zdanie.
Z innych takich walców polecam"revolutionary road","city rats","2:37","submarino","idź i patrz"-oczywiście duży rozrzut tematyczny ,no i radzę nie oglądać dzień po dniu:]

ocenił(a) film na 7
krasula_1

dawno nie widziałem tak mocnego dramatu

ocenił(a) film na 9
nephilim_718

Zgadzam się - film mną wstrząsnął. Przed obejrzeniem słyszałam, że jest trudny ale nie spodziewałam się aż takiego nagromadzenia ludzkich dramatów i nędzy. Sceny z duchami niesamowite, muzyka niezwykle klimatyczna i wkomponowana w całość. A Javier Bardem po prostu genialny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones