PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671707}
6,5 22 479
ocen
6,5 10 1 22479
7,5 25
ocen krytyków
Bone Tomahawk
powrót do forum filmu Bone Tomahawk

Myślę że ten film może się mierzyć z niedługo wchodzącym do kin dziełem Tarantino. Swoją drogą.. Znacie jakieś podobne westerny do tego ? Chodzi o taką długą wyprawe jak tu.

ocenił(a) film na 8
Wirginczyk

Zobaczymy czy nowy film Tarantino będzie mógł mierzyć się z tym filmem ;). A co do westernów "drogi" warto zwrócić uwagę na tegoroczny bodajże "Slow West", no i wyreżyserowane przez Tommy'ego Lee Jonesa "Eskorta" i "Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady. Ciekawym filmem moim zdaniem, chociaż bardzo nisko ocenionym jest "Gallowwalkers", taki misz masz spaghetti westernu i filmy fantastycznego w stylu Clive'a Barkera.

kfleszer

Te dwa westerny z udziałem Tommy Lee Jonesa widziałem i również pochwalam :) Slow West musiałbym luknąć czy ok a zombie to raczej mnie odpychają ;p Jakby pomyśleć to jest trochę fajnych nowszych westernów. W tym roku obejrzałem i podobał mi się np "Sweetwater", a z głowy tak na szybko to polecałbym jeszcze western braci Coen "True Grit".

ocenił(a) film na 8
Wirginczyk

"True Grit" klasa, "Sweetwater" jeszcze nie widziałem. Fajnym westernem, chociaż akcja toczy się w europie jest "Mroczna Dolina".

ocenił(a) film na 8
Wirginczyk

Racja! Kawał solidnego kina.
Sama gra aktorska na poziomie w chuj.
Są rozwiązania, do których można by się z oczywistych pobudek przyczepić, ale na tel całości to mało ważne drobiazgi.
Na 'Slow...' sam czekam z niecierpliwością!

ocenił(a) film na 7
czikitumbka

Bardzo ciekawe i nietypowe określenie gry aktorskiej (co na to moderator?).

użytkownik usunięty
hmszup

Moderator sie onanizuje w toalecie.

ocenił(a) film na 8
hmszup

hahahahahahhaha nie wiem. chyba nic

ocenił(a) film na 9
Wirginczyk

Nie wszędzie krytykują :) http://www.dzikabanda.pl/film/kinodvd/bone-tomahawk-diabel-tkwi-w-szczegolach-re cenzja/

Wirginczyk

Krytykują chyba tylko na fw, bo na IMDb ma 7.2, podobnie na Metacritic a na Rottentomatoes jeszcze więcej.

ocenił(a) film na 7
GarvinSitho

Taka cebulakowa przypadłość.

ocenił(a) film na 7
Wirginczyk

polecam http://www.filmweb.pl/film/Eskorta-2014-667028

użytkownik usunięty
Wirginczyk

Z najnowszych westernów, to polecam - "Mroczna dolina". Tytuł adekwatny do treści.... . Bardzo dobre kino /niemiecko/austriackie/.

użytkownik usunięty
Wirginczyk

Wiesz co. Zgodze sie. Zalozylem inny temat gdzie napisalem ze czegos brakuje ale wraz z kolejnymi seansami wcale nie uwazam zeby bylo az tak zle i moge z czystym sumieniem wystawic 8/10.
Western wcale sie nie dluzy. Fajnie nakreslone postacie. Sex scena. Scena ze skalpem i przepolowieniem.
Ci kanibale wcale nie byli tacy bezplciowi. Mogli przestraszyc. Fajna scena z tymi kobietami w ciazy.
Najbardziej obrzydzilo mnie jak oDwyer bral do ust ten gwizdzacy element zabrudzony krwia kanibala.

ocenił(a) film na 8

w 100% popieram....film nie dla kazdego ale zasluzona 8

ocenił(a) film na 8
Wirginczyk

plecam: dead birds i red hill

ocenił(a) film na 8
Wirginczyk

Też dokładam swoje słowo pochwały dla tego filmu - w porażającym zalewie głupiej tandety wreszcie jakiś ciekawy film. Nie mówię, że to arcydzieło, ale nie zmarnowałem czasu. Aktorzy, klimat i prosta historia zostały tutaj przedstawione wręcz tradycyjnie, bez skomputeryzowania; postawiono na dobre ujęcia, ciekawe lokacje, niezłe charakteryzacje. Ponadto u mnie zaplusowało: kanibale, których boją się rdzenni Indianie, sterroryzowali odległą wioskę 'białych ludzi' za naruszenie ich sacrum. W tym filmie taka rzeczywistość przychodzi gładko i pozwala cieszyć się filmem. Super. Dlaczego 8 nie 10? Wg mnie można było znacznie lepiej dopracować wątek "przerażeniowy" i troszkę podkręcić fabułę, aby widz taki jak ja bał się bardziej ;)

Wirginczyk

Też mi się ten film podobał, naprawdę ciekawy. Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić to gdyby był trochę krótszy nic by nie stracił, a nabrał więcej dynamiki. Poleciłbym go obejrzeć nawet niekoniecznie fanom westernu, bo ma specyficzny klimat co nie znaczy, że każdemu się będzie podobał. Naprawdę ciekawa pozycja.

ocenił(a) film na 5
Wirginczyk

Dobrze zagrany ale realistycznie to jest film klasy B z głębia dodaną poprzez zbędne dłużyzny. To jest przerażające, że filmy na wzór seriali robią tanią imitacje tego co zaczeli soprano (akurat u nich to było zrobione dobrze ale pozniejsze ksero juz nie) czyli weź coś typowo gatunkowego i dodaj cechy filmów dramatycznych aby mieć dobre recenzje. A tu niestety ani kino gatunkowe nie wyszło specjalnie ani kino dramatyczne. Realizatorsko jest nieźle ale fabularnie bardzo cienko.

ocenił(a) film na 5
Wirginczyk

Ten film od filmów Tarantino dzielą lata świetlne.
Filmy Tarantino to genialne dialogi (oczywiście nie tylko) a tu dialogi cieniutkie jak barszcz wigilijny.
Oczywiście można oglądnąć bez większego zniesmaczenia ale tylko tyle.

speedy179

"Filmy Tarantino to genialne dialogi" - A to dobre.

ocenił(a) film na 5
GarvinSitho

Cóż za błyskotliwy komentarz. Jestem pełen podziwu.

speedy179

Błyskotliwy, nie błyskotliwy, ale tylko tak (bez zbędnych uszczypliwości) można było skomentować bzdury, które tutaj zamieściłeś.

ocenił(a) film na 5
GarvinSitho

Bardzo łatwo bez żadnego uzasadnienia zarzucać komuś pisanie bzdur.
Dalej jestem pełen podziwu.

speedy179

A dlaczego miałbym podawać ci jakiekolwiek uzasadnienia?
Jakoś nie zauważyłem żebyś sensownie uzasadnił, dlaczego dialogi w "Bone Tomahawk" są "cieniutkie jak barszcz wigilijny".
Jesteś typowym erystycznym zerem - wymagasz od kogoś uzasadnienia a cała twoja 'argumentacja' sprowadza się do porównania jednego filmu z całą twórczością reżyserską i jednej biednej metafory okołoświątecznej.

ocenił(a) film na 5
GarvinSitho

Jest taka malutka różnica miedzy nami. Ja oceniam filmy i nikogo nie obrażam a twoje wypowiedzi to argumentum ad personam.
Jestem jeszcze w świątecznym nastroju i chciałbym aby tak jakiś czas zostało. Tak więc mimo wszystko życzę ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

speedy179

Mogłeś napisać wprost, że nie umiesz uzasadnić własnego zdania, zamiast wynajdować sobie dziecinne wymówki.
A skoro już zwracasz mi uwagę, że popełniam argumentum ad personam (nie mam pojęcia w którym miejscu) to warto zauważyć, że sam popełniasz Mutatio controversiae - czyli powszechnie stosowaną sztukę unikania odpowiedzi, przez zmienianie tematu dyskusji.

ocenił(a) film na 5
GarvinSitho

Ja grzecznie wyciągam rękę a tu dalej tu kolejna impertynencja.
Jesteś żałosnym trollem zaspakajającym swoje wybujałe ego.
To jest forum filmowe a nie miejsce na leczenie twoich kompleksów. Swoimi pseudointelektualnymi wypocinami mnie nie zaimponowałeś.
Niniejszym dyskusję z tobą uważam za zakończoną.

speedy179

"Ja oceniam filmy i nikogo nie obrażam" -> "Jesteś żałosnym trollem zaspakajającym swoje wybujałe ego" ; "To jest forum filmowe a nie miejsce na leczenie twoich kompleksów".
Naprawdę nie wiem, jakim trzeba być burakiem, żeby innym zarzucać argumentum ad personam, by później rzucać powyższymi epitetami.

Tak btw. naprawdę uważasz, że zaspakajam swoje 'wybujałe ego' na kimś, komu pisanie po polsku przychodzi z trudnością?
Cóż, chcąc nie chcąc kolejny raz udowodniłeś, że fanboye Tarantino to agresywni troglodyci i dzicz, która powinna trzymać się z daleka od for okołotematycznych.

ocenił(a) film na 3
GarvinSitho

Sam nie podałeś żadnego argumentu. W filmie dialogi są słabe. Żarty jak "Strzał w nogę, to pańskie hobby", czy gadanie bzdur przez dziadka miały pewnie wywołać uśmiech, no cóż nie wyszło. Może postać Matthew Fox'a, się trochę wyróżniała (pozytywnie). Reszta postaci napisana od niechcenia i nie zapadające w pamięć. Takie słabe kino klasy B, silące się żeby być jak tarantino. A szkoda.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wirginczyk

Niezły film z ciekawymi i dobrze zagranymi postaciami. Indianie-kanibale? Czemu nie, mnie ta wariacja wciągnęła.
BTW: To co zrobili Russelowi w tym filmie to już nawet Tarantino w Hateful Eight raczej nie przebije :))

nrg2xlr8

Obejrzałem dziś w końcu Nienawistną Ósemke i wiecie co jednak poziom wyższy niż w Bone Tomahawk. Quentin Tarantino ponownie spisał się świetnie. Ach szkoda że kręci średnio raz na 3 lata a nie częściej....

ocenił(a) film na 9
Wirginczyk

A ja po Ósemce stwierdzam właśnie odwrotnie :D. Tomahawk dużo lepszy, świeższy, bardziej zabawny. Tarantino zrobił po prostu drugie Rezerwowe psy.

Zaxxon_Crais

A co wy macie z tym, że każdy jego film to ta sama historia. Nie, to nie jest to samo, na pewno zrobione w tym samym stylu, zawsze dużo dialogów, przemocy itp. Ale każda opowieść jest o czymś innym. I to samo mówią o Allenie że całe życie kręci ten sam film ;p

Wirginczyk

@Wirginczyk
Bardzo podobne zawiązanie akcji do Bone Tomahawk jest w filmie The Burrowers. Oba te filmy są do siebie bardzo podobne - spłycając: różnią się tylko głównym przeciwnikiem/porywaczem. Oba nawet dzielą wspólnych aktorów z serialem Lost ;)

georges3

A to muszę się w to wdrożyć :p thx :)

Wirginczyk

Z westernów "drogi" polecam Seraphim Falls (2006).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Wirginczyk

Ja po obejrzeniu tego filmu mam skojarzenia z Zejściem (Descent). Może to przez tych bladych kanibali?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones