PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747676}

Blokada

Abluka
6,3 1 034
oceny
6,3 10 1 1034
6,0 5
ocen krytyków
Blokada
powrót do forum filmu Blokada

Męczące

ocenił(a) film na 7

to życie strasznie. W ogóle się źle zaczęło bo usiadłem sobie zupełnie na uboczu, a pomimo tego tuż po rozpoczęciu seansu wparowały przede mnie dwie artystowskie pańcie w kapelusikach. Na bogażywgo, kapelusiki, drogie pańcie zdejmujemy w kinie. Zwłaszcza jeśli to kino starego typu. Potem było tylko gorzej, ale to już wina reżysera. Albo lepiej, bo przecież choć jest to film który mija mnie bokiem i to na motorze, nie sposób ocenić go źle, bo jest zwyczajnie dobry i tyle. Ponury, w świetny sposób wypełniony dźwiękiem, obraz o tym, że strach robi dziury w mózgu i nic nie jest w stanie tego zatrzymać. Ludzie żyją w nim na śmietniku, który sami robią wynosząc odchody za róg własnego domu i boją się, a wartość, która dawała im oparcie od zawsze, rodzina, przed niczym już, w obliczu potęgi strachu, nie broni. Rzeczywistość zaciska sobie pętlę nie tylko na bohaterach, ale i na widzach, rzecz raczej dla tych którzy są przekonani co do swoich (filmowych) pragnień.

ocenił(a) film na 8
darrowred

Czyli warto (?) Bo dzisiaj mogłabym iść ale mam dylemat.

ocenił(a) film na 7
majkalipcowa

Zerknąłem na Pani preferencje. Zdjąć kapelusik i iść. Warto. (Choć odkąd sto lat temu poleciłem koledze z liceum film Martwa Cisza mam przed polecaniem naturalne opory.)

ocenił(a) film na 8
darrowred

Jeszcze zanim przeczytałam odpowiedź poszłam. Na własne ryzyko, ale po tej recenzji. Usiadłam niestety jak się za chwilę okazało przy samej klimie (pań w kapeluszach nie było), wiało bardzo i czułam się jak w 4D, bo zimno było jak w tej filmowej Turcji. Przesiadałam się (niczym w Dniu Świra), ale wyłączyli w końcu ten hałas i wiatr z klimy.
Co do filmu, to warto zobaczyć po raz drugi. Znając zakończenie warto spojrzeć raz jeszcze na tę układankę. Dobre kino. Ale takiego się zazwyczaj spodziewam po moich kinach studyjnych. Tak czy inaczej dziękuję za recenzję.

ocenił(a) film na 7
majkalipcowa

You`re welcome. A mnie miło. (Na pewno warto, ale nie miałbym ochoty. Drugi raz oglądam tylko filmy o miłości. Albo o rozpadzie związku. W ostateczności o morzu.)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones