Film

Il divo

2008 1 godz. 50 min.
6,9 5 217
ocen społeczności
6,9 10 1 5217
10 345
chce zobaczyć
7,8 5
ocen krytyków
{"rate":7.8,"count":5}
Lata 90. Filmowy portret Giulio Andreottiego, kontrowersyjnego polityka, który posiada we Włoszech niemal władzę całkowitą.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
David di Donatello Najlepszy aktor pierwszoplanowy w roku 2009 dla Toni Servillo David di Donatello Najlepsza aktorka drugoplanowa w roku 2009 dla Piera Degli Esposti David di Donatello Najlepsze zdjęcia w roku 2009 dla Luca Bigazzi David di Donatello Najlepsze fryzury w roku 2009 David di Donatello Najlepszy makijaż w roku 2009 David di Donatello Najlepsza muzyka w roku 2009 dla Teho Teardo David di Donatello Najlepsze efekty specjalne w roku 2009
Boski
Zwiastun nr 1 polski
Boski - Zwiastun Nr 1 polski Boski - Zwiastun Nr 1 polski

W Rzymie, o świcie, kiedy wszyscy śpią, jeden człowiek jest już rześki. Nazywa się Giulio Andreotti. Nie śpi, ponieważ musi pracować, pisać książki, bywać w towarzystwie i - co jest nie mniej ważne - modlić się. Spokojny i tajemniczy Andreotti we Włoszech jest synonimem władzy przez ponad 40 lat. Na początku lat 90., bez arogancji, ale iW Rzymie, o świcie, kiedy wszyscy śpią, jeden człowiek jest już rześki. Nazywa się Giulio Andreotti. Nie śpi, ponieważ musi pracować, pisać książki, bywać w towarzystwie i - co jest nie mniej ważne - modlić się. Spokojny i tajemniczy Andreotti we Włoszech jest synonimem władzy przez ponad 40 lat. Na początku lat 90., bez arogancji, ale i bez pokory, ten stabilny, uspokajający, ale i bardzo niejednoznaczny polityk niestrudzenie zmierza ku swej siódmej kadencji na stanowisku premiera. Tuż przed 70-tką Andreotti jest gerontokratą o niemal boskich możliwościach, który nikogo się nie boi, w zasadzie nie wie, co to strach. Przeciwnie - jest przyzwyczajony do obserwowania strachu malującego się na twarzach jego rozmówców. Jego radością jest władza, z którą żyje w symbiozie, którą wielbi, i która zawsze i niezmiennie mu się należy. Bitwy wyborcze, ataki terrorystyczne czy poniżające oskarżenia nie pozostawiają na nim żadnego śladu, wobec wszystkiego pozostaje nieugięty. Aż do czasu, kiedy mafia, najsilniejsza przeciwwładza w kraju, postanowi wypowiedzieć mu wojnę.

boxoffice
$240 159 w USA
$11 020 207 poza USA
dystrybucja
studio
arte France Cinéma (koprodukcja) / Babe Film (koprodukcja) / Campania Film Commission (wsparcie) / Więcej...
inne tytuły
Il divo Francja
Il divo: La straordinaria vita di Giulio Andreotti (pełny tytuł) Włochy
Il divo: La spettacolare vita di Giulio Andreotti (pełny tytuł) Włochy
Il divo (tytuł festiwalowy) Argentyna
Więcej...
Film kręcono we Włoszech (Neapol, Palermo, Turyn, hotel Montecitorio w Rzymie, Rzym).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • temat nudny, wykonanie boskie

  Chris_Sharma ocenił(a) film na

  Zdjęcia w tym filmie to mistrzostwo świata - piękno niektórych ujęć jest powalająca, do tego muzyka, która pozornie nie pasuje, ale daje świetny efekt, czasem tragikomiczny. Tamte czasy oddane są idealnie, a rola głównego bohatera to klas sama dla siebie. Prezentowanie postaci ... więcej

 • 8/10

  edgemoon ocenił(a) film na

  Inteligentny film dla inteligentnych ludzi, stad tak niska ocena. Swietna rola Servillo. Doskonała charakteryzacja (kto nie wierzy niech obejrzy Gomorre z tego samego roku). Swietne zdjecia, doskonałe oświetlenie, podziwu wart kunszt rezysera.

 • Nie jest to lekki film

  Carabiniero ocenił(a) film na

  ale nie można powiedzieć, że jest zły

 • 5/10

  Pauleta ocenił(a) film na

  średni film, wieje mocno nudą, jeśli ktoś nie jest zainteresowany tematyką, to nie polecam; na plus - kapitalne zdjęcia, gra aktorska głównego bohatera (bardzo realnie odegrał wszystkie emocje), dobra muzyka Moja ocena: 5/10

 • Marzy mi się takie kino polityczne o polskich

  Agatonik ocenił(a) film na

  kręgach władzy - bez upiększania, pomnikowości, zadające ważne pytania i z autorską wizją. Rewelacyjna rola Servillo, świetna muzyka, błyskotliwe, nie przeładowane treścią dialogi.

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.