PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=811509}

Bliźniak

Gemini Man
5,6 29 191
ocen
5,6 10 1 29191
3,7 9
ocen krytyków
Bliźniak
powrót do forum filmu Bliźniak

Ciekawie to wygląda. W oko wpada przede wszystkim technologia odmlodzenia Willa. Wyszło to bardzo dobrze od strony technicznej - i tak się zastanawiam czy nie jesteśmy właśnie świadkami początku wykonywania takich manewrów na dobre... Zaraz przecież w CGI odmlodzeni wyleca Pacino i DeNiro u Scorsese... Czy to pozytywna inicjatywa? Uważam, że nie do końca. Po prostu każdy aktor powinien mieć swój czas, a młodzi swoje szanse na osiągnięcie czegoś wielkiego. Póki to na potrzeby fabuły, ok, akceptujemy postęp. Gorzej jak technika zacznie wypychac czy ograniczac młodych, utalentowanych, chcących iść śladem np; Chaplina, Bogarta, Brando,Hackmana, Nicholsona, DeNiro, Pacino, Day-Lewisa czy DiCaprio.

Tak czy inaczej, w zwiastun ie wygląda to bardzo poprawnie. Will z natury wygląda młodo jak na swój wiek, ale po tej ingerencji kompa wygląda rzeczywiście jakby go cofnieto w czasie. Jestem zdumiony.

mateos8

Zauważ, że ten wybieg był już stosowany w Star Wars (np. ŁOTR 1) oraz jeszcze bardziej w Universum Marvela (np. Capitan Marvel i Samuel L. Jackson)

darkowski001

Jasne, faktycznie. Czyli stety-niestety może stać się to normą za jakiś czas. Nie jestem wielkim fanem takiego rozwiązania, ale jak kto woli.

darkowski001

W filmie surogaci z 2009 nie było czasem już to zastosowane ??

darkowski001

Terminator: Genisys.

darkowski001

To jeszcze wcześniej: Ciekawy przypadek Benjamina Buttona :)

użytkownik usunięty
mateos8

Niby Andrew Niccol maczał w tym paluchy, ale toto ma aż siedmiu scenarzystów? Nie dziwię się, bo zapowiedź ciut paździerzowata. Will rzeczywiście wypadł świetnie, Lee bawiący się kamerami rejestrującymi większa liczbę klatek już nie bardzo. Kina na nowo nie wymyślił, a zostaje mu tylko więcej pracy przy obróbce efektów.
Przeciwny odmładzaniu czy postarzaniu aktorów na potrzeby realizmu opowieści nie jestem, za to wskrzeszaniu aktorów zza grobu mówię stanowczo NIE.

Oficjalnie ma tylko trzech scenarzystów: Raya, Lemkego i Benioffa. Filmweb podaje zawyżoną ich ilość. :)

ocenił(a) film na 5
Davus

za dużo, scenariusz - jest. Tyle można o nim powiedzieć, historia oklepana, bez żadnych zaskoczeń i twistów. W zasadzie zwiastuny mówią 90% o fabule.

ocenił(a) film na 3
mateos8

Czekaj. To jest odmłodzona komputerowo twarz Willa Smitha czy kompletne CGI młodego Willa Smitha? Bo to wielka różnica.

hexen2k7

Odmlodzony komputerowo. Źle te cgi dopasowalem. Nie znam się zbytnio i muszę uważać z tymi terminami. Chodzi ogólnie o ingerencję nowoczesnych technologii - nie chce, żeby one przesadnie dominowały. Czy cgi, czy sregi czy komputerowe odmładzania itd...

ocenił(a) film na 3
mateos8

Rozumiem. Ja tylko chciałem się dowiedzieć, co zostało tutaj zastosowane. Ale Już mniejsza z tym. Wyczytałem, że młody Will to w całości wygenerowana komputerowo postać + motion capture.

hexen2k7

Myślałem, że pytałeś retorycznie... Moja wiedza jest bardzo połowiczna na ten temat, więc bym i tak nie pomógł. Ale miło, że się dowiedziałes i przekazałes wiedze. Dobrze wiedzieć precyjniej.

hexen2k7

O to szkoda... myślałam, że go tak częściowo odmłodzili. Swoją drogą przyzwyczaiłam się już do starszej wersji Willa

mateos8

https://youtu.be/AQvCmQFScMA

wookesz

Dzieki za link,ale tak sie składa,że oglądam ten kanał już od kilku tygodni i porył mi łeb do końca :D Jest to intrygujące ale i też w pewnym sensie niebezpieczne dla dalszych losów klasycznego kina.

mateos8

Ta technika jest ogólnie niebezpieczna. Nie tylko dla kina

wookesz

Zgadzam się! Przeraża mnie to.

mateos8

Mnie też, wyobraźcie sobie kolejne części Kevina, brzmi jak koniec świata:D

mateos8

Przecież to nie wygląda absolutnie jak prawdziwa twarz. Może ta technologia kiedyś będzie zagrożeniem, jak cgi zacznie przypominać prawdziwe twarze ludzi, ale to jeszcze nie ten czas. W zwiastunie wyglądało to okropnie sztucznie i myślę że w filmie będzie podobnie.

ocenił(a) film na 9
mateos8

Teorie spiskowe na filmweb. Jeszcze niech nauczą się wskrzeszac zmarłych to dopiero będziecie mieli zagwostke.

ocenił(a) film na 6
mateos8

Kiedyś pewien staruszek powiedział "Młodzi nie szanują tradycji. Chcą pole uprawiać traktorem, a nie koniem jak ich dziadkowie". Na szczęście, ten staruszek już nie żyje.

Oczywiście nie twierdzę, że CGI powinno zastąpić tradycyjne aktorstwo. Nikt tak nie twierdzi. Po prostu męczy mnie to ględzenie starych, gdy zetkną się z czymś nowym.

ocenił(a) film na 5
mateos8

Moim zdaniem ten drugi i trzeci wygląda jednak trochę zbyt sztucznie. Są sceny, gdzie jest ok, ale jak się odzywa to czar pryska.

ocenił(a) film na 5
mateos8

PS. w ostatniej scenie ten drugi ma krótsze nogi od prawdziwego i inaczej chodzi :)

mateos8

Willa Smith nie został odmłodzony. Postać Juniora została w całości wykreowana cyfrowo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones