film

Bodkin Ras

2016
1h 19m
6,4 123
oceny
6,4 10 1 123
6,0 4
oceny krytyków
Kaweh Modiri zderza autentyczne historie mieszkańców małego miasta w Szkocji, Forres, którzy grają tu samych siebie, z fikcyjną opowieścią o tytułowym bohaterze - młodym... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Bodkin Ras zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Kaweh Modiri zderza autentyczne historie mieszkańców małego miasta w Szkocji, Forres, którzy grają tu samych siebie, z fikcyjną opowieścią o tytułowym bohaterze - młodym mężczyźnie środkowo-wschodniego pochodzenia. Bodkin Ras (grany przez Sohraba Bayata, jedynego profesjonalnego aktora występującego w filmie) przyjeżdża do miejscowości,Kaweh Modiri zderza autentyczne historie mieszkańców małego miasta w Szkocji, Forres, którzy grają tu samych siebie, z fikcyjną opowieścią o tytułowym bohaterze - młodym mężczyźnie środkowo-wschodniego pochodzenia. Bodkin Ras (grany przez Sohraba Bayata, jedynego profesjonalnego aktora występującego w filmie) przyjeżdża do miejscowości, chcąc uciec przed przeszłością. Stara się za wszelką cenę pozostać niezauważonym i wtopić w lokalną społeczność. Jednak jego odmienność etniczna oraz tajemniczość wzbudzają zaciekawienie i uruchamiają szereg reakcji, które bezpowrotnie naznaczą Forres. Indywidualne losy postaci odsłaniają małomiasteczkową nudę i stagnację, marzenia o życiu gdzie indziej, a także rozgoryczenie i rozmaite traumy, które, pod wpływem spotkania z Bodkinem, dają znów o sobie znać. "Bodkin Ras" nie tylko podważa sztywne granice między filmową, fabularną fikcją a tzw. prawdziwym życiem, ale przekonująco pokazuje transformację bohatera, który odkrywa, że nie da się tak łatwo wszystkiego zacząć od nowa. A w każdym razie, żeby to zrobić, należy najpierw uporać się z własnymi demonami.

Zdjęcia do filmu zostały nakręcone w Forres (Szkocja, Wielka Brytania).
Sohrab Bayat wcielający się w postać Bodkin Ras`a to jedyny profesjonalny aktor występujący w filmie. W resztę ról wcielili się prawdziwi mieszkańcy z miasta Forres. 
Na razie nikt nie dodał wątku na forum . Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy!
Dodaj wątek na forum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones