PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99747}

Boska interwencja

Yadon ilaheyya
5,8 261
ocen
5,8 10 1 261
6,0 4
oceny krytyków
Boska interwencja
powrót do forum filmu Boska interwencja

absurd codzienności

ocenił(a) film na 9

Jakże przerażająca jest rzeczywistość, żeby do jej prawdziwego zobrazowania trzeba było się posunąć aż do absurdu. Jeszcze gorzej jest wtedy, kiedy te zdarzenia mają miejsce naprawdę. A taką właśnie rzeczywistość pokazuje "Boska interwencja". Tutaj zmyślony absurd miesza się z realnym, a im jest zabawniej na ekranie, tym tragiczniejsza jest rzeczywistość. W Polsce film powinien być dobrze odebrany, ponieważ ten absurdalny humor jest nam dobrze znany z naszych komedii czasów komuny. "Boska interwencja" idealnie odzwierciedla zaklęte koło nienawiści, nietolerancji, prywaty i kłótliwości, które nie tylko burzą pokój między Izrealczykami a Palestyńczykami, ale także nie pozwala Palestyńczykom stać się jednością.
Świetny film, poważny temat, znakomita opowieść

ocenił(a) film na 8
torne

Muszę przyznać, że z początku mnie ten film odrzucił, bo wyglądał na zbiór niemal nie powiązanych epizodów z absurdem (a może surrealizmem?) w roli głównej, ale gdzieś po dwudziestu minutach zauważyłem metodę w tym szaleństwie. A jak wpadłem na to, że milcząca postać obserwatora to pewnie reżyser we własnej osobie (tak jest), to zasadniczo wszystko się rozjaśniło. Zasadniczo, bo jednak żeby naprawdę skumać znaczenie niektórych wątków i scen, to trzeba tam żyć... NiePolak również nie zrozumie w 100% komedii Barei.

Podzielam twoje spostrzeżenia, może poza "W Polsce film powinien być dobrze odebrany". Wyczucie absurdu chyba w narodzie umarło...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones