Chi to hone

2 godz. 20 min.
7,4 393
oceny
7,4 10 393
596
chce zobaczyć
{"type":"film","id":118589,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Chi+to+hone-2004-118589/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Blood and Bones
  • JACHEM ocenił(a) ten film na: 8

    Tak aby rozwiać wszelkie wątpliwości - film zdecydowanie wart obejrzenia dla samego T. Kitano, który wciela się główną postać tego filmu - ojca rodziny - prawdziwego sadystę a przy tym ohydnego i obłudnego człowieka. Jeśli chodzi o koncepcję rodziny to, ta, pokazana w tym filmie, grzecznie to ujmując, "polemizuje" z tymi takimi klasyczno - buddyjskimi jak np. u Ozu. Przemoc (fizyczna i psychiczna) w tym filmie pokazana jest wprost dlatego dla niektórych film może wydać się dosyć ciężki i brutalny. Rewelacyjne są też zdjęcia no i ogólnie klimat zmieniającej się na przestrzeni lat Osaki też robi miłe wrażenie. Muzyka ilustracyjna - podkreśla emocje, bądź użyta zostaje jako spoiwo między poszczególnymi scenami. (dosyć typowe). Warto obejrzeć !

  • moniaL ocenił(a) ten film na: 7

    JACHEM Jak najbardziej warto. Oglądałam go fragmentami przez dłuższy czas, bo nie byłam w stanie na raz obejrzeć całość. Za dużo, i zbyt wiele emocji wywołuje jak dla mnie. Ale właśnie dlatego film był dobry. Rzadko który film wywołuje we mnie takie emocji. Chyba najlepszy film z Kitano jaki widziałam do tej pory.